Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ahoj palmari, seminka kokosove palmy (a vsech jinych palem) mam z SEMENA VANEK (v Praze kousek od Holesovicke trznice smerem na Vltavskou, o jinych nebo slovenskych obchodech nemam bohuzel prehled).Na obalu je napsan dodavatel PALMA SENKERIK a nazev " BUTIA CAPITATA - vych.Brazilie (Kokos australsky) " - Pozor v baleni jsou jen 2 semena! Cena 1 baleni je obvykle stejna a to 30,- Kc, nicmene na e-shopech se daji sehnat snad i za 15,- Kc, takze pri vetsim mnozstvi se vyplati podle me objednat i s postovnym pres internet, aspon ja to tak priste udelam, navic mate vetsi vyber :-).Znamy me rikal, ze ve velkoobchodech jsou snad za 5-10,- Kc baleni? Latinske nazvy jsem neuvadel u mnou pestovanych palem zamerne, to by bylo polinko do ohne pro Ovara :-) (viz udajna Chamaerops humilis kde prave na obalech jsou jine nazvy, napr Palma nízká var. lusitanica - Chamaerops lusitanic podle prodejce a ja jiny nazev nevymyslim i kdybych se mel....Kazdopadne v tomhle pripade se musi jednat o jiny druh nez Chamaerops elegans, viz a) fotografie obalu a semen b) Chamaerops elegans naklicilo 5 semen z 5 (2 uz maj asi 7 cm nad povrchem, treti asi 2 cm) a Chamaerops lusitanica teprve praskla ploska nad klickem, takze na povrch nemelo co vyrust.Stejny kvetinac, stejne misto, stejna pece - vyrazne rozdilny vysledek...Jinak jsem nasel na stránkách Bonsai centrum s.r.o. stejne baleni primo i s nazvem na obalu Chamaerops humilis - fotka je nepatrne rozdilna, ale presne rozdilne a spojite znaky jako amater nepoznam :-( ... Da se rici ze vetsinu z tech palem na tehle strance jsem prave zkusil zasadit ... Jinak ty listy u kokosove palmy bych resil.Pokud u minule palmy nebyl nahnedly pri koupi snad jediny (mozna vyjimecne okraj u konce listu a zacly hnednout vsechny, tak to ma nejak duvod.A pokud je tim duvodem to, ze delam neco spatne, tak bych logicky rad vedel co, abych se stavajici palmou neudelal stejne chyby.Zatim 2, 3 a 4 par od spodu dale od okraje pomalu usycha/hnedne, 1 a posledni 5 a 6 par je stale bez jedineho fleku :-) tak uvidime co se bude dal dit :-) Nezda se mi vsak, ze by spodni listy a vubec ty nad nimi nejak povyrostly.Zajimalo by me, kolik listu uschlo tem, kterym vyrostly nove, jelikoz me nikdy zadny novy list nevyrostl.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika