Sviluška na okurkách?



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 4.48 (?)
27.6.2011 22:54

nic nevymýšlejte a upalujte Omite míchat, jinak o okurky komplet přijdete!

jestli toho máte hodně, tak traktor nebo motorový postřikovač, každopádně u okurek jste s tím musel přece počítat a dopředu vědět, jak to budete řešit

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 43.101 (?), 27.6.2011 11:22, zobrazeno: 25833x

Ahoj, nedaří se mi určit "chorobu" na okurkách... Podle dostupných informací bych řekl, že se jedná o svilušku, ale zdejší starousedlíci tvrdí, že je to spálené od slunce. Potřeboval bych poradit, o co se jedná, popř. i jak s tím bojovat... klidně lidové rady, nebo i chemii... Díky moc za každou radu, Radim netuším, jak sem vložit více fotek, tak jsou nahrány zde.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 131.15 (?), 27.6.2011 16:20

No, ta fotka co ukazujete tady neni moc zretelna, ale takhle z dalky podle me jako sviluska i vypada (pokud to neni jen nacakana zaschla hlina). U svilusek je na listech (nejcasteji zespodu) jakoby jemna pavucinka, nebo vlakynka, jakoby takovy povlak. Kdyz se to hodne zanedba, obali to opravdu jak pavucina mlade vyhonky. Byt to me okurky a mit podezreni, postrikam to necim proti svilusce (omite, nissorun). Mozna me ekologove prokleji, ale podle mych zkusenosti s touto verbezi je treba zakrocit vcas. Svilusky jsou docela odolne a jak se namnozi, uz neni snadne se jich zbavit. Ty ostatni fotky jsem jen tak prolitla, ale zahledla jsem tam uplne hladky list jen s nejakymi suchymi flicky, to by skutecne mohlo byt od slunicka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 27.6.2011 17:10

Jo jo, alkuska má pravdu, je to sviliuška. Taky ji tam už mám, zitra stříkám Omite, ten má OL jen 5 dnů. Loni sem porád měla dost času a za tři týdny bylo po okurkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.101 (?), 27.6.2011 18:16

Děkuji za Vaše reakce, bohužel se potvrdilo to, čeho jsem se obával... Ochranná lhůta 5 dnů je bohužel z říše snů, protože toho mám "trochu víc" Povedlo se mi najít přípravek Biooil, ale použití na okurky uvádějí pouze na jednom serveru a nikde jinde... nikde se nepíše ani o ochranné lhůtě, pouze jsem se dočetl, že se jedná o bioprostředek. Nevím, jestli to můžu použít, nechcu riskovat... škody by byly pro mě veliké... Nejspíš bych to aplikoval pro jistotu pouze lokálně na napadené rostliny, plošná aplikace se mi zdá zbytečná... Nebo by byla naprosto ideální nějaká babská rada, ale v nějakou účinnou moc nevěřím, ale nechci moc používat chemii. Ještě jednou děkuji, Radim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 27.6.2011 20:54
Asi myslíte Biool, tak jsem zkoušela na svilušky na citrusech, ale nezabral.. OL je O. Pokud vím, je to takové "lepidlo", které zaschne na těch potvorách a má je vlastně udusit. Pokud se s tím stříká častěji, tak je po rostlině (mám to bohužel vyzkoušené), nemůže asimilovat a proto po několika postřicích se má rostlina opláchnout vodou, což u okurek to není zrovna to nejlepší. Třeba sem někdo dá lepší řešení, než je chemie, ale nevím, nevím jesltli nějaké jiné je.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 4.48 (?), 27.6.2011 22:54

nic nevymýšlejte a upalujte Omite míchat, jinak o okurky komplet přijdete!

jestli toho máte hodně, tak traktor nebo motorový postřikovač, každopádně u okurek jste s tím musel přece počítat a dopředu vědět, jak to budete řešit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 175.210 (?), 12.6.2012 22:36

Mam to ve skleniku take. Leze to i na rajcata, ze? Musi se postrik strikat i zespod na listy nebo jen zvrchu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 12.6.2012 23:22

Svilušky se drží především vespod a v pažbí listů. Když už musím stříkat, tak odspodu nahoru a zbytky postřiku se pak dostanou i na vrchní strany listů. Nejvíc napadené listy otrhám.Větší plody zabalím do mikrotenových sáčků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.197 (?), 13.6.2012 8:23

Na sazenicích nakládaček, mají asi 5 listů, jsem také našel svilušku. Stříkal jsem starým VERTIMECEM, snad ještě funguje, uvidím zítra. Překvapilo mě, že sazenice jsou daleko od okolního prostředí, izolované zrytou, udržovanou půdou. Kde se tam ty potvory vzaly? Za 8-10dnů budu raději postřik opakovat. Byly tam i molice, ale v nepatrném množství. Letos je zřejmě rok hmyzu. Plno mšic a invaze mravenců. Včera jsem vysazoval měsíční jahody a na několika místech jsem vyhrábnul mravenční kukly. Na druhou stranu nejsou včely, stromy nejsou opyleny, tudíž třešně na přeskáčku a na některých jabloních nic moc plodů.  Až nastoupí slimáčí vlna, dílo bude dokonáno. Zatím je slimáků ku podivu málo. Včera jsem ulovil jednoho ukázkového tlusťocha mezi saláty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 92.238 (?), 13.6.2012 13:28

Take jsem koupila VERTIMEC. Je to lepsi nez omite nebo to jedno? Nevite nekdo? Jinak dik za rady vsem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika