Příspěvky uživatele - 180.10

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Prořezat švestku teď?, 1.3.2012
Dobrý den. Pane Pal'o, zkušený pěstitel prostě vezme nůžky a udělá šmik a broskvoň má novou korunku, kterou při nové výsadby a zapěstování je stejně nutné udělat. Takže když vyraší nové výhony, tak ten kdo to požaduje, tak prostě ten vhodný výhon jen... celý příspěvek >
Prořezat švestku teď?, 29.2.2012
Dobrý den. Vystřihnout u broskvoní středový výhon ve školkách není žádný dlouhodobý nešvar, ale je to klasický způsob, jak za pouhý rok dosáhnout zapěstovanou korunku z předčasného obrostu. U broskvoní nemá vůbec žádný smysl pěstovat korunku dva... celý příspěvek >
Priprava riadku na sadenie uhoriek, 27.2.2012
Dobrý den. Problémy s chorobami a škůdci se týkají hlavně uzavřených prostor, jako jsou vytápěné skleníky či fóliové kryty, kam neprší a nedochází k promrznutí půdy, ale neustále se tam střídají různé kultury. Na venkovních pěstitelských... celý příspěvek >
Priprava riadku na sadenie uhoriek, 27.2.2012
Dobrý den. Tak pokud to nepěstoval ve stále vytápěném skleníku, tak sázení na stejné místo jako problém vůbec nevidím. Venku půda normálně silně promrzá a dochází tam k běžnému ozdravení.  A je pravděpodobné, že ta půda byla klasicky na podzim... celý příspěvek >
Hnojení ovocných stromků, 24.2.2012
Dobrý den. S tím dusíkem je to poměrně složitější, ale rozhodně se všechen dusík vázaný v granulích hnojiva neztratí. Dokonce se uvolní jen zcela napatrně, pokud vůbec. Na to uvolnění potřebuje totiž jiné podmínky, než jen pouhý pobyt na sněhu. Ale... celý příspěvek >
Pěstování rozmarýnu, 6.2.2012
Rozmarýn pokud se pěstuje v místnosti která je vytápěná kolem 20 st C tak nemá rád přemokření, ale potřebuje vlhký vzduch, chce to rosit rozprašovačem nebo 1 týdně osprchovat. V přírodě roste na jihu Evropy kde je půda spíš suchá, ale je tam vlhký... celý příspěvek >
Orientační test pitné (?) vody doma, 5.2.2012
Nebo počkejte na "světový den vody 22.3" a to bývá na vodohospodářských stanicích testování v základních parametrech zdarma.
Hnojíte bylinky?, 1.2.2012
Léčivé bylinky je lépe nehnojit neboť když více rostou jde to na úkor vůně a kvality. Také méně kvetou. Některé venkovní léčivky jako je např.vynikající ožanka kalamandra (nejlepší léčivka na žaludek) po přehnojení vymrznou. Pokud je půda úplně bez... celý příspěvek >
Plectrantus rýmovník, 21.1.2012
Zdravím Šárko molice Plectranthus amboinicus je vynikající léčivka u nás téměř neznámá říká se ji mexický eukalyptus, léčivá část je list, užívá se odvar z 1 listu na 1 šálek (hrnek) léčí horečnaté stavy, malárii,snižuje vysoký krevní tlak,... celý příspěvek >
Máta - jaký druh?, 29.12.2011
Máta peprná je neplodný kříženec tudíž prodávaná semena máty peprné jsou podvod.  bylinář Vláďa vlada.vytasek@centrum.cz
Visna himalajska, 12.12.2011
Kde se dá koupit višeň plstnatá (Prunus tomentosa) Před 10 ti lety se běžně prodávala na Floře a nyní se nedá nikde sehnat. Že by strašení šárkou na druhou stranu co dát do malé zahrádky? Je višeň plstnatá samosprašná nebo ne v literatuře jsou... celý příspěvek >
Horský čaj, 3.12.2011
Sideritis scardiata by bylo možné pěstovat na jižní Moravě, v Německu ji prodává firma Pflanzer Reich jako skalničku za 5,90 e. Potřebuje Ph púdu mírně zásaditou, dobře odvodněnou, písčitou,šterkovou a na zimu dobře přikrýt.Je otázkou zda tato... celý příspěvek >
Arnika, 13.11.2011
Zde se jedná asi o nějaký omyl. Pravá prha arnika určitě zahradu nezaplevelí. Bude to podobná rostlina oman britský se kterou se arnika zaměňuje.  Na více zahradách jsem tuto záměnu viděl, také v olomouckém rozáriu na bylinkové zahradě místo... celý příspěvek >
Hloh, 13.11.2011
Letos jsem ochutnal plody severoamerického hlohu břekolistého (Cratageus pedicellata) a zjistil jsem že má celkem dobrou chuť. Zkusím vyset semena abych měl nějakou rostlinu také doma.  Je škoda že tak léčivé dřeviny nejsou u nás více rozšířeny.... celý příspěvek >
Voňatka citronová, 6.11.2011
Zajímalo by mě jak používat voňatku citronovou na čaj. Většinou je všude napsáno jak používat jako koření. Slyšela jsem že na čaj se používají pouze čerstvé listy a ze sušených již čaj není účinný. Voňatku mám pouze krátce tak uvítám rady... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika