Navrhněte popínavku na garážové stání



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?)
13.1.2012 16:30

Z vína je pěkný nepořádek na zemi a těch vos a včel.. U auta bych něco takového nevolila, aby nebylo nakonec pěkně ulepkané.Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 6.1 (?), 13.1.2012 12:25

Jde o to, že to garážové stání je jen zastřešené a docela tam na zimu nafouká sníh, tak jsem tomu chtěla aspoň nějak zabránit. Měla jsem představu, aby to větralo, tzn. aby to nebylo úplně udušené místo, ale aby zároveň nešlo do auta slunce a aby v zimně byly chráněné před větrem a sněhem. Je mi jasné, že na podzim ty popínavky většinou opadávají a na zimu my to bylo holejší, ale aspoň trošku by to pomohlo. Navíc jsem chtěla, když už tam něco poroste, aby to vypadalo pěkně, aby to třeba i kvetlo, vonělo a popř. aby z toho byl užitek- pokud by se nějaká taková rostlina hodila. Přemýšlela jsem nad těmi popínavými růžemi, ale ty prý mají rády jen slunce, tak nevím, jak by se jim na té severní straně dařilo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 13.1.2012 13:08

Dobrý den, mám růže i na severní straně a kvetou také. Možná ne tolik jako na slunci, ale kvetou. Ale pokud chcete "neprůhlednou" stěnu a případně i stálezelenou, tak se podívejte na Brslen Fortuneův-Euonymus fortunei. Brslen je stále zelený, různě zbarvený, panašovaný atd. (podle druhu), mám jím porostlý pletivový plot do výšky cca 2 metry. Nemá žádné výrazné květy, nezapáchá, je dekorativní a neopadavý. Jinak bych asi také byla pro zimolez. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.104 (?), 13.1.2012 13:27

Z niektorych dobre narastenych popinaviek vam na jesen napada kopu listov ci plodov. Dajte si pozor aj na toto. Potom by bola lepsia nejaka neopadava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.1 (?), 13.1.2012 14:46

A co to nakombinovat? Třeba břečťan jako neopadavý a k tomu něco kvetoucího, na jižní stranu nějaké víno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 13.1.2012 16:30

Z vína je pěkný nepořádek na zemi a těch vos a včel.. U auta bych něco takového nevolila, aby nebylo nakonec pěkně ulepkané.Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.1 (?), 13.1.2012 22:00

Ty růže bych klidně zkusila, nemáte nějaké pěkné foto pro inspiraci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 13.1.2012 22:23

Záleží také, kolik je kolem auta místa. Aby pak divoké šlahouny neškrábaly auto nebo oblečení při pokusu se do auta prodrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 13.1.2012 22:29

A co klematis - některý z přírodních druhů -  nebo abélie? Ty nejsou těžké...   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.1 (?), 14.1.2012 12:50

Clematis mě už napadnul, ale nevím, jestli by se mu dařilo na té severní straně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika