Vytahla rajčata



host - 34.242 (?)
2.3.2014 14:08

Děkuji moc,

já jsem je mezitím přesadil tak že jsem je položil zešikma a nechal koukat jen cca 1-2cm pod lístky. Zítra se podívám jestli mají v obchodě ty odrůdy co jsem sel a pokud ano, tak je zaseju ještě jednou - jen abych pak neměl rajčatovou plantáž.
Dám je úplně k oknu bez záclony a uvidím...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 234.228 (?), 2.3.2014 12:48

Ohledně svícení při pěstování sadby je zde samostatné vlákno s mnoha příspěvky. Stačí se jen podívat par řádků do seznamu ve foru.  O přesazení vytáhlých sazenic se zde hovoří horem dolem. Nemá-li někdo evidentně podmínky pro pěstování sadby, pak ji prostě pěstovat nemůže a musí si to vyřešit jinak, k tomu mu skutečně žádné rady nepomůžou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 2.3.2014 13:03

To bylo možná zbytečně necitlivé a moc to nepomohlo. Je pravda, že je tady toho už spousta, třeba Vám ale hned nedojde co děláte špatně...

Já to vidím jinak. Hned pro začátek ale upozorním, že jsem rozhodně začátečnice. Pokud tedy pomůže někdo zkušenější... Moc se k tomu ale nemají, tak zkusím pomoct s tím co vím.

Nepíšete nic moc o tom jak sadbu pěstujete, co ale vidím z fotek už říká mnoho. Rajčata jsou úplně ve tmně. Proč je máte tak daleko od okna? Dejte je na parapet co nejblíže k oknu a sundejte tu záclonu. Hlavní co teď rostlinky krom vody potřebují je světlo.

Zkuste to klidně s těmito, ale já bych vysela nová semínka a začala správně, stejně je na to, myslím, ideální čas - já je ještě nevysela (čím horší máte světelné podmínky, tím později začínejte s předpěstováním). Dodržujte základní pravidla - pro klíčení teplo 20 až 30 stupňů a klidně tu tmu, Jak vystrčí hlavičky tak šup na světlo a chladnější odchov. Včas přepíchat - jak se objeví pravé listy, zasadit až po děložní. To je celé. Rajčata jsou děsný plevel, to se Vám musí dařit :-)

Jo a pokud by se vám později vytahovala klidně sázejte hlouběji a hloubějí, alespoň zakoření.

Ať Vám dělají radost!

Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.242 (?), 2.3.2014 14:08

Děkuji moc,

já jsem je mezitím přesadil tak že jsem je položil zešikma a nechal koukat jen cca 1-2cm pod lístky. Zítra se podívám jestli mají v obchodě ty odrůdy co jsem sel a pokud ano, tak je zaseju ještě jednou - jen abych pak neměl rajčatovou plantáž.
Dám je úplně k oknu bez záclony a uvidím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 2.3.2014 14:15

tak jak ste to udělal je to dobře, jistě nebude nutné semena set znovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 29.110 (?), 2.3.2014 16:29

Těžko radit, když nevíme, co s nimi zamýšlíte dál. Správně jste je přepíchal - dal jste je už do kelímků? Do skleníku jsou akorát, na záhon je budete muset možná brzdit snížením teploty.

Já jsem letos vysel brzy (28.2.) a doufám, že i zmrzlí si pospíší a budu je moci vysadit na venkovní záhon po 1.5. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 2.3.2014 20:37

To by mě pane Jaroslave zajímalo, co s těmi rajčaty budete dělat celé ty dva měsíce, než je vysadíte ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 29.56 (?), 3.3.2014 12:58

Jako každý rok, vypěstuji je v kelímkách na zimní zahradě do výšky 1/2m, budou kvést a některé nasadí plody. Pak je vysadím na záhon, 2/3 budou šikmo v zemi, koncem května začne sklizeň (když příroda dá). J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 3.3.2014 16:05

A zase se tu s vámi budou někteří hádat, že není možné, abyste měl na konci května zralá rajčata wink a řešit jak se vlastně počítá doba zrání. To už tu bylo..., jinak i já rajčata  sázím půlmetrová (i víc), často s malými rajčátky, jsem též vlastník zimní zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 2.3.2014 14:33

Pokud se Vám takhle vytáhnou tak je dejte na světlo někam do chladnější místnosti a počkejte až zesílí a budou mít první pravé lístky. Můžete k nim rovněž přisypat jemnou zeminu nebo perlit aby nelehaly, pak vezmete kelímek, naplníte zeminou, uděláte v zemině hůlkou až ke dnu díru a rajčátko tam spustíte až po první lístky. V té době již budou mít silnější stonky a bude se s nimi lépe pracovat. To že se takhle vytahují je úplně běžná věc, nic si z toho nedělejte, nenajdete tady možná nikoho komu ne. Důležité je vědět co s tím pak...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4490) - 38.136 (?), 3.3.2014 18:43

Pokud je nemáte do skleníku, tak výsev kolem 20.3. je akorát. Já je hned po vyklíčení dám těsně pod střešní okno, pak je přepíchám a jak to jde tak jdou do pařeniště. A někdy je tam musím dusit i po zmrzlých (vloni). Po vyklíčení musí mít hooodně světla (žádné záclony a žaluzie) a relativně chladněji. Nespěchat s výsevem!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika