Sázení nakladaček



Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 77.148 (?)
20.5.2016 21:31

Dnes jsem sázela taky vytáhnuté a dala je hlouběji a ještě jsem je přihrnula takže jim jen vykukují lístky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 157.239 (?), 27.4.2016 11:23

Nic proti metodám jiných pěstitelů. Já dávám 3 semínka do ďolíčku-mezi nima mezírka cca 5cm. Téměř vždy vzejde min.1, častěji všechna. Do případné proluky přestěhuju trojčátka. Vzácní přátelé, kteří nemají čas na setí, si odeberou případné přebytky sadby, ti nejvzácnější pak dostanou finální produktwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 196.99 (?), 28.4.2016 12:43

Děkuji Všem za rady, nakonec to vyseji po 3 semínkách 30cm od sebe v jednom řádku. Chtěl jsem si sazeničky předpěstovat, ale nemám je kam dát. Za okny mám sazeničky paprik a rajčat co jsem musel vzít zpět domů ze skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 29.4.2016 8:56
Věřím. Mám v přízemí obsazená 2 dvojokna a trojokno + psací stůl u okna. To samé v patře a okurky na okně na wc. Už aby bylo po zmrzlých! H.K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radinek - (14) - 68.114 (?), 29.4.2016 20:54

Ja zase vážu okurky jako hrášek, lépe se to trhá a plíseň to chytá hrozně pozdě, protože okurky neleží na zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Z - (27) - 7.13 (?), 4.5.2016 9:16

Okurky předpěstovávám. Hlavně kvůli slimákům. Když jsem vysévala, stačili je ožrat, když vzcházely. Nyní, když je vysadím, nasypu okolo nástrahu a většinou jich snědí jen pár. Když povyrostou, už si jich nevšímají. 

Pěstuji je na "kari" síti (cca 1,5m výška)- jsou pak čistší, zaberou méně místa. Sázím cca 15 cm od sebe. Pěstuji odrůdu Alhambra, která nechytá plíseň, ale je výborná i chuťově. Je vyšlechtěná tak, aby nebyla hořká a opravdu jsou výborné i na jídlo.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 24.7.2022 14:01

Já dal Alhambru letos poprvé (zajímala mne ta genetická nehořkost) a že by nechytala plíseň, to se zase nedá říci. V čem ale mimořádně překvapila je chuť. Okurky klidně můžete nechat přerůst a používat tyto nakladačky, místo salátovek. Semena nejsou tak drahá oproti salátovkám a chuť je vynikající, šťavnatá, absolutně nehořká a krásně chrupou a pšstuji je venku na záhoně. Doporučuji všem, já již budu dělat jen Alhambry, jak pro nakládání, tak na jídlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 242.213 (?), 25.7.2022 6:15
Mohu jenom potvrdit. Alhambra je úžasná odrůda, křupavá a přerostky taky používám místo salátovek. Zároveň vitální rostlina. Už jenom aby vymysleli rezistenci na svilušky 😉
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.97 (?), 20.5.2016 7:39

Dobrý deň, mám predpestované priesady uhoriek, dnes by som ich chcela dať vonku. Sú trošku povytiahnuté a neviem, či ich mám vysádzať len po klíčne lístky, alebo môžem hlbšie. Čítala som príspevok od pani, ktorá ich utopí hlbšie. Je to tak správne? Ďakujem za každú radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 77.148 (?), 20.5.2016 21:31

Dnes jsem sázela taky vytáhnuté a dala je hlouběji a ještě jsem je přihrnula takže jim jen vykukují lístky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika