Zastřihávání paprik



host - 149.26 (?)
3.4.2010 16:01

Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit že takto lze dosáhnout opravdu značný nárůst výnosu oproti nezaštípnutým rostlinám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 96.41 (?), 1.4.2010 13:19, zobrazeno: 26568x

V jedné odborné publikaci věnující se pěstování zeleniny a práce na zahradě vůbec jsem se dočetl, že je vhodné mladé papriky zastřihávat - nejlépe po 0,15 m vzrůstu po vyklíčení. Nikdo z mých sousedů to však ještě prý nikdy neslyšel. Co je na tom pravdy???

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 1.4.2010 14:27

Nepsal to někdo jako Hašek svět zvířat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 1.4.2010 14:35

To je nějaký aprílový žert?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.26 (?), 3.4.2010 16:01

Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit že takto lze dosáhnout opravdu značný nárůst výnosu oproti nezaštípnutým rostlinám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 104.32 (?), 3.4.2010 18:16

tak nám to popiš jak to

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.26 (?), 3.4.2010 18:54

Zasadím, zakreju, počkám až se to trochu rozroste a pak jim uštípám vršky. Nikde jsem nevyčetl, prostě mi jednou namrzly vršky a já si říkal že z toho nic nebude a vono naopak hrůza obsypáno a od té doby nespoléhám na mráz a vrcholky ničím sám a nemůžu si stěžovat. Kdo nevěří ať zkusí na jedné a ostatní nechá tak. Sami uvidíte rozdíl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 76.60 (?), 5.4.2010 17:40

Při přesazování se mi nechtěně ulomili na několika paprikách vršky, ale stejně jsem je pokusmo zasadila a dobře obsypala. Keříky byly krásné a úroda také. O zaštipování jsem slyšela a také o tom, že se mají papriky sadit když mají nasazen první květ. Pokud květ není nasazen, prý trvá jejich vykvetení dříve. Nevím, zda je to pravda, ale pro jistotu sadím papriku s květem a zaštipuji jenom některé. To pro jistotu, abych se jich nechtěně nezbavila. Každý rok mi jich po vysazení alespoň 4 keříčky " odejdou". Něco mi je okouše. Přiíznám se, že papriky a rajčata pouze hnojím a nepstřikuji, ani jsem nedávala do fóliáku žádné živočichy. Papriky mám kromě beraních rohů pouze ve fóliáku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 5.4.2010 18:38
Dobrý den. Nerozumím větě: "pokud květ není nasazen, trvá jejich vykvetení dříve." Osobně u části paprik první květ nevyštipuji, nechám plod růst i na úkor dalšího kvetení pro dřívější konzumaci. U zbytku, ať ve foliáku nebo volně na záhoně, květ vyštipuji.Tzn. snažím se o rovnoměrný nástup plodnosti a možnosti konzumace. Jinak si myslím, že odrůdy jsou šlechtěny tak, aby s nimi nebyla nutná zásadní manipulace. Vyštípnutím terminálu keřík zbytečně zhustí a také nástup do plodnosti se zpomalí. Už se zde řešilo, zdali vyštípat první květy, jestli to je, či není škoda a teď se bavíme o celém vršku rostliny. A v 15 cm???MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 94.38 (?), 12.4.2010 9:18

No, nejsem školený odborník. O tom prvním květu před zasazením mi před několika lety říkali pěstitelé z jihu, od kterých jsem tahala vědomosti, proč mi paprika nerodí v létě, ale až na podzim. Asi je to indikátor zralosti rostliny k vysazení do fóliáku, nebo na pole. Skleník nemám, tak nevím, zda to platí i tam. Ale od té doby si hlídám, kdy papriku zasadím a zatím mi to s tím prvním květem funguje. V 15 cm vytvoříte paprice bohatý keřík, ale musíte pak papriky dál od sebe. Vědomě je raději nevyštipuji. Ale je fakt, že když mají mnoho listí, tak jim ty listy oblamuji. A mám osvědčeno, že první papriku dám pryč, aby se nevysilila a raději nahodila více paprik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 12.4.2010 10:04

Zkuste to nějak upřesnit. Z kořenáčků sázíte do půdy při prvním květu? Po odkvětu plůdek vyštípnete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika