datlovník



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 117.119 (?) 
16.11.2008 1:17

já to nemyslel vůbec zle, jenom to bylo první co mě trklo do očí při čtení textu(to protiřečení). Narážím na to, že když přidáváte jednou za dva roky kravský hnůj do nové zeminy, je to jako kdyby ste ho pravidelně hnojila! Kravský hnůj obsahuje spoustu organických átek které se drží v půdě po mnoha let. Proto vám tak hezky a zdravě rostou. A co se týče toho drcenýho mramoru, stojím si za svým. Drcený mramor drží vodu a vlhkost, ale proč když nemá rád tu onu vlhkostkapíšto? nic víc nic míň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 92.7 (?), 16.11.2008 10:46

V pořádku pane 117.119, myslela jsem to podobně jako Vy. Ve Vašem dnešním-nočním příspěvku je to úplně srozumitelné. Pěkný den, M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Binek - (16) - 72.33 (?), 27.11.2008 14:12

Tedy abych se přiznala, tak vůbec nevěřím tomu, že pecka z datle lze naklíčit ve vodě. A už vůbec ne tomu, že to trvá chvíli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 27.11.2008 14:56

Až sním datle, zkusím to udělat podobně. Výsledek dám vědět. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 27.11.2008 21:25

Zkuste, ale nezapomeňte měnit vodu! kvůly vyplavení inhibytorů. A dobré je, je dát do teplé vody, a klíčení se urychlí ve vodě která má konstatní teplotu 27 až 30 stupňů. Na to je dobrá nermoska, ale čím vyšší teplota tím větší riziko plísně, takže to dvakrát tak měnit vodu. Stačí třeba ráno a večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Žanpet - (22) - 236.76 (?), 29.12.2008 23:36
nazdar.. jak se naucim vkladat fotku na diskuzi poslu vam vyklicene datlove seminka... seminka jdou koupit i v obchode... ale jsou drahe a jsou jen tri a tak si koupite datle v obchode, snite a pecku date do vody..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.153 (?), 7.1.2009 16:58

Mám krásný datlovník vypěstovaný z kupovaných datlí. Mám ale problém. Hnědnou konce listů až do půlky a přestala růst. Mám ho asi pět let a nikdy se to nestalo. Může někdo poradit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 7.1.2009 17:47

Skuste si pomoci fotem, a víc rozveďte jeho pěstování. Kde je pěstován, v čem, jaké teploty, vlhkost a podobně. Ale podle všeho to bude reakce na změnu v pěstování, jiná teplota, vlhkost nebo je mu dopřáváno až moc málo světla s kobinací s velkého množství vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.153 (?), 8.1.2009 10:10

Všechny hnědé listy jsem ostříhal a tak foto nemám. Datlovník je v obýváku stále na stejném místě ale ne u okna, Teplota je kolem 23. Možná to bude zálivkou protože zemina je dost mokrá. Listy začali hnědnout od špičky až do poloviny. Po ostříhání zůstali jen listy zelené. Tak se možná uzdraví. Mám něčím přihnojit? Díky Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 8.1.2009 21:43

Skuste mu přidat světlo, i teď na zimu je ho málo a ještě když není u okna... A nehnojit, hnojí se jenom zdravé rostliny! Nejlepší je zalévat až po vyschutí zeminy, datlovník má zásoby vody v kořenech tak se nemusíte bát přesušení. Měl by se z toho dostat, horší sou hnědé skvrny, tuto vypadá na nějakou reakci z prostředí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika