Příspěvky uživatele - Lenka 22

Obloukový foliovník Lemar, 3.3.2017
Dobry den, foliovnik mam 3 roky a je super, az nauchyceni folie na dverich. To ke konstrukcne problematucke, folie se vytahuje. Letos budu folii na dverich uchytavat svorkami z jineho filiovniku. Jinak foliovnik nema problem a je suoer i kdyz je z... celý příspěvek >
Je to choroba, alebo skodca?, 20.8.2016
Na podzim jsem zasadila růži Karpatia. Na jaře vyrašily listy a nich byly na okrajích kuličky různých velikosti jako v Cereritu v barvě růžové a bílé, jako když rostou brusinky. Myslela jsem, že je to škůdce, tak jsem je sezbírala a vyhodlila. Dnes... celý příspěvek >
Listy revy - co je příčinou, 29.7.2016
Tak s odstupem času můžu říct, že réva se vzpamatovala. Udělalajsem na ní pokus s odstraněním všech světlých listů, nechala jsem jenom malinkaté lístečky. Pak jsem postříkala proti sviluškám, savému a žravému hmyzu, proti plísni a perenospóře a dala... celý příspěvek >
Co zasít, nebo zasadit v červenci?, 17.7.2016
Záleží na oblasti. V nížinné oblasti lze ještě dát kromě uvedených plodin cibuli, hrách na zeleno, okurky (alespoň nechytnou plíseň) a jako zelené hnojivo "viku" (nevím český název, je to vlastně divý hrách) do výšky 15 cm.
Jake ostruziny na zahradu, 17.7.2016
Uvedený způsob stříhaní mám rovněž ověřen. Nechávám max. 5 výhonů na podzim a na jaře zastřihuji postranní výhony na 3-5 oček. V průběhu sezóny navíc, oproti uvedenému doporučení zastřihuji nový výhon, pokud má více než 2 m. (oporu mám 2m vysokou).... celý příspěvek >
Sbírka škůdců a chorob, 17.6.2016
Tak mám pocit, jako kdyby někdo fotil v naší zahradě. Na růžích je to ještě výživnější. Za 9 let jsem neměla tolik škůdcú a chorob jako letos. A to poctivě stříkám proti přezimujícím škůdcům a kadeřavisti hned na kraji jara. Když jsem udělala... celý příspěvek >
Listy revy - co je příčinou, 17.6.2016
Dobrý den, také mám problém a nevím, co mám ještě dělat. Nejdříve mi mráz zasáhl vyrašené a částečně zalistěné výhony na 3 kořene révy bezsemenné, velkoplodé odrůdy. Ostatné jsou v pořádku. Omrzlá réva se znava zalistnila, vykvetla a v době větu... celý příspěvek >
Topaz - výrastky, 24.3.2015
Měla jsem do neděle Topaz, který přežil zoufalé okousání od zajíců až na dřevo hned v prním roce výsadby. Nechala jsem jej jako pokus, zda přežije ošetřený okus. Měla jsem jej od r.2008. Úroda 3 roky dobrá, jablká velké a velmi chutné. Letos na jaře... celý příspěvek >
Výstava Zemedelec Lysa n. L. - ovocne stromky, 24.3.2015
Dobrý den. Chodím na většinu výstav v Lysé nad Labem. Mám velmi dobrou zkušenost se stromky a keři od pestitelů ze Vsetína. Jsou o něco málo dražší, ale jejich výpěstky se ujmou a rovněž Vám je zastříhnou, když si řeknete.  Nevím, zda mají celý... celý příspěvek >
Pomoc při výběru hrachu, 18.5.2013
Já mám Zázrak z Kelvedonu také osvědčen, ale poslední 3 roky jej nemůžu dopěstovat. Asi mám na zahradě nějaké "breberky", které mi jej vyžerou ze země.Zkusila jsem jej dát i nabobtnat, i pod fólii aby nebyl obětí holubů a pořád nic. Nevíte, co mi jej... celý příspěvek >
Mravenci na zahrade, 17.5.2013
Moje maminka likvidovala mravence modrou skalicí. Tak jsem to zkusila také a velké hnízdo pod hruškou, která zatím nerodí (nemám zatím pro ní opylovače)  jsem zlikvidovala. Jinak používám s úspěchem také nejlevnější kypřící prášek v jahodách,... celý příspěvek >
Mochyně peruánská, 9.5.2013
Dlouho jsem nečetla fórum a omlouvám se za pozdní reakci, ale navážu na příspěvky. Samovolně vyseté semena sice vytvoří hezké keříky, ale nedozrají do stadia, když nejsou jedovaté. Plody se totiž nesmí jíst nedozralé. Jsou hořké a obsahují škodlivé... celý příspěvek >
Zase růže, 9.5.2013
Paní Lído, měla jste pravdu. Růže nezakořenily. Dokud byly ve vodě, tj. celou zimu, listy rašily. Jakmile jsem je dala do země v črepníku, postupně zahynuly a nezůstala žádná růže. V srpnu je nasadím do zahrady pod sklenice zatřené blátem. Maminka... celý příspěvek >
Výroba výsevních proužků, 18.3.2013
Kdysi se na lepení používal i škrob z hladké mouky, ale ne moc hustý. Slovákům to bude připomínat vodu po uvaření halušek. Vymíchat za studena hladkou s vodou od stádia husté kašičky po tekutinu. Pozor, musí se dobře míchat. Hodně to houstne a kdysi... celý příspěvek >
Semena z cynií - má cenu je sbírat?, 11.2.2013
Myslím si, že Rudbeckia není trvalka ale sama se vysévá, takže z ní mám již několik koles a jsou nádhernou ozdobou. Rozsévá se sama podobně jako gazánie, ale samovýsev z gazánií zimu nepřežije. Myslím, že u cynií se jedná o kvalitu půdy. Mé cynie... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika