Příspěvky uživatele - 92.44

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Opad květů, 22.4.2010
Květy meruňky moc dobře nedrží při květu na stromku, stačí malá síla (vítr, pták...) a květy opadávají. Je to normální jev, děláte si takovou probírku :-) Martin
Merunka - jak ji mam zastrihnout?, 21.4.2010
Ne snad. Oddálení kvetení je myšlo v řádu dnů, nikoli let... Šittův řez napomáhá tvorbě plodonosného obrostu (pro Vás - zahuštění koruny stromu) a tím pádem větší šance úrody v příštím roce. Ta nicméně v našich podmínkách je často odkázána na jarní... celý příspěvek >
Merunka - jak ji mam zastrihnout?, 21.4.2010
Šittův řez slouží k oddálení kvetení?  Martin
Zachránit povápněnou broskvoň, 20.4.2010
Stromkům to neublíží, nic se v podstatě nestalo. Horší by to bylo u borůvek, azalek... Martin
Jak to u Vás vypadá s nakvétáním slivoní - švestek, pološvestek?, 20.4.2010
Tady na ostravsku slivoňě začínají nakvétat, nicméně u mě na zahradě to chce ještě tak 3 dny (Stanley, Carpatin, Čačanská, Toptaste). Květních pupenů je tady taky o poznání méně než minulým rokem.  Martin
Merunka - jak ji mam zastrihnout?, 20.4.2010
Nesmysly tady píše někdo jiný... Kosterních větví by opravdu mělo být 4-5 (u kotlovité koruny), tyto větve by ale neměly být "vyholené", ale z nich by měly vyrůstat další větve, plné plodonosného dřeva. Střihem navíc zesílíte větve a hlavně... celý příspěvek >
Jak Vám přezimovala levandule?, 20.4.2010
Levandule se mi krásně rozjela (SM 320mnm), zimu nepřečkal i přes ochranu Rozmarýn. Martin
Jak to vypadá s nakvétáním meruněk?, 20.4.2010
Trochu nás straší s počasím, meruňky odkvetly, začínají se tvořit plůdky (moc jich na tom stromě po dešti v květu asi nezůstane...) a ve čtvrtek padne teplota pod nulu... Proč ty meruňky nekvetou jako jablka na konci dubna?... Martin
Merunka - jak ji mam zastrihnout?, 20.4.2010
Rony to vysvětlil naprosto správně, mám na řez ovocných stromků stejný názor jako on.  Martin
Jak zlikvidovat porost ostružiny lesní plazivé?, 18.4.2010
Mockrát děkuji všem za rady! Irena
Merunka - jak ji mam zastrihnout?, 18.4.2010
Uznávám, nenapsal jsem to dost přesně... Dle snímku je jasné, že korunka nebyla založená správně (vyholené větvě), proto ten střih s následným efektem zhuštění korunky. Nejsem zastáncem drastického střihu (obvzlášť u meruňek), ale první tři roky je... celý příspěvek >
Merunka - jak ji mam zastrihnout?, 17.4.2010
Nebojte, můžete stříhat i v tůto dobu. Doporučil bych zakrátit výhony tak na jednu polovinu. Martin
Proč nekvete broskvoň, 17.4.2010
Mohly Vám, podobně jako mě, letos vymrznout pupeny. Broskvoňě jsou na to obvzlášť háklivé. O to více toho možná budete mít příští rok . Martin
Jak to vypadá s nakvétáním meruněk?, 17.4.2010
Meruňky mi tady na SM dokvétají (krom Bergeronu) a díky dnešnímu počasí jsem ráno stříknul Horizontem.  Martin
Kolik vody na druhé pálení?, 16.4.2010
Třeba aby se nepropálil kotel, když lutru je málo.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika