Sázení rajčat do skleníku v březnu - pokus



Burian43 - (6) - 123.130 (?)
30.3.2011 13:50

Bylo by dobré, kdyby jsme se naučili udávat při radách druhým, odkud z kterého kraje přibližně pocházím.Jeden pochází z Moravy, jiný ze severních Čech, další z Vysočiny atd, všude se nedá sázet a sít ve stejnou dobu. Já například vysévám rajčata až 2.3. a do skleníku je přesazuji po zmrzlích, t.j.po 15 květnu, a ještě mě někdy sadba zmrzne, pocházím totiž z Jizerských hor, kde není problém na 1.Máje, že napadne sníh.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 14.4.2011 20:59
Já mám ve skleníku taky kolem pěti stupňů a přísada, včetně melounů, je v pohodě. Při těchto teplotách moc neroste ale vypadá zdravě, jen to chce omezit zálivku na minimum.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 26.3.2011 8:38
Snad by byla lepší netkaná textilie než ta PET lahev
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.94 (?), 26.3.2011 9:04

Taky si myslím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 191.35 (?), 26.3.2011 12:57

Já jsem rajčata teprve 25. 3. vyséval...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Burian43 - (6) - 123.130 (?), 30.3.2011 13:50

Bylo by dobré, kdyby jsme se naučili udávat při radách druhým, odkud z kterého kraje přibližně pocházím.Jeden pochází z Moravy, jiný ze severních Čech, další z Vysočiny atd, všude se nedá sázet a sít ve stejnou dobu. Já například vysévám rajčata až 2.3. a do skleníku je přesazuji po zmrzlích, t.j.po 15 květnu, a ještě mě někdy sadba zmrzne, pocházím totiž z Jizerských hor, kde není problém na 1.Máje, že napadne sníh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Halinka - (27) - 60.45 (?), 31.3.2011 5:54

Máte pravdu, jsem 5 km na jih od Brna. Rajčata jsem před 3 dny zasadila. Na noc je zakrývám, jak mi zde poradili, netkanou textilii. Zatím dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 121.238 (?), 31.3.2011 7:59

I ked na juh od Brna, zda sa mi to skoro. Nie je problem len zmrznutie, ale aj zastavenie rastu, chlad, choroby, zrazky... Ja ich davam von (BA) aj tesne pred majom, ale musi byt dlhodobo dobra predpoved pocasia a iba ak su v stave, ze uz potrebuju presadit, ze su velke, vytiahnute atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 14.14 (?), 15.4.2011 22:03

Vladimíro ty rajčata jste dala ven pod textilii, do skleníku, či foliovníku? Zatím přežily?

Já stále nemám odvahu rajčata dát do skleníku, dělám chybu? Co okurky ty už do skleníku mohou? Mám už sazenice přerostlé.  Kdy dát papriky do skleníku? Jsem začátečník, z jihu jižní moravy. Díky za každou radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Halinka - (27) - 60.45 (?), 16.4.2011 8:13

Rajčata jsem dala do skleníku a vždy na noc přez ně ještě natáhnu netkanou textilii. Přežili a dokonce rostou. Papriku jsem zkusila předevčírem zasadit pouze jednu, zatím dobré. Okurky do skleníku letos neplánuji a ven se mi zdá brzo. Skleník mám teprve třetím rokem a tak se stále také učím. Mám ale letité zkušenosti s netkanou textilii venku a nedám na ní dopustit. Ředkvičky vyseté ven o 14 dní později než ty ve skleníku je skoro dohnaly. Pro mě má netkaná textilie tyto klady: 1) uspíší sklizeň o 14 dní, 2) rostlinky jsou chráněny před škůdci, 3) do záhonu nechodí hrabat kočky. Letos jsem zakryla i nové na jaře sázené sazenice jahod a včera jsem je musela už odkrýt, protože kvetou (kvůli opylení). Přeji Vám hodně úspěchů a radosti s pěstováním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.255 (?), 16.4.2011 20:55

Děkuji za odpověď. Díky i za tip na textilii, určitě zkusím.  Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika