Roubování rajčat, zkušenosti, zdroje podnoží 2012



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?) 
26.2.2012 21:16

Dnes jsem narouboval i rajčata, přikládám snímky.

Vepředu 3x podnož
Vepředu 3x podnož
Podnož
Podnož
Seříznutá podnož
Seříznutá podnož
Podnož s nasazeným silikonovým klipsem
Podnož s nasazeným silikonovým klipsem
Rajče - roub
Rajče - roub
Seříznuté rajče - Bejbino
Seříznuté rajče - Bejbino
Naroubované rajče
Naroubované rajče
Naroubované rajče
Naroubované rajče
Naroubované rajče
Naroubované rajče

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 26.2.2012 22:11

Listů na roubu je ponecháno možná moc. Uvidíme jak to půjde.

Já jsem po týdnu odstranil mikroklima, vypadá to nadějně. Přírůstky zatím žádné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 26.2.2012 22:31

Prohlížel jsem videa s postupy a některé rouby zakrátil až nad děložními lístky, podnože vždy pod nimi. Nějaké listy jsem zkrátil také, ale víceméně jem proto aby se vešly rostliny do PETky. Nakonec jsem je z PETek vyndal, dal do kýblu a zakryl sklem. Pořídím na roubované rostliny větší průhledný plastový box s deklem, na dno vodu, bude to lepší než PETky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 1.3.2012 19:42

Dnes ráno jsem odkryl jedno rajče ale opoledne bylo povadlé a tak jsem ho opět zakryl.  Rostliny v kbelíku který je zakrytý sklem vypadají dobře. Umístění v chladnější místnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.173 (?), 2.3.2012 6:21

Můj současný pokus stále žije, už i na přímém slunečním svitu. Kryt byl odstraněn po týdnu, zatím však žádné přírůstky. V neděli asi budu roubovat další. Metoda "do rozštěpu" zřejmně zvítězí. Něco možná taky nafotím.

vocho67

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.3.2012 18:27

Tak jsem dnes zlikvidoval většinu naroubovaných sazenic rajčat, asi z osmi zůstaly dvě a z toho k světu se má možná jen jedna. Budu muset lépe vyřešit umístění rostlin ve vlhkém prostředí protože hlavní příčinou neúspěchu byl přemokřený substrát a tím pádem odcházely (uhnívaly) podnože, dokonce některá rajčata nad místem srůstu (špatného?) začala vyháněk kořánky. Rostliny asi budou muset být ve vlhkém prostředí tak, aby kořenáček s podnoží nestál přímo ve vodě, ale byl kousek nad hladinou, která dodává uzavřenému prostředí vlhkost. Dnes jsem vysel další podnože i rajčata a "hyn sa hukáže"...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.173 (?), 5.3.2012 13:20

Hm, stejný problém jako jsem měl já. Rajčata a vlhko, to nejde dohromady. Ideální by bylo mít spodky rostlin v normálním prostředí, jen roubované vršky v mikroklimatu. Udělat to jde, bylo by to moc pracné.

Dnes budu roubovat další kusy, pokusím se udělat fotky včetně fotky zatím úspěšně naroubované rostliny.

vocho67

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 5.3.2012 21:03

Vše mám v perlitu, předpokládám, že houbové choroby budou mít meněí šanci.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 9.3.2012 13:24

Jedna přeživší naroubovaná rostlina zatím prosperuje. Zakoupil jsem plastové krabice s víkem které využiji pro zajištění vlhkého prostředí pro čerstvě naroubované rostliny. Ještě musím vymyslet nějaký rošt (na dno) na kterém budou kelímky stát tak aby zemina i rostliny braly jen vzdušnou vlhkost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.173 (?), 14.3.2012 19:29

Sundal jsem PET kryt (z poslední fotografie). Úspěšnost roubování při tomto pokusu je 100%!  Klipsy ještě týden ponechám.

Rostlina z prvního pokusu už má pěkné přírůstky.

Zatím se nepotvrzuje, že by roubování rajčat bylo problematické. Teď bude zajívavé sledovat, jestli budou roubované rostliny lepší než pravokořenné.

vocho67

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika