co je to za květinu?



Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 73.206 (?)
3.1.2009 19:26

Paní Věro, blahopřeji Vám k úspěšnému pěstování gloriosy, mně se ji každý rok do květu přivést nepodaří. Ale kytka, o které se tu již dlouho bavíme gloriosa zcela jistě není - jen hlavní rozdíly: u gloriosy listy vyrůstají z internodií po jednom, úponky rostou ze špiček listů a nemají přísavné terčíky...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 73.206 (?), 3.1.2009 19:26

Paní Věro, blahopřeji Vám k úspěšnému pěstování gloriosy, mně se ji každý rok do květu přivést nepodaří. Ale kytka, o které se tu již dlouho bavíme gloriosa zcela jistě není - jen hlavní rozdíly: u gloriosy listy vyrůstají z internodií po jednom, úponky rostou ze špiček listů a nemají přísavné terčíky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 3.1.2009 21:30

Paní Věro, gloriosa to určitě není - tahle kytka přece nezatahuje, navíc gloriosa ma listy slabounké se špičkami, které se všech chytají a nemá úponky! (ps. letos jsem měla asi 6 květů, loni koupená hlíza - takže mooc dobře vím, jak vypadá). Bude to něco jiného - ale co?? Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 3.1.2009 21:32

Zapomněla jsem se přihlásit...

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.146 (?), 7.3.2009 23:44

Tato květina se jmenuje Gloriosa rothachildiana - Glorioza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.190 (?), 4.1.2009 0:48

Dobrý den ta kytička je mučenka pěstuji jí také je to vzácná květina.. Sppeddy@email.cz d2kuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.98 (?), 8.1.2009 10:41

Mým posledním favoritem byla čeleď cucurbitaceae. Trochu jsem šmejdil po googlu a ejhle, cosi podobného. Dle mého jsem našel minimálně rod, do kterého tato kytka spadá. Jedná se o rod Neoalsomitra z čeledi Cucurbitaceae. mrkněte se na fotky druhu N. sarcophylla.

http://davesgarden.com/guides/pf/showimage/137036/
http://www.bihrmann.com/caudiciforms/subs/neo-sar-sub.asp

Listy jsou prakticky totožné, jen ne tak dlouhé. Mají také světlejší spodní stranu s tmavou střední linkou a sukulentní vzhled + naprosto shodné uspořádání, rovněž úponky jsou přítomné. Rostliny by měly být z Thajska. Námi hledaný druh je buď tento, s tím že jde totrochu odlišný typ než na fotkách, nebo se jedná o druh jiný.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.226 (?), 8.1.2009 22:15

….tak zase po delší době koukám na stránku oné „no name“ květiny, zda už jí konečně někdo přišel na jméno, a ono nic. Paní Věra sice na záhady nevěří, ale zcela záhadně ještě k rostlině přidala hlízu a ve výsledku trefila Maryčku. Rychlý host s koncovým číslem 190 taky nebyl moc sdílný s argumenty, proč si myslí, že pěstuje vzácnou mučenku. A neunavný Karlos stále hledá a jistotu, bohužel, nenalézá.
Mne osobně o jménu této květiny přesvědčí jedině odkaz, ať už na webovou stránku či literaturu, kde uvidím všechny znaky, které tuto roslinku charakterizují. Ovšem V.V. bych asi věřil i bez odkazů.
Stále mi není jasné, proč tolik lidí spojuje tuto hádanku flóry s mučenkou. Jen proto, že mučenka má úponky? Mě tedy nejvíc připomíná zmiňovanou voskovku a možná, že bych nějaké euro vsadil i na Aeschynanthus z rodu Gesneriaceae. Těch je taky mnoho druhů a některé najdete na webu pouze pod jménem, obrázek k nalezení není, tedy alespoň s pomocí Googlu. A zajimavá informace související s tímto druhem je třeba zde, ovšem pravda zatím stále zůstává utajena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 8.1.2009 23:34

Jenže Aeschinanthus nemá listy po třech...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 9.1.2009 7:03

To Karlos

Podoba s kytkou rodu Neoalsomitra zde evidentně je, ale u neznámé se mi podle fotek zdají listy sukulentnější než bývá u tykvovitých zvykem. Asi bude nutno počkat na květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.98 (?), 9.1.2009 7:44

Tak já Vám tu kytku najdu, a Vy ještě pochybujete?

host: Aeschinanthus ne, ani náhodou. 

Jiří: Třeba Xerosicyos má extra dužnaté listy a ne jen ten, mezi sukulentními kytkami je z Cucurbitaceae dost.  Kytku o kterou se tady snažíme mám v současnosti v pařníku a už pouští kořeny.  Jsem si naprosto jistý, že jde o Neoalsomitra a jestli ne sarcophylla tak jinej druh. Jde totiž o to, že já ty listy viděl z obou stran a na těch fotkách je to zcela evidentní, že je to ona. Je to druh dvoudomý takže otázka je, jestli se zde přemnožuje samčí nebo samičí.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika