Datlovnik - pestovani ze semene



host - 63.6 (?)
28.10.2011 14:07

Zalévat po proschnutí (ne přeschnutí) substrátu. Záleží na tom, v jaké teplotě budou pěstovány. V zimě, kdy je málo světa, by měly mít chladnější zimování (třeba 18 st) aby se moc netáhly za světlem. Od jara do podzimu mají rády letnění. Při přesazování nezakracovat hlavní kořen

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 44.111 (?), 6.9.2011 17:09

prosím vás viete mi poradit kde by som mohla kúpit semiacka datlovník kanársky? dakujem monikakom@zoznam.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.209 (?), 11.9.2011 13:32
Jste si jista, že opravdu chcete pěstovat datlovník kanárský, který dorůstá obrovských rozměrů - dlouhé rozložité listy Vás za několik let "vypudí z bytu" (pokud máte byt/dům dostatečně prostorný, pak se Vám tam samozřejmě vejde). Menší druh datlovníku vhodní k pěstování v bytě je Phoenix roebelinii. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.236 (?), 25.10.2011 10:52

Dobrý den, prosím o radu.Mám vypěstované z pecek datlovníků 2 maličké rostlinky asi tak 4cm vysoké lístečky.A potřebovala bych poradit, jak často mám zalévat a kolik asi vody, aby mi neuschly nebo, aby mi nezhnily kořínky.Moc děkují za odpověď.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.6 (?), 28.10.2011 14:07

Zalévat po proschnutí (ne přeschnutí) substrátu. Záleží na tom, v jaké teplotě budou pěstovány. V zimě, kdy je málo světa, by měly mít chladnější zimování (třeba 18 st) aby se moc netáhly za světlem. Od jara do podzimu mají rády letnění. Při přesazování nezakracovat hlavní kořen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.72 (?), 30.10.2011 10:51

Děkují moc za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.135 (?), 24.2.2012 14:46

Ahoj. Chcu se zeptat ty pecky datlovníku dáváte uplně do vody jako aby plavaly nebo je jen tak trošku zalijete? Děkuju za odpověd:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 24.2.2012 16:56

Já je dávala normálně do země do květináče a vyrostly všechny. Později dokonce z pět let starých pecek uložených v šuplíku z 5ks vyrostly 3... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.50 (?), 3.5.2012 16:27

netreba macat dlho, ja sommacal sai tyzden potom som ich zasadil a asi do mesiaca alebo dlhsie zacali klicit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.90 (?), 15.1.2013 16:18

Nevíte někdo, z jakého druhu datlovníku prodávají sušené plody? Před dvěma měsíci jsem zapíchala pecky, které mi zůstaly po snědení balíčku sušených datlí a teď mám plný byt už asi 30 cm vysokých palmiček, tak by mě zajímalo, co mám vlastně čekat, že mi vyroste :)
díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.250 (?), 28.6.2013 8:19

Dobrý den, já jsem zasadila Datlovník Pravý. Na stránách prodejce píšou, že se hodí do interiéru, protože nedorůstá takové velikosti a jsem spokojená, žádný obr to zatím není. Jo a taky na něm rostou plody, ale těžko říct jestli jde o stejný druh jako máte zasazený vy laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika