Fikus benjamin - lepkavé listy a radikalní řez



micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?)
7.11.2008 12:33

Mám pravděpodobně ten stejný jak vy, s tou tekutinou vám neporadím, ale se stříháním mám špatnou zkušenost. Dostala jsem tři rostliny sesazené do jednoho květníku a podařilo se mi splést kmínky do copu.No a chtěla jsem vytvarovat korunku a tak jsem střihla, ubezpečena, že je to plevel a že obrazí.Ale ouha, po roce nic moc, stále se šklebí a nějak se mu nechce.Přiznám se dobrovolně, že jsem ho už dvakrát nesla na kompost, jenže jsem se v půli cesty zasekla.Přeci to nemůžu udělat,když se o něj 5 let starám.Snad se mi za to odvděčí!!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
charon11 - (6) - 244.187 (?), 7.11.2008 11:19, zobrazeno: 39298x

Mám doma výše uvedený fikus (tmave zelené listy, trošku silnější než u klasického benjaminu). Pěstuji ho cca 15 let kmínek a korunka výška cca 1,8m. Poslední rok začala z listů ukapávat nějaká lepkavá šťáva (bylo mi řečeno, že to jsou puklice- stříknout) koupil jsme takový ten bioolej a stříkl. Výseledek- fikus shodil 1/3 listů, částečně znovu obrazil a kape dál.

Chci udělat následující : dám ho do chladnější místnosti a lehce zalévat pro přežití zimy, na jaře hnojivo a radikální řez. Myslíte, že obrazí a zahustí zase korunku? Mám zkušenost, že někdy po zastřížení hodí jen pravý nebo levý výhon a dost (neobrazí více pupenů. Poraďte prosím.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 7.11.2008 12:33

Mám pravděpodobně ten stejný jak vy, s tou tekutinou vám neporadím, ale se stříháním mám špatnou zkušenost. Dostala jsem tři rostliny sesazené do jednoho květníku a podařilo se mi splést kmínky do copu.No a chtěla jsem vytvarovat korunku a tak jsem střihla, ubezpečena, že je to plevel a že obrazí.Ale ouha, po roce nic moc, stále se šklebí a nějak se mu nechce.Přiznám se dobrovolně, že jsem ho už dvakrát nesla na kompost, jenže jsem se v půli cesty zasekla.Přeci to nemůžu udělat,když se o něj 5 let starám.Snad se mi za to odvděčí!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.98 (?), 7.11.2008 14:28

A je to benjamin? Dooost podobnej je F. microcarpa, s poněkud tmavším listem, více kožovitějším. Puklice jdou dobře vidět, těch byste si snad všiml. Odkapávání by snad mohla být i reakce na suchý vzduch... i když ono by to nemělo kapat, ale dělat takové ty lepkavé krůpěje ne? A co sviluška?  To že fíkusy nemaj rády průvan, nedostatčné osvětlení a td, to asi zmiňovat nemusím(i když jsem to vlastně udělal).

Nakonec, můžete ho přeřízkovat a pěstovat mlaďochy...

Opad listů bývá často reakcí na změnu teplot a přemokřený možná i zasolený substrát.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
charon11 - (6) - 244.187 (?), 7.11.2008 14:53

Hmm asi to bude ten je F. microcarpa.Není na něm nic vidět jen ty olepené listy a kapající lep na podlahu :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 7.11.2008 14:21

pokud možno, stříhejte velmi, velmi opatrně a určitě ne nyní. Add Puklice - jsou svimstvo, elegantnmě se jich ale zbavíte běžným saponátem (Jar, Pur) - nařeďte jej 1:6 až 1:8 s vodou, dejte do postřikovače a benjaminka velmi pečlivě postříkejte i u dolní strany listů, druhý den pěčlivě osprchujte vlažnou vodou, můžete zakrýt květináč igelitem, ale pokud do něj saponát trochu nateče, žádná tragedie.

Puklice to spolehlivě zabalí a stromek to zatíží zcela minimálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.146 (?), 22.1.2009 14:37
Dobrý den, nevíte prosím jestli je jedovatý fikus benjamin a orchidej?děkuji, Horká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika