černající kaktus



Rade91 - (43) - 243.189 (?)
22.7.2008 23:24
Opět Vás zdravím, zkuste kaktus přesadit do nějákým způsobem ošetřeného substrátu, např jej dejte do igelitu, a propařte v mikrovlnné troubě, substrát nechte vychladnout a zasaďte do něj kaktus. raději zkuste ještě méně zalévat. U kaktusu doporučuji uříznout napadené 'větve' a zasypat rány drceným dřevěným uhlím (proti jiným chorobám, jako desinfekci) a kaktus bych ještě doporučil ošetřit nějákým fungicidem. Přeji Vám mnoho úspěchů!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 57.71 (?), 4.7.2008 12:57, zobrazeno: 13113x

Prosím o radu. Dnes při zalévání po delší době jsem zjistila, že jeden z výhonků kaktusu je u spodu celý černý, jako shnilý, tak jsem ho opatrně ze spodu celý odřízla - vnitřek je v pořádku, ale po sloupnutí te uschlé černé tenké slupky se objevila hnusná černá hmota, ve které jsem našla pár takový mini háďátek, nebo stonožeček či co to bylo. četla jsem si disikusi o vlnovkách, ale jelikož se u našeho kaktusu nejedná o hnědé skvrny, ale černá místa, tak nevím, zda je to to samé a jak to teda řešit. Ostatní výhonky jsou naprosto v pořádku a zbytek po odříznutém vypadá taky dobře... Jinak kolem poletovali ty pidi mušky, což mne taky nenadchlo - kaktus je sám na okně - je možné, že by se ti škůdci rozšířili i dál? Poradíte někdo, co a jak? děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Rade91 - (43) - 243.189 (?), 17.7.2008 23:53
Dobrý den, Podle mě se jedná o larvy těch 'pidi-mušek', tyto mušky se často líhnou z kupovaného substrátu, při vysoké vlhkosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.71 (?), 22.7.2008 20:13

tak bych řekla, že máte stoprocentní pravdu, protože se to stalo po přesazení do nového substrátu... hmmm, tak jen čekám, až mi celý umře... zatím je chycena je druhá "noha" zbývají ještě čtyři:-(:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rade91 - (43) - 243.189 (?), 22.7.2008 23:24
Opět Vás zdravím, zkuste kaktus přesadit do nějákým způsobem ošetřeného substrátu, např jej dejte do igelitu, a propařte v mikrovlnné troubě, substrát nechte vychladnout a zasaďte do něj kaktus. raději zkuste ještě méně zalévat. U kaktusu doporučuji uříznout napadené 'větve' a zasypat rány drceným dřevěným uhlím (proti jiným chorobám, jako desinfekci) a kaktus bych ještě doporučil ošetřit nějákým fungicidem. Přeji Vám mnoho úspěchů!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.57 (?), 25.8.2008 1:50

Udělala bych ještě to, že odříznutou napadenou část bych zkrátila až do zdravého pletiva, nechala zaschnout a počkala, až se objeví na řezu "čekací" kořínky - pak bych to zasadila do nového substrátu a opatrně zalévala. Měla bych novou rostlinu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika