Roubování rajčat, zkušenosti, zdroje podnoží 2012



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?) 
20.1.2012 21:33

2 mm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 21.1.2012 9:34

Díky, to bude zřejmně správná velikost pro roubování. Podle videí bych to zkoušel asi až na větším průměru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 31.1.2012 21:19

14 dní od výsevu jsem udělal první experimentální roubování. Průměr stonků je 2 mm. K roubování je použita izolace z drátu. Fotky jsou 24 hodin po roubování, takže nadějné.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 1.2.2012 9:41

Držím palce a mám nějaké otázky. Odstraňoval jste nějaké listy z roubu? Nevidím tam ani děložní lístky, podnož jste přepichával? Jestli budete tak hodný, rozveďte postup trochu více, díky. Mé podnože nasazují teprve na první lístky a chystám se je přepíchat.

Podnože jsou vpravo
Podnože jsou vpravo
i tato balkonová drobotina se mi jeví ještě jako malá na roubování
i tato balkonová drobotina se mi jeví ještě jako malá na roubování
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 1.2.2012 15:28

Rostliny jsem měl od vysetí až do roubování v perlitu. Do perlitu bylo dodáno hydroponické hnojivo, takže to mělo z čeho růst. Až při roubování jsem podnož přesadil do PET láhve, zem je z kompostu.

Roubování bylo podle toho, co si pamatuji z videa. Rostliny jsou zaříznuty obě jedním řezem, na šikmo. Pak už jenom zasunuto do "trubičky". Lístky jsou ostřihány, nechal jsem tam jen ty nejmladší. Ve videu to bylo děláno podobně.

Jako nevhodnou, považuji barvu trubičky. S černou na přímé Slunce nemůžu. Uvidíme, jestli izolace z drátu nebude moc tvrdá.

Jednu podnož budu testovat později do rozštěpu, ještě to bude trvat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 1.2.2012 15:42

Já jsem podnože i rajčata dnes přepikýroval a roubovat bych je chtěl po dosažení patřičné síly stonku. Při roubování už bych nechtěl s podnoží  (co se kořenového systému týče) hýbat aby podnož nemusela regenerovat kořínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 4.2.2012 9:05

Ve středu došlo k pokusu s "odstraněním mikroklimatu". Samozřejmně jsem na to zapomněl a rajčata se silně sklonila k zemi. Vše nakonec dopadlo dobře, jsou z toho venku. Jedeme dál.

Zatím se žádné záludnosti nekonají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 4.2.2012 16:55

Je bezvadné, že nás vy dva amatérští průkopníci roubování rajčat u nás průběžně informujete. Doufám, že to vydrží.

                           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 10.2.2012 20:51

První pokus se nezdařil. Podnože napadla těsně nad zemí hniloba. Mikroklima je na rajče asi moc vlhké. Musím vymyslet, jak tomu předejít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 10.2.2012 23:27

Škoda. myslím si, že podnož chytila klasickou mykosu- padání klíčních rostlin.Příčiny? Možná infikovaná zemina spolu s hodně mokrým povrchem substrátu. Myslím si, že by bylo možno dosáhnout mikroklima i při zachování relativně suchého povrchu, snad opatrný zalíváním podmokem.Ale jak na to by věděl asi pan Mirek, který má bohaté zkušenosti s roubováním plodové zeleniny.

                  Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika