Roubování rajčat, zkušenosti, zdroje podnoží 2012



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?) 
5.1.2012 8:07

Tady máte nějaké video  (jelikož je z ameriky tak počítejte s tím že to bude dlouho okecávat než řízne) a ještě jednu krátkou animaci a pár obrázků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 5.1.2012 14:49

Naše rodina je na malá rajčata, ty takzvaný koktejlový. Afinitu má Semo vyzkoušenou na vsechny svoje odrůdy, takže jistě Bejbino. Určitě to otestuju i hydroponicky. Doufám, že semena zítra dorazí a hned se bude klíčit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.1.2012 16:14

Odkud máte semena, ze SEMA? Letos mají, jak se mi podařilo zjistit, poněkud delší dodací lhůty. Zviklal jste mne a já dnes objednal i rajčatové podnože. Prodejce u nás už bohužel nemá silikonové klipy a tak musím shánět jinde. Jen ještě poznámku, roubování melounů je prý proti roubování rajčat  "procházka růžovým sadem".

Našel jsem celkem pěkně zpracovaný postup (video i obrázky) na těchto stránkách. Jen kdyby to ti amíci tak dlouze neokecávali cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 5.1.2012 19:10

Semena jsou ze Sema. V úterý jsem měl od nich telefonát - nějaké upřesnění. Bylo to upraveno na sortiment, který je skladem - vyškrtnuta jedna odrůda rajče. Vše mělo být expedováno. Pro zajímavost, podnož pro rajčata byla skladem, Herkules pro melouny taky.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 17.1.2012 8:24

Roubování rajčat je prý složitější než melounů nebo okurek, pokud ovšem rajče vydrží tohle indecision, tak se není čeho obávat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.104 (?), 17.1.2012 14:25

Mirek, ak vas poznam, u vas to frci takto. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 17.1.2012 15:17

No to je teda fofr :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 5.1.2012 17:52

Jen takový malý dotaz, budete roubovat klasicky nebo jste si koupil i jednorázové tyčinky a klipsy pro roubování? Jinak jsem si všiml, že pro mě zdaleka nejlepší česká semenářská firma Semo má v textu u podnože MK-T 401 úplný blábol:"...Má velmi dobrou afinitu k většině pěstovaných odrůd. Všechny skleníkové okurky byly na afinitu testovány,,,,,,". Jinak si myslím, že semena podnože MK-T 401 včetně technologie jsou loňský dovoz pravděpodobně z Itálie a pochybuji, že byly na naše rajčata vúbec testovány. Ale afinita asi nebude problémem u žádného druhu rajčat.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 5.1.2012 19:05

Jak budu roubovat? To bych taky rád věděl. Pravděpodobně do rozštěpu, jak jsem viděl na nějakém videu. A zajistím klipsem. Je dost času, pokud semínka přijdou, bude možné udělat dost pokusů.

Ještě k té podnoži. Hybrid to asi nebude, takže v případě zajímavých výsledků by bylo možno semínka "vyrobit" svépomocí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.1.2012 19:13

Dle informací které jsem dnes získal by se rajčata měla roubovat sesazením seříznutých stonků k sobě za pomoci těch silikonových klipů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika