Příspěvky uživatele - 92.44

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Volně vedená meruňka, 8.5.2010
Taky jsem z ostravska, že by se tady meruňkám dařilo, to bych zase tak netvrdil. Je tady těžká půda, dosti vody, pozdní přízemní mrazíky a stromky často "odcházejí" bez zjevných důvodů.  Přesto si myslím, že výběrem a úpravou... celý příspěvek >
Je toto moniliový úžeh?, 8.5.2010
Pokud meruňka nekvetla, tak to monilióza nebude. Mohla by to být mrtvice, přehnojení stromku, hryzec, poškození kořenů před výsadbou, či kdo ví co... Martin
Teplota ve skleníku, 8.5.2010
Zapoměl jsem napsat, otevřené jsou vedle ventilačky i dveře... Martin
Nejchutnější rajčata, 8.5.2010
Nevím, jestli bych stříkal hned po zasazení ven, připadá mi to zbytečné. Když už, tak určitě ne měďnatými přípravky, které u malých rostlit omezují růst. Martin
Teplota ve skleníku, 8.5.2010
Zatím moc větrat nemusíte, přes letní měsíce je to však nutnost. Teploměr ve skleníku nemáme, ale ventilačka je přes léto otevřená pořád (na večer se zavírá). Martin
Broskvoně - kadeřavost - rok 2010, 8.5.2010
Předchozí věty patřily Michaele...
Broskvoně - kadeřavost - rok 2010, 8.5.2010
Teď už je na postřik pozdě, můžete jen otrhávat zasažené lístky, případně provést střih. Zelenošedý pískovec se dá sehnat rozumně v Řece přímo z lomu (obec směrem na Třinec). Bílomodrý dolomit se dá zase sehnat levně v Černotíně (asi 70 km od... celý příspěvek >
Broskvoně - kadeřavost - rok 2010, 6.5.2010
Stříkáno taky 2x mědí, každým rokem to stačí a ejhle, letos nikoli. Redhaven je v celku v pohodě, FM3 je na tom o hodně hůře. Dnes jsem stříhal broskvoně, tak jsem kadeřavost střihem odstranil (projevovala se hlavně na koncových pupenech). Ani mě u... celý příspěvek >
Odrůdy na zavařování, 5.5.2010
Nevím, jestli se Vám Hardyho máslovka podaří "udržet" ve stěně, je to dosti vzrůstná odrůda. Třeba taková Konference se na podnoži kdouloň do stěny hodí a je výborná na zavaření i sušení. Osobní zkušenost. Martin
Hnojení broskvoní, 4.5.2010
Souhlasím. Raději bych ji lehce a opatrně obryl rycíma vidlema. Martin
Co vaše réva?, 4.5.2010
Mirek je z Břeclavi a nemůže odepsat, protože síří sudy na vinobraní. Martin
Je toto moniliový úžeh?, 4.5.2010
Řezat se to bude blbě, nicméně doporučuji pečlivost a rychlost. Stromy určitě zachráníte. Příští rok, stejně jako já, budete chytřejší a provedete postřik... Martin
Je plánovaný řez hrušky správný?, 4.5.2010
Tazatel o nic velkého nepříjde, vyoraný stromek ze školky (teď už jsou stromky dosti narašené, tak až podzim...) taky potřebuje čas na zakořenění. Byla by škoda se tohoto stromku zbavovat, vypadá vitálně. Korunku si vytvoří sám s terminálu letos a... celý příspěvek >
Je toto moniliový úžeh?, 4.5.2010
Žiji v okrajové části meruněk, kde se o stromky lidé starají s citem a mají trochou svrbění v zádech, jestli tu jejich péči stromek přežije... Osobně jsem provedl dva postřiky a vypadá to letos velmi slušně. Soused postřik nestihl a má letos oči... celý příspěvek >
Je plánovaný řez hrušky správný?, 4.5.2010
To je rada nad zlato... Osobně bych poradil stejně, jako diskutující předemnou, tj. střihnout postranní větve a zapěstovat korunku na terminálu. Korunka pak bude založena trochu výše. Martin
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika