Zničená rajčata?



host - 35.222 (?)
19.5.2011 9:19

Budtu dnes na slunci od 8:00 do 15:00... třeba se nespálíte. Rajče je na tom uplně stejně jak člověk, potřebuje si pomalu zvykat, soudím tak týden, když jej přenesete z domu ven.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 18.5.2011 10:08

Mně se stalo to samé... Ze zimní zahrady, kam praží slunce, otužované - a venku přesně to samé zasychání, i u sousedů.Až jsem si myslela, že by už nějaká nemoc? Nemůže to být obnovenou aktivitou slunce+ozonová díra? Nejsem žádný zelený fašista, jenom vím, že 24 sluneční cyklus už sice se zpožděním začal, skvrn je méně, ale jsou velmi silné co se týká výronu elektromagn.záření.Plus méně ochrany ze strany Země, možná že příští rok..no jsem skeptik, ale ne sadista.Ať to tak není!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.130 (?), 19.5.2011 0:03

V zimní zahradě jsou za sklem, to je chrání... Já je normálně předpěstovávám doma na parapetu a poslední dny před výsadbou je dávám přes den na balkon, aby si zvykly na plné světlo a slunce (poprvé spíš, když je pod mrakem). Dělám to s každou kytkou, co je doma má jít na slunce ven - jinak se spálí.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.126 (?), 19.5.2011 0:28

Typické spálení sluncem.Stávalo se mě to v pařeništi když byly u skla, ale venku to nechápu.jestli to slunce opravdu nepálí nějak moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.222 (?), 19.5.2011 9:19

Budtu dnes na slunci od 8:00 do 15:00... třeba se nespálíte. Rajče je na tom uplně stejně jak člověk, potřebuje si pomalu zvykat, soudím tak týden, když jej přenesete z domu ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.98 (?), 19.5.2011 10:33

A jak se takováto spálená rajčata dále chovají? "Vylížou" se z toho? Chtěla jsem je sadit ven dnes, ale vzhledem k vysokým teplotám, které mají být, uvažuji, že to nechám až na neděli. Rajčata mám otužilá, ale na nízké teploty, se zvykáním na vysoké teptoty jsem to podcenila. Tereza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 19.5.2011 11:05

Rajčata obrostou ze zálistků, postavte je ven na místo kde budou ve stínu nebo kde na ně bude svítit slunce jen ráno a navečer, ne v poledne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.102 (?), 19.5.2011 12:22

Do stínu jsem je dala, v příštích dnech budu dávat do polostínu. Velmi silně uvažuju, že s vysazením ještě týden počkám-dnes jsem se dívala na předpověď, tato vedra mají trvat ještě týden plus přívalové deště, bouřky, kroupy. Holt to ještě budou muset vydržet v kelímcích. Všem přeji úspěchy v pěstování rajčaťáků!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika