Příspěvky uživatele - 92.44

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Tři roky stará meruňka měla loni jednu meruňku, ale letos ještě nekvetla, 3.5.2010
V květu toho snese broskev nepatrně více (také většinou nakvétá o něco později), podobně jsou na tom malé plůdky. Opakem je však "přezimování" květných pupenů na stromě, kdy meruňka je velmi odolná a broskev zase slušně náchylná. Martin
Jak ostříhat loňskou meruňku, 3.5.2010
Úžeh ji nesejmul (ani snad nekvetla), vypadá dobře, ale stejně jako Rony bych ji ještě více zakrátil. Když to ale neuděláte, tak se nic významného nebude dít.  Martin
Tři roky stará meruňka měla loni jednu meruňku, ale letos ještě nekvetla, 3.5.2010
Letos už Vám nepokvetou... Mohly Vám květné pupeny vymrznout, jako se to stalo u mých broskvoní (jsou o něco háklivější na mráz, než meuňky). Martin
Kdy postřik proti kadeřavosti?, 2.5.2010
Ostravsko. Myslím, že pomrzly lehce narašené pupeny. Vedle rostoucí meruňky vypadaly jako nevěsty a mají i pěkně nasazené plůdky... Zajímavější je spíše fakt, že těch málo květů broskvoní nebylo opyleno a to i přes výrazně lepší počasí, než tomu bylo... celý příspěvek >
Kdy postřik proti kadeřavosti?, 2.5.2010
Stejně jako Mirkovi mě taky broskve moc letos nekvetou (vymrzlo to skoro dokonale), postřik mědí i sulkou jsem provedl, přesto kadeřavosti je letos dost. Martin
Žloutnutí listů u česneku, 28.4.2010
 A sklízet potom kdy? A co z toho vyroste?
Je toto moniliový úžeh?, 28.4.2010
Alexi, na té fotografii se musíte zadívat dále, kde je snímek lehce rozostřen. Tam je vidět vadnutí... Martin
Je toto moniliový úžeh?, 27.4.2010
Ano. Například Horizont, Baycor 25WP. Martin
Je toto moniliový úžeh?, 27.4.2010
Spíše než špatně zvolená doba řezu či citlivost stromku hraje větší váhu stanoviště, počasí, neprovedení ochranného postřiku a náhoda... Sám si myslím, že také přeplození stromku v předcházejícím roce... Loni mi odešla celá Bergeronka a pár... celý příspěvek >
Je toto moniliový úžeh?, 27.4.2010
Bohužel to tak vypadá... Navrhuji odstranit urychleně zasažené větve, rány ošetřit voskem a pak se modlit... Mě takhle loni odešla jedna Bergeronka. Martin
Jak to u Vás vypadá s nakvétáním slivoní - švestek, pološvestek?, 25.4.2010
Ostravsko - v plném květu zatím jen Stanley. Toptaste, Carpatin a čačanská zatím vyčkávají, možná zítra ukážou první květy. Martin
Merunka Radka, 25.4.2010
Jen aby paní na Floře nechtěla prodat i svoji tchýni... Taky jsem koupil Pincot pro tzv. postupné nakvétání a ona mi jako jediná letos celá odkvetla za čtyři dny... Obchodníci si pak mnou ruce. Martin
Stříhání rok starých švestek, 25.4.2010
Ale Rony, vždyť dle kacíře a PP to bude stromek v nejlepší kondici s dobře rozloženými větvemi... Teď z toho udělat jedině vysokokmen, případně jak jste psal sesadit vrchní korunu a založit ji o kus níž. Spodní větve musí pryč, taky bych zatloukl... celý příspěvek >
Jak to vypadá s nakvétáním meruněk?, 23.4.2010
Tak na ostravsku lehká jinovatka dneska ráno, viděl bych to tak na -0,5°C, meruňky zatím nepomrzly. Ještě nás čeká "dramatických" 14 dnů (spíše nocí)... Na Darině mi mini meruňky drží, Pincot shodila všechny "plůdky", Veecot... celý příspěvek >
Odkvétající meruňka a studené noci, 22.4.2010
Na meruňkách Darina, Pincot, Veecot se tvoří plůdky, Bergeron právě dokvétá a sousedovic třešeň je v plném květu. Teď přichází pro sadaře období lehkého svědění a stresu, jestli to mráz nezhatí. Můžu říct, že stačí -2°C a je po meruňkách.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika