vlastní semena



host - 76.122 (?)
19.3.2009 13:56

Nesmysl, v místě jejich původu (střední Asie) pořád rostou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 196.113 (?), 17.3.2009 22:45, zobrazeno: 11635x

prosím, dají se vypěstovat sazenice rajčat a paprik z vlastních sebraných semen, dřív to maminka tak dělala, nechávala vždy první pěkné plody na "semeno"

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 18.3.2009 17:17

Samozřejmě dají, dužnina rajčete se vybere do trochu vody a nechá se zkvasit, tím se od ní oddělí semínka, která se nejlépe na savém papíru usuší. Sama to dělám u koupených rajčat, která mi něčím vyhovují. Ale pozor - dnes se většinou prodávají rajčata F1 a tam to negunguje. Další výpěstky nemají vlastnosti rodičů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.89 (?), 18.3.2009 21:13

Totéž s paprikami. Kdysi jsem v bláhové víře zasadil semínka exotických chilli papriček, pochopitelně to taky byl nějaký hybrid, a vyrostlo mi z toho asi 5 různých druhů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 109.6 (?), 19.3.2009 7:19

pryč s hybridama!!! vlastní semena, nejlépe zděděná po babičce, tomu říkám jmění. Hybridy, to je zlo... (nic dobrého, možná to pěkně vypadá, ale pro tělo je to mutant a kdo jí mutanty, stává se mutantem... samozřejmě to trvá dlouho... ale)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.89 (?), 19.3.2009 9:58

Pokud tu tenhle výkřik není jen z legrace, pak jeho pisatel/ka očividně vůbec nechápe, co to hybrid je, nebo si popletl/a hybrid a GMO (geneticky modifikovaný organismus).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 42.211 (?), 19.3.2009 10:15

Původní odrůdy, které tu byly od počátku, nikým nešlechtěné, byly a jsou pro člověka tím největším "lékem". Pak si člověk řekl, že by to mohl "udělat lépe" než ON a tyto hybridy tuto "léčivou" schopnost ztratily!! Prý na celé Zemi je jen 9 původních stromů jabloní. Kéž bych sehnal semínko z takového stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 76.122 (?), 19.3.2009 13:56

Nesmysl, v místě jejich původu (střední Asie) pořád rostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 196.113 (?), 20.3.2009 16:51

Heleno, a z kterých druhů tyčkových rajčat to můžu zkusit.?díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 21.3.2009 14:22

Prakticky z každého. My jezdíme na trh do Polska a tam koupím po jednom rajčeti, které se mi líbí. Další rok je zkusím nasít a výsledek mi napoví. Taková ty "stará rajčata" asi dnes normálně neseženeš, možná budou v semenářských bankách, ale pro obyčejného smrtelníka jsou nedostupné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 196.113 (?), 21.3.2009 20:50

Heleno dík, to taky zkusím, já takhle seju semena z kupovaných paprik, před lety jsem si koupila silnostěnné oranžové, byly moc dobré, ale rok od roku byly horší a ted už je nemám, prootže se už dají koupit taková semena. Asi před deseti lety jsem na dovolené dostala od nějakého zaníceného zahrádkáře rajče, říkal že prý je z Kuby, že ho seje už strašně dlouho, je takové podlouhlé pěkně masité a je odolné proti plísni.Když se stane a rajčata i přes postřik chytnou plísen, tak tohle to většinou přežije. Jeho vzrůst je vysoký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika