Uhnívaní plodů cuket



Marie 60 - (26) - 141.8 (?) 
13.9.2012 17:42, zobrazeno: 9689x

Dobrý den, chci se zeptát, čím to je, že mi na cuketě uhnívají všechny plody, narostou do 10-15cm a od strany květů začnou uhnívat.Ještě jsem nesklídila ani jeden plod.Proti plísni byla stříkana několikrát, ale asi neučinným přípravkem.Vím, že teď už je pozdě na nějakou záchranu, blíží se podzim, ale chtěla by vědět, jestli má někdo podobnou nepříjemnou zkušenost a jaký postřik na to učinkuje.Teď už jsou i listy šedivé, zpočátku byly jen ty nejstarší, které jsem odstraňovala.Děkuji za odpovědi






Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 152.34 (?), 13.9.2012 18:32

Pokud plody uhnívají od květu, může to být projevem nedostatku vápníku, který se podobně ošklivou hnilobou může projevit i na paprikách nebo rajčatech. Zhoršuje se to při nepravidelné zálivce. Protože letos by už doplnění vápníku do půdy nemělo valný efekt, zkuste třeba hnojit na list (postřiky Wuxal, Kalkosol, Kalkosan a další).  Při podzimním zpracování půdy pak použijte třeba mletý dolomitický vápenec.

Šedý povlak na listech je padlí - zkuste postřik přípravkem Ortiva, který má ochrannou lhůtu jen 3 dny a lze ho použít třeba i proti plísní bramborové na rajčatech apod. Preventivní zákrok by byl samozřejmě lepší. Podle mých zkušeností, ale cukety padlí snášejí celkem dobře (padlí není příčinou tohoto poškození plodů). Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 141.8 (?), 14.9.2012 3:54

Děkuji paní Zuzanu! Když jsem si přečetla vaši odpověď, vzpomněla jsem si, že vloni jsem měla nasazená rajčata v kýblech a plody rajčat od spodní strany černaly, vlastně taky ze strany od květů, posýpala jsem zeminu vápnem a černání přestalo.Teď u té cukety mě to vůbec nenapadlo, že to může být stejná příčina.Lituji jen, že jsem se s tím problémem nesvěřila tady spíš, mohla jsem si mít nějakou úrodu, tak jsem nesklídila vůbec nic.Ještě jednou moc děkuji! Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika