datlovník



Rade91 - (43) - 22.36 (?)
31.8.2010 20:56
Dobrý den. Pokud palma rostla předešlé roky v interieru, minimálně celý letošní rok se bude přizpůsobovat novým podmínkám. Snad už příští rok by mohla začít růst (zdravá palma v tomto věku by měla v našich podmínkách vytvořit nejméně 4 listy. Rozhodně jste udělal dobře, že jste ji dal letnit.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Reny - (2) - 52.195 (?), 26.5.2009 22:00

Děkuji, listy mají barvu hezkou, zkusím přihnojovat. Ráda se o ní budu starat.    Přesadila jsem ji nedávno, dala hlouběji a zeminu pro pokojové rostliny a přidala písek. Nevadí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 26.5.2009 22:32

Nevadí, datlovníci jsou ve směs přisůsobivé rostliny a spokojí se s málem. Myslím že i kdyby jste jí zalila do betonu tak poroste. A k vaší palmě bych už tedy jen přidal to světlo. Hnojit nyní nemusíte, stačí třeba až v létě začít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tesla - (2) - 125.11 (?), 26.5.2010 10:18

Dobrý deň,

pred časom sme si kúpili ďatlovník a hneď sme ho presadili do väčšieho kvetináča, ale vôbec sa mu nedarí. Usychajú mu listy smerom od najspodnejších. Najprv to vyzeralo, že sme ho po presadení prepolievali a listy mu kvoli tomu začali odhnívať, ale teraz ho už tak často nepolievame. Chcel by som vás poprosiť o radu, čo robíme zle, prípadne čo sa s ním deje. Ďakujem.

Teo

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 28.5.2010 11:53

Já bych to viděl na hnilobu kořenů, ani jste nemusel udělat něco špatně vy, ale v obchodech se dost často před prodejem přesadí, je možné, že ho tam přesazovaly zpět do menšího květináče aby se vešel do regálu a zkrátili mu kořeny. To by jinak nevadilo, ale s rostlinou se pak nějaký čas musí opatrně a žádný šoky.

Je možné, že se z toho dostane, ty vrchní listy vypadají vcelku zdravě, spodní odejdou určitě, koukám, že mu změkly pletiva.

Takže určitě zálivka minimální, jen aby substrát nevyschl a nevystavovat zbytečně sluníčku. Pro lepší zakořenění je lepší vyšší telota, ale pokud je někde na slunečném balkoně /v tom stínu/, tak by si přes den měla nazbírat tepla dostatečně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.173 (?), 23.7.2010 21:03
Dobrý den, zhruba před 25-ti lety jsem ze zakoupených datlí vypěstoval z pecek 5 rostlinek. Dvě jsem daroval, jedna časem zašla a z dětských let mi zbyly dvě. Posledních pár let jsem se o ně nestaral dobře, byly v koutě v temnější místnosti, zaléval jsem méně a nehnojil, ani nepřesazoval. Zhruba před půl rokem jsme se přestěhovali do bytu s balkónem, takže jsem je na jaře přesadil, narovnal a dal ven. Bohužel jsem jednu z nich musel nějak při tom vyvazování poškodit, protože záhy uhynula. Druhá ale zůstala zelená, každopádně jsem čekal, jak bude růst a co s ní ta změna udělá a neděje se nic... Za půl roku vyrostl nejmladší nerozvinutý list asi o 20 cm... Celkově má listy hodně řídké a dlouhé, což přisuzuji málu světla dříve. Přihnojuji teď dusíkatým hnojivem, což nevím, jestli je dobře... V podstatě bych se chtěl jen zeptat, jak rychle má růst, pokud má dostatečně velký květináč, je venku a hnojím... Mně přibývá tak 1 list za rok... Možná je vše ok, ale nevím nevím. Snad se ještě vzpamatuje. Díky za odpověď, zdravím. Libor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rade91 - (43) - 22.36 (?), 31.8.2010 20:56
Dobrý den. Pokud palma rostla předešlé roky v interieru, minimálně celý letošní rok se bude přizpůsobovat novým podmínkám. Snad už příští rok by mohla začít růst (zdravá palma v tomto věku by měla v našich podmínkách vytvořit nejméně 4 listy. Rozhodně jste udělal dobře, že jste ji dal letnit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.28 (?), 31.8.2014 23:19

Náhodou jsem zavítala a četla komentáře... mám datlovník doma 25 let, nikdy jsem listy nerosila a zálivka v létě jednou za týden a v zimě minimum... žádné hnojivo jen klasický substrát namíchaný s pískem.Je to exotická nenáročná rostlina.Dnes má do výšky 3 m. a 50 cm pruměr.Nechce žádné přehnané starosti.. doufám že trochu pomohu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 87.89 (?), 19.10.2014 13:33

Já být Vámi, tak se přesvědčím, jestli ta palma není plastová smiley .

Takové rady jsou opravdu nad zlato "nehnoj, nezalévej, nepřesazuj". Nechcete vidat knížku? Jistě by měla úspěchyes.

Teď vážně, rod Phoenix - česky datlovník, dokáže růst i dlouhá desetiletí v interiéru a to i ve špatných podmínkách, na tom není nic k pozastavení. Je to jedna z mála palem, která se dokáže přizpůsobit, žalostně málu světla, roční prakticky neměnou teplotou a suchým vzduchem- a podle toho i vypadá. Občas se podivuji, jak se tu vkládají vytahané a zubožené palmy a majtel je ještě hrdý na jejich vzhled. Dále je potřeba rozdělit rod Phoenix, to co si vysadíte z kupovaných datlí je datlovník pravý- dactylifera. Ten na rozdíl od datlovníku kanárského (canariensis) nepromíjí chyby a při prvním letnění po 25 letech, uhyne. Ale to by bylo povídání na velice dlouho (a trochu do větru) a jistě to se svědomím nikoho z Vás ani nehne, dále se budou objevovat dotazy proč datlovník po rosení hyne a proč má 25 let stará rostlina s kmenem vysokým 20 cm, listy o délce 3 metry...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika