Zalamování okurek



host - 28.8 (?)
23.6.2010 16:42

Já vím, že to už bylo probíráno, ale přesto bych taky prosila, jsetli by zaštipování okurek někdo ještě jednou vysvětlil. Pěstuji ve skleníku neroubované Paladinky a Miniusprint a už se to stalo aktuální jejich růst nějak usměrnit. Ohledně vyštipování rajčat někdo zaslal překrásně názorné obrázky a byla bych moc vděčná za podobný obrázek, který by se týkal okurek. Za všechny nezkušené děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 28.8 (?), 23.6.2010 16:42

Já vím, že to už bylo probíráno, ale přesto bych taky prosila, jsetli by zaštipování okurek někdo ještě jednou vysvětlil. Pěstuji ve skleníku neroubované Paladinky a Miniusprint a už se to stalo aktuální jejich růst nějak usměrnit. Ohledně vyštipování rajčat někdo zaslal překrásně názorné obrázky a byla bych moc vděčná za podobný obrázek, který by se týkal okurek. Za všechny nezkušené děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 23.6.2010 17:06

Taky se připojuji k podrobnýmu návodu, já pěstuji tuhle odrůdu a už z nich mám džungli, dík E

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6514) - 147.108 (?), 23.6.2010 20:18

Tak naposledy (už jsem to jednou psal) z chytré knihy. Hlavní výhon se vede nahoru, to je směrem vzhůru. Boční výhony, to jsou ty, které raší v paždí listů, paždí je to, kde řapík přisedá k lodyze, co je lohyha a řapík si někde najděte, se zaštipují takto: Počítáte do tří. směrem od hlavního výhonu se na bočním ponechá první list a plod, druhý list a plod, třetí list, za ním se plod vyštípne a výhon ZALOMÍ .

Kdž plody uzrají, boční výhon se ZALOMÍ za prvním listem. Co je první list už víte.  A vše se opakuje, pokud to roste.

Hlavní výhon, (to je ten co roste nahoru) se nechá takto dorůst až ke střeše skleníku k drátu. Když nemáte drát, máte smůlu. U drátu se výhon nechá rozvětvit na dva výhony, ty se přehodí přes drát (kdyby tam nebyl, není přes co přehodit) a volně se nechjí viset, nyní pro změnu dolů!! Zaštipují se furt stejně, jako v odstavci 1.

Na závěr poznámka, stejně se vám to nepovede, nebudete mít čas, odvahu to udělat a za 3 týdny tam bude youngle.

Snažně prosím, nepokládejte dotazy, jakže se ten výhon nahoře (u drátu) rozvětví, nedokázal bych se s tím vyrovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.8 (?), 23.6.2010 22:20

Pro pana P.P. Moc děkuji za poučení. Nikdo nereaguje, protože všichni se ještě smíchy popadají za břicho, ale když jsem se vrátila i k vašemu minulému návodu už vím jak na to.  Ještě prosím,  rozumím tomu dobře, že když je ten postranní výhon "odplozený " nenechá se dál rozvětvovat, ale úplně se zruší? Jinak máte pravdu s tou odvahou, ale předsevzetí tu je. Už nechci na podzim tahat ze skleníku spleť několikametrových výhonů. Opravdu dík. Jarča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 23.6.2010 22:44

Takhle podrobně jsem si to představovala, konečně jsem to pochopila, zítra jdu na to, díky E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.251 (?), 22.5.2013 19:26

Taky jsem pochopil i jsem anšel odvahu. Moc děkuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6514) - 70.100 (?), 24.6.2010 6:24

Přečtěte si odstaveček "když plody uzrají...", tam je skrytá odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 27.6.2010 23:10

Připojuji možnost vedení na okurkové stěně. Mám s ním velmi dobré zkušenosti. Možnost vedení dle pana P.P znám, připadá mi dost složité pro začátečníky - amatéry, vhodná spíše do velkovýrobních monokultur. U nás mnoho lidí pěstuje roubované hadovky horizontálně v pařeništi bez jakéhokoliv zalamování a vyvazování, nějaká úroda jim též naroste. Tyčkové rajče je náročnější, to by bez vyvazování a vylamování nedalo úrodu téměř žádnou.   J

Okurková stěna , odrůda Tribute na Sprinteru
Okurková stěna , odrůda Tribute na Sprinteru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6514) - 70.100 (?), 28.6.2010 6:18

Pokud člověk úspěšně ukončil první třídu základní školy, umí počítat do 10. To pro naše účely úplně stačí. Celý systém lze popsat jednou větou. Průměrně inteligentní člověk by měl pochopit co znamená "boční výhon zaštípnout za třetím listem". Opravdu nevím, proč v tom hledat nějaké složitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 28.6.2010 17:43

Chtěla jsem jen ukázat, že okurky je možno pěstovat více způsoby vedení. Vždyť se tady zahradě věnujeme pro radost.  J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika