Vytáhlé sazenice



Jarik - (40) - 55.82 (?)
13.3.2013 18:51
Mám stejný problém. Na vyklíčení jsem zaseté semínka odnesl k rodičům. V Baumaxu jsem si koupil takové malé pařenišťátka na parapet. Každý den jsem se ptal co to dělá a že nic. Potom jsem 2-3 dny na ně zapomněl a najednou děda volá, že některá jsou 5 cm vysoká a co s tím. Nyníje mám doma za oknem, na jih asi při 18 stupních. Myslíte že zesílí a nebudu je muset vyhodit? Mám mezi nima i rajčata poprvé objednané ze zahraničí. A některá jsou i 7 cm vysoké a 1 mm tlusté stonky a na konci dva lístky. Děkuji. Jarik
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 52.88 (?), 12.3.2013 7:58, zobrazeno: 44905x

mám dlouhé tenké sazenice rajčat a paprik co dělám špatně hodně nebo málo světla nebo moc nebo malo tepla mám je za oknem na parapetu (skleník nemám a nemůžu ho mít) a teplota je tam od 20 výše

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lipoldova.hana - (24) - 232.178 (?), 12.3.2013 8:10

Myslím, že je to teplotou..já salát odnášela z parapetu, protože se moc vytahoval..dejte to někde, kde je kolem 18

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 12.3.2013 8:28

... klidně i méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lipoldova.hana - (24) - 232.178 (?), 12.3.2013 8:50

Na parapetu v obyvaku jsem je vsechny mela nez rozpukaly seminka..jak zacaly vykukovat sazenicky prenesla jsem je do mistnosti, kde mame 14-15 stupnu k oknu..tak uvidime :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarik - (40) - 55.82 (?), 13.3.2013 18:51
Mám stejný problém. Na vyklíčení jsem zaseté semínka odnesl k rodičům. V Baumaxu jsem si koupil takové malé pařenišťátka na parapet. Každý den jsem se ptal co to dělá a že nic. Potom jsem 2-3 dny na ně zapomněl a najednou děda volá, že některá jsou 5 cm vysoká a co s tím. Nyníje mám doma za oknem, na jih asi při 18 stupních. Myslíte že zesílí a nebudu je muset vyhodit? Mám mezi nima i rajčata poprvé objednané ze zahraničí. A některá jsou i 7 cm vysoké a 1 mm tlusté stonky a na konci dva lístky. Děkuji. Jarik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 13.3.2013 19:49

Nevyhazujte!!  Semenáčky přesázejte, vytáhlý stonek stočte opatrně do spirály, dejte do země po děložní lístky a kelímky umístěte na světlo. Vše, co je v zemi, pustí kořínky. Nahoře Vám poroste normální silná rostlina, tedy pokud bude mít dost světla. Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 20.3.2013 13:36

Pikýrujete ve stadiu děložních lístků nebo alespoň dvou pravých? A mohu příp. lehce zakrátit kořeny? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 21.3.2013 20:47

Pikýruju spíše dle toho, jak mám čas. Dnes jsem pikýrovala rajčata již s pravými listy, protože jsem neměla dříve substrát. Dávala jsem je již po jedné sazenici. Jindy pikýruji jen s děložními lístky, to dávám několik rostlin do jednoho kelímku a po několika týdnech přesazuji podruhé. Pokud přesazuji podruhé, tak odstraním děložní lístky při druhém přesazování a zapustím rostlinu až po pravé listy do substrátu. Osobně kořeny u rajčat nezakracuji. To je jen moje osobní zkušenost, nemám VŠ diplom z pěstování rajčat.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.88 (?), 12.3.2013 10:55

jj děkuji udelam to tak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.19 (?), 22.3.2013 11:22

Tak já při nedostatku vhodného místa na klíčící a 3-4týdenní rostlinky jsem letos poprvé aplikoval umělé osvětlení ve sklepě (kotelna),kde je 12-15 stupňů. Zatím se vše vyvíjí optimálně. Svítím celý den malou zářivkou 8W, což je mizivá spotřeba. Pokud některá rostlinka je hodně dlouhá, tak se zasadí vždy při pikýrování hlouběji. Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika