Záchrana rajčat



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3249) - 5.149 (?)
21.8.2014 18:15

Včera jsem zlikvidoval pět rostlin s plísní bramborovou, byla na stoncích a listech a dnes jsem chtěl udělat postřik. Celou noc pršelo a tak jsem šel na zahradu a udělal důkladnou kontrolu. Našel jsem ještě dvě napadená rajčata (keříčková). Jinak plíseň na jiných rostlinách nemám, posuzuji podle toho, že nejsou napadeny stonky ani plody. Jinak rajčata usilovně praskají, co je na zemi to je na vyhození. Asi už stříkat nebudu, protože mám plnou boudu rajčat, dvézt je domů mám zákaz, v bývalém zaměstnání už nemá taky nikdo zájem. Z cherry rajčat mně praskají Valdo, Nasťja slastena, Ildi a nejvíc Black cherry. Jinak všechny cherry rajčata jsou v pořádku bez chorob a mají nasazeno plno rajčat, jen to dozrávání se zpomalilo. Pro mne byla a je sezóna úspěšná, podařilo se mně odzkoušet cca 40 biftekových odrůd a mám docela jasno, které z nich budu příští rok pěstovat. Taky jsem si ujasnil, že 250 rostlin je pro mě nezvládnutelných. Pochopitelně u nás odpoledne taky pršelo, jsme stejná oblast (do 20.července sucho a teď samá voda).
           Mr Big

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3249) - 5.149 (?), 23.8.2014 15:50

U mne z hlediska praskání teď nejhorší Black cherry a také vzpomínané Valdo. Praskají také hruškovité Radana a Perun, také Ildi a o Stupických ani nechci mluvit. Start F1 také praská, ale většinou se prasklina zacelí a neplesniví. U biftekových, která většinou praskají u stopky je problém, že do praskliny zatéká voda a začne plíseň nebo hniloba. Nejlépe je popraskaným rajčatům pod střechou na dozrání.

                   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 23.8.2014 18:25

 

K biftekovým odrůdám mám již definitivně těžkou averzi, když se na ně podívám tak je to hnus. Tyhle odrůdy potřebují naprosto vyvážené podmínky pro pěstování aby vypadaly k světu. Letos jsem ještě něco zkusil ale to je definitivní konec (viz snímky)

Na dalších je porovnání Caspara F1 a F2, a odrůdy které mají pěkné plody i na již zdevastovaných keřích, no a nakonec současný snímek radaru. Již několik let se mi hlavou honí myšlenka Na co tady komunisti dělali závlahy?wink








a jeden krasavec na konec
a jeden krasavec na konec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 23.8.2014 18:40

ja take bifteky nemusim, plodu malo, sice velke, ale to praskani u stopky a pak nasledne hniti je na nic, navic doma kazdy radsi zobe cherry nebo klasiku, takze bifteky poradne nezacaly a uz konci

tady Mirku pravy opak, co nema zavlahu ani neroste, takze broskvone maji 5 cm prirustky za rok a hrusne snad 8cm... jedine co roste je reva, kdouloně a mandloně-takze pravy opak pro to co by tu udajne rust melo enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3249) - 5.149 (?), 23.8.2014 23:07

Přidám taky nějaké fotky- pro ty co mají rádi bifleky.

                               Mr Big

Anna Russian
Anna Russian
Neves Azorean Red
Neves Azorean Red
Plano de Erandio
Plano de Erandio
Rastrero
Rastrero
Rosa de Huesca
Rosa de Huesca
KBX
KBX
Moruno
Moruno
Negro Almeria
Negro Almeria
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.60 (?), 21.8.2014 15:14

Plíseň bramborová to Mirku asi nebude. Jistě by se projevila i na stoncích jako hnědnutí. Já tyto projevy mám také, odstraňuji poškozené listy. Pro zajímavost. V Brandýse n/L pořádně nezapršelo již měsíc. Nepočítaje pár kapek. Musím denně zalévat a zatím jsem našel na 35 rostlinách jediné prasklé rajče. Provedl jsem zatím dva preventivní postřiky na začátku sezony Ridomilem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 21.8.2014 17:28

Určitě to plíseň není, začnu věnovat větší pozornost i agrotechnice, zvláště v květináčích, věnovat se více půdě a výživě. Přivedla mne k tomu letos Sladkaja děvočka, v jednom květináči je nádherná a ve druhém živoří, proč? Podobné příznaky pozoruji i na zahradě. Už nebudu pro venkovní výsadbu moc rychlit přísadu, až na soudečkové vyjímky. Letos jsem vytáhlou přísadu sadil "naležato", a když jsem nedávno dával pryč folii, tak jsem si všiml velkého množství kořenů těsně pod povrchem nebo na povrchu. Pokud jsou extrémy, tak to musí mít i velký vliv na růst, kořeny dostanou pod fólií na prdel, ať již od prohřátí nebo obeschnutí. Od příště jen výsadba, tak jak jsem to dělal dříve, přece jen ve větší hloubce bude stabilnější prostředí. Jsem přesvědčen že tohle odstraní hodně problémů.

Tady lilo od včerejšího večera, dopoledne vylezlo slunce a od čtyř hodin už zase chčije nonstop, teplota 12-15°C. Krom rajčat na sušení už praská úplně vše, na postřiky už kašlu, tady už nic nepomůže. Sezona u mě tady na jižní moravě končí, vše shnije, úroda půjde do kytek a pak bude hezky až do vánoc, přesně tak jako každý rok. A to jsem nadával že dříve vše vříjnu pomrzlo a pak bylo zase hezky.

Moc toho nechci, jen taková léta jaká pamatuji a jaká jsou vidět ve filmech pro pamětníky. Ne že bych byl zas takový pamětník blush, ale horká a suchá, prostě nádherná léta, ještě pamatuji.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 2.9.2014 13:13

Můžete mi vysvětlit, jak je to tedy s plísní? Myslím tím její přenos. Mám se mračit na souseda, který má 50metrů od mých rajčat totálně hnědé bramborové pole? Nikdy jsem brambory nepěstovala-to se dá jíst, i když jsou napadeny plísní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 2.9.2014 13:28

Nemračte se na souseda a nekažte jemu ani sobě den. Nevíte proč je bramborová nať "na tabák", je li to odrůdou, desikantem či plísní.

Svoje rostliny ošetřete postřikem v pravidelném sledu, protože je spousta houbových chorob, které od brambor chytit nemůže a přesto nemáte jistotu, že se vám např. Padlí vyhne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 2.9.2014 13:54

Pokud je napadena pouze nat, tak se hlizy jist daji (dokud se na nich plisen neprojevi). Vam nikdy nezplesnively kupovane brambory? Svoje brambory proti plisni strikam, v okoli nikdo brambory nepestuje, tlak na plisen bramborovou na rajcatech je minimalni, takze i minimum postriku. Takze to neni zadne stesti mit v blizkosti pole brambor s nati napadenou plisni. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3249) - 5.149 (?), 21.8.2014 18:15

Včera jsem zlikvidoval pět rostlin s plísní bramborovou, byla na stoncích a listech a dnes jsem chtěl udělat postřik. Celou noc pršelo a tak jsem šel na zahradu a udělal důkladnou kontrolu. Našel jsem ještě dvě napadená rajčata (keříčková). Jinak plíseň na jiných rostlinách nemám, posuzuji podle toho, že nejsou napadeny stonky ani plody. Jinak rajčata usilovně praskají, co je na zemi to je na vyhození. Asi už stříkat nebudu, protože mám plnou boudu rajčat, dvézt je domů mám zákaz, v bývalém zaměstnání už nemá taky nikdo zájem. Z cherry rajčat mně praskají Valdo, Nasťja slastena, Ildi a nejvíc Black cherry. Jinak všechny cherry rajčata jsou v pořádku bez chorob a mají nasazeno plno rajčat, jen to dozrávání se zpomalilo. Pro mne byla a je sezóna úspěšná, podařilo se mně odzkoušet cca 40 biftekových odrůd a mám docela jasno, které z nich budu příští rok pěstovat. Taky jsem si ujasnil, že 250 rostlin je pro mě nezvládnutelných. Pochopitelně u nás odpoledne taky pršelo, jsme stejná oblast (do 20.července sucho a teď samá voda).
           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika