Příspěvky uživatele - 180.10

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Smil písečný, 26.6.2012
Smil potřebuje propustnou, suchou, kyselou a písčitou půdu. Zda ho někdo úspěšně pěstuje na zahrádce nebo v botanických zahradách nevím? Bude to Kateřino asi velmi těžko pěstovatelná léčivka   Cyril Janda
Cílené použití Roundapu, 26.6.2012
Dobrý den. Tak jak to píšete je to samozřejmě možné. Pro klid bych ještě udělal kolem třeba té pampeličky takový límec z nějakého např. kartonu či fólie a podložil jen pod tu pampelišku. Pokud Vám herbicid ukápne, tak na ten límec.  Dělám to tak... celý příspěvek >
Můžu zasadit novou růži na místo staré?, 25.6.2012
Dobrý den. Zahradníci se neřídí pověrami, ale svým rozumem. Něco jiného je množství třeba firmy v Německu, která ročně prodá dva miliony výpěstků růží a něco jiného je pár keříků někde u plotu.  U toho plotu je celkem jedno pokud Vám to nějak... celý příspěvek >
Můžu zasadit novou růži na místo staré?, 25.6.2012
Dobrý den. Je to pravda. Zahradníci se nikdy nevracejí na stejný pozemek v okrasných školkách, kde už se jednou růže pěstovaly. Pokud bych to já chtěl zkusit,, tak bych určitě obětoval minimálně jeden rok, na to místo bych vysel zelené hnojení,... celý příspěvek >
Švestky, 23.6.2012
Dobrý den. Rozkrojte opadlý plod příčně a pokud je uvnitř budoucí pecka hnědá, je to pilatka a pokud je náznak pecky jen bílý, je to špatné opylení. Nyní se s tím už nedá dělat nic. Až příští rok. Pilatky se dají pohlídat, ale opylení je zamotané.... celý příspěvek >
Jak správně obrátit sekačku?, 9.6.2012
Dobrý den pane Milane. Pokud si dobře vzpomínám na návod, tak se sekačka zvedá na bok jen na straně vzduchového filtru, který musí být na té zvednuté straně. Ale nepokládám sekačku úplně na bok, ale držadlo sekačky podkládám dřevěným špalkem, takže... celý příspěvek >
Napadení listů, 6.6.2012
Dobrý den. Mohou to být dvě věci. Jednak kadeřavost, což je houbová choroba, která celkem zlobí, ale když píšete o mravencích, tak ty si na letorostech chovají mšice a ty svým sáním na spodní straně listů způsobují také takovéto puchýřky. Osobně si... celý příspěvek >
Kroucení listů u rajčat - proč?, 30.5.2012
Dobrý den. Ještě za minulého režimu jsem pracoval jako technik u velké zahradnické firmy, kde se pěstovaly karafiáty k řezu. Při výsadbě karafiátových sazenic se používá velké množství kravského hnoje. A jednou začaly značné růstové problémy a... celý příspěvek >
Copak je to za list?, 22.5.2012
Hrome, nebude to nakonec moruše? Ale já dost blbě vidím, ale tak mě to napadlo, že na hloh je to moc vybrané. Stanislaw
Copak je to za list?, 22.5.2012
Dobrý den. Pravděpodobně Crataegus monogyna, čili hloh jednosemenný. Stanislaw
Jaký smrk do 4 m výšky?, 20.5.2012
Dobrý den. Např. Picea abies "Acrocona", Picea abies "Barryi", atd. Ale skutečně to roste pomalu, jak už napsal kolega. Zdraví Stanislaw 
Akát huňatý - Robinia hispida, 14.5.2012
Dobrý den paní Lenko. Pěstoval jsem tento zajímavý akát roubovaný na kmínku klasického akátu a nebyl s tím vůbec žádný problém. Ale jako roubovaný dlouho nevydrží, jako pravokořený bez problémů. Jako zajímavost uvedu, že ty fialové květy jsou jedlé.... celý příspěvek >
Ambroň zmrzl, 10.5.2012
Dobrý den. Nejsem právník, ale jsem zahradník, který se tak nějak motá kolem okrasných rostlin už nějaký ten pátek. No a za sebe mohu napsat, že já dávám na mnou dodané a vysazené dřeviny záruku 5 roků, která je pro mne samozřejmostí. Pokud v... celý příspěvek >
Podražec křovištní, 9.5.2012
Podražec křovištní je celkem hojná bylina na suchých místech jižní Moravy od Brna na jih. Mám ho na zahrádce pokud si přijedete mohu se podělit o sazenici, poštou neposílám bylinář Vláďa z Litovle   vlada.vytasek@centrum.cz
Řetízková mulčovací hlava na křovinořez Brogio, 6.5.2012
dnes jsem nůž nabrousil i na druhé straně a otočil ho. konečně se s tím dá sekat.  konce nože zahnuté nahoru jsou dobré na osekávání spodních větviček smrčků a tůjek.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika