datlovník



host - 48.28 (?)
31.8.2014 23:19

Náhodou jsem zavítala a četla komentáře... mám datlovník doma 25 let, nikdy jsem listy nerosila a zálivka v létě jednou za týden a v zimě minimum... žádné hnojivo jen klasický substrát namíchaný s pískem.Je to exotická nenáročná rostlina.Dnes má do výšky 3 m. a 50 cm pruměr.Nechce žádné přehnané starosti.. doufám že trochu pomohu :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Reny - (2) - 52.195 (?), 26.5.2009 22:00

Děkuji, listy mají barvu hezkou, zkusím přihnojovat. Ráda se o ní budu starat.    Přesadila jsem ji nedávno, dala hlouběji a zeminu pro pokojové rostliny a přidala písek. Nevadí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 26.5.2009 22:32

Nevadí, datlovníci jsou ve směs přisůsobivé rostliny a spokojí se s málem. Myslím že i kdyby jste jí zalila do betonu tak poroste. A k vaší palmě bych už tedy jen přidal to světlo. Hnojit nyní nemusíte, stačí třeba až v létě začít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tesla - (2) - 125.11 (?), 26.5.2010 10:18

Dobrý deň,

pred časom sme si kúpili ďatlovník a hneď sme ho presadili do väčšieho kvetináča, ale vôbec sa mu nedarí. Usychajú mu listy smerom od najspodnejších. Najprv to vyzeralo, že sme ho po presadení prepolievali a listy mu kvoli tomu začali odhnívať, ale teraz ho už tak často nepolievame. Chcel by som vás poprosiť o radu, čo robíme zle, prípadne čo sa s ním deje. Ďakujem.

Teo

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 28.5.2010 11:53

Já bych to viděl na hnilobu kořenů, ani jste nemusel udělat něco špatně vy, ale v obchodech se dost často před prodejem přesadí, je možné, že ho tam přesazovaly zpět do menšího květináče aby se vešel do regálu a zkrátili mu kořeny. To by jinak nevadilo, ale s rostlinou se pak nějaký čas musí opatrně a žádný šoky.

Je možné, že se z toho dostane, ty vrchní listy vypadají vcelku zdravě, spodní odejdou určitě, koukám, že mu změkly pletiva.

Takže určitě zálivka minimální, jen aby substrát nevyschl a nevystavovat zbytečně sluníčku. Pro lepší zakořenění je lepší vyšší telota, ale pokud je někde na slunečném balkoně /v tom stínu/, tak by si přes den měla nazbírat tepla dostatečně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.173 (?), 23.7.2010 21:03
Dobrý den, zhruba před 25-ti lety jsem ze zakoupených datlí vypěstoval z pecek 5 rostlinek. Dvě jsem daroval, jedna časem zašla a z dětských let mi zbyly dvě. Posledních pár let jsem se o ně nestaral dobře, byly v koutě v temnější místnosti, zaléval jsem méně a nehnojil, ani nepřesazoval. Zhruba před půl rokem jsme se přestěhovali do bytu s balkónem, takže jsem je na jaře přesadil, narovnal a dal ven. Bohužel jsem jednu z nich musel nějak při tom vyvazování poškodit, protože záhy uhynula. Druhá ale zůstala zelená, každopádně jsem čekal, jak bude růst a co s ní ta změna udělá a neděje se nic... Za půl roku vyrostl nejmladší nerozvinutý list asi o 20 cm... Celkově má listy hodně řídké a dlouhé, což přisuzuji málu světla dříve. Přihnojuji teď dusíkatým hnojivem, což nevím, jestli je dobře... V podstatě bych se chtěl jen zeptat, jak rychle má růst, pokud má dostatečně velký květináč, je venku a hnojím... Mně přibývá tak 1 list za rok... Možná je vše ok, ale nevím nevím. Snad se ještě vzpamatuje. Díky za odpověď, zdravím. Libor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rade91 - (43) - 22.36 (?), 31.8.2010 20:56
Dobrý den. Pokud palma rostla předešlé roky v interieru, minimálně celý letošní rok se bude přizpůsobovat novým podmínkám. Snad už příští rok by mohla začít růst (zdravá palma v tomto věku by měla v našich podmínkách vytvořit nejméně 4 listy. Rozhodně jste udělal dobře, že jste ji dal letnit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.28 (?), 31.8.2014 23:19

Náhodou jsem zavítala a četla komentáře... mám datlovník doma 25 let, nikdy jsem listy nerosila a zálivka v létě jednou za týden a v zimě minimum... žádné hnojivo jen klasický substrát namíchaný s pískem.Je to exotická nenáročná rostlina.Dnes má do výšky 3 m. a 50 cm pruměr.Nechce žádné přehnané starosti.. doufám že trochu pomohu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 87.89 (?), 19.10.2014 13:33

Já být Vámi, tak se přesvědčím, jestli ta palma není plastová smiley .

Takové rady jsou opravdu nad zlato "nehnoj, nezalévej, nepřesazuj". Nechcete vidat knížku? Jistě by měla úspěchyes.

Teď vážně, rod Phoenix - česky datlovník, dokáže růst i dlouhá desetiletí v interiéru a to i ve špatných podmínkách, na tom není nic k pozastavení. Je to jedna z mála palem, která se dokáže přizpůsobit, žalostně málu světla, roční prakticky neměnou teplotou a suchým vzduchem- a podle toho i vypadá. Občas se podivuji, jak se tu vkládají vytahané a zubožené palmy a majtel je ještě hrdý na jejich vzhled. Dále je potřeba rozdělit rod Phoenix, to co si vysadíte z kupovaných datlí je datlovník pravý- dactylifera. Ten na rozdíl od datlovníku kanárského (canariensis) nepromíjí chyby a při prvním letnění po 25 letech, uhyne. Ale to by bylo povídání na velice dlouho (a trochu do větru) a jistě to se svědomím nikoho z Vás ani nehne, dále se budou objevovat dotazy proč datlovník po rosení hyne a proč má 25 let stará rostlina s kmenem vysokým 20 cm, listy o délce 3 metry...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika