Sklizeň 2014



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?)
30.7.2014 9:36

Vidíte sázení celých palic jako správný postup?Jaké ekonomicko-hospodářské výhody to přináší?Jako kuriozita dobrý, docela s úspěchem by mohla soutěžit na zahradních výstavách v kategorii kuriozita, a mohla výhrát některou z cen.

Já vidím větší spotřebu sadebního materiálu, při dosažení menší výtěžnosti úrody.Vždyť se česnek  tísní na jednom místě, nemá prostor, ani živin.Není to stromek, aby živiny tahal širokou kořenovou soustavou z několika metrové vzdálenosti.Jeho vlásečnice na takový způsob pěstování nejsou připravený.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 96.54 (?), 29.7.2014 22:16

To je pěkný :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 30.7.2014 0:01

To jsem ještě neviděla. Pěkné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.102 (?), 30.7.2014 8:58

Jednou už mě taky napadlo, co by to udělalo zasázet celé palice. Moc hezké Zdeňku. Chudáci stroužci se tam nemohli všichni vlézt :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.102 (?), 30.7.2014 9:01

A ještě mě napadlo - nechcete pro zajímavost nechat jeden "svazek" v zemi na další rok?? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.130 (?), 21.8.2014 20:26

Dobrý večer.  To víte, že mne tato myšlenka napadla a víte, že to zkusím. Vše budu fotit a když hokus - pokus dopedne napíšu.  Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 30.7.2014 9:20

to nemá chybu... další důkaz, že neexistuje jeden jediný správný postup při práci s přírodou..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 30.7.2014 9:36

Vidíte sázení celých palic jako správný postup?Jaké ekonomicko-hospodářské výhody to přináší?Jako kuriozita dobrý, docela s úspěchem by mohla soutěžit na zahradních výstavách v kategorii kuriozita, a mohla výhrát některou z cen.

Já vidím větší spotřebu sadebního materiálu, při dosažení menší výtěžnosti úrody.Vždyť se česnek  tísní na jednom místě, nemá prostor, ani živin.Není to stromek, aby živiny tahal širokou kořenovou soustavou z několika metrové vzdálenosti.Jeho vlásečnice na takový způsob pěstování nejsou připravený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 30.7.2014 12:06

Moudivláček má pravdu, jako kuriozita super. Na jídlo s tím bude práce - malé stroužky. Ještě, že pěstujete paličák, který má poměrně málo stroužků.  Zařadil bych to do výzkumů hodných potomků Járy Cimrmana s dovětkem "přátelé tudy ne" s poznámkou "vhodné toliko ku další výsadbě na podzim (ale už jen po jednom stroužku)".  Velmi kvalitní stanoviště, na kterém by dorostl normálně vysazený česnek nejspíše též do exkluzivní výstavní velikosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 30.7.2014 13:03

Co je správný postup? Řekněte pěstiteli papriky v Madarsku, že vyštipujete první květ a vubec nebude chápat proč. A nebude to jazykovou barierou. Ale jasně, že to nemá žádné ekonomicko-hospodářské výhody. Já česnek nepěstuji, nemám s tím žádné zkušenosti.Vím jen, že když od příbuzných někdy česnek dostaneme, tak je podobný tomuto, podobně malé stroužky, ale píše pořádně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 30.7.2014 13:29

Čo je to kuriozita? Kuriozita by bola, ak by takto pestovali od čias jeho deda a cesnak vobec nevyťahovali a dnes by bol možno súvislý cesnakový koberec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika