Rajčata pro sezónu 2015



petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 216.105 (?)
6.4.2015 6:00
Dobre rano. Planoval jsem si uzasnou rajcatovou sezonu, nez me firma na zacatku brezna poslala do Australii, ze ktere jsem se vratil predevcirem. Musim rict, ze jsem jen s frustraci procital mistni fora :) Momentalni stav: Pred odjezdem jsem do polykarbonatoveho skleniku vysel do 10 radku 10 odrud rajcat. Kupodivu v kazdem radku vyrostla nejaka rajcata. Ale ke dnesnimu dni ma vetsina jen delozni listky, takze nevim, jestli se jeste a kdy rozjedou.. Kazdopadne mam v zasobe zhruba 20 Philovit a asi 7 Phantasii. Od kazde jsem vysel jedno seminko a pak rizkoval. Nastesti se mi o ne starala manzelka s tchanovcema, zatimco jsem byl pryc. Nanestesti nemaji jizni okna a radi zatahuji zaluzie. Takze je ted vse vytahle, ale to snad zpravim a mozna budu jeste i dal rizkovat.. No a jelikoz jsem sel tu philovitu uz davno, tak na jednom rizku dorostla dve (zbytek vijanu jsem zastipl) cervena rajcata. Ten jsem nechal doma ve sklenici s vodou, takze druha pulka zrani plodu probihala ciste na vode.. Snad tam ale budou vitalni seminka (doma jsem byl na otocku, dneska vecer se tam vracim). Ty se pokusim v nejblizsich dnes zasit po tom, co zfermentuju duzinu semen. Semen asi nebude, kolik bych si pral, ale vsechny kytky z nich hodlam vysadit na zahradu trochu vice nahusto a ke konci sezony je budu pri pripadnem nedostatku srazek vice kropit vodou. Timto stylem chci vyselektovat plodneho a odolneho potomka a po pristich nekolik generaci jej stabilizovat. Otazka je, jestli z tech par (30?) rostlin nejaky kandidat vzejde.. To same bych pak pristi sezony zkousel s Phantasii a Crimson Crush. Verim, ze by se mohlo podarit tato rajcata dehybridizovat v rozumne forme, ktera bude celkem resistentni plisnim a zaroven i plodna. Netvrdim, ze budu nutne uspesny. Ale bude me to bavit a kdyz se zadari, rad pomuzu lidstvu :)) PS. Pisu tak brzo, protoze mam asi trosku rozhozene biorytmy a nemuzu uz spat..
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 2.4.2015 17:51

200, 100, na to se nedá říct než - děcka, to jsou počty!  :-D Já se pohybuju v řádech - dvě dám tady k plotu, tři ke zdi, na pět založím nový záhonek a pár do truhíku. Ale zelení se mi už taky pěkně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 2.4.2015 21:38

Deset do skleníku, osm ven k jižní zdi. dalších deset si pořídím ze zálistků. Zbytek rozdám. K radosti mi stačí pochvala, že ta moje jsou nejlepší a že úroda z nich byla super. Stále je dost těch, kteří to neumí, anebo na to nemají podmínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.18 (?), 3.4.2015 20:39

rajčata navíc, skouška odložení do skleniku, od 1.3 jsou ve skleniku, na parapete již nebylo místo, no zatím vše ok, 260m.n.m.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
smazi - (1) - 79.232 (?), 3.4.2015 9:24

To jsou pekne plantaze :-).Nedalo mi to a sla jsem to spocitat, mam jich taky 90 (ani jsem nevedla ze je jich tolik), ale tak pocitam 20 jich jeste rozdam, tretina sazenic jsou zakrsla rajcata do truhliku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 143.168 (?), 3.4.2015 22:21

Ja už mám na všetkých Stupických puky, rovnako aj na Bejbine a čiernej (ktorá ale nie je skorá), sadenice sú vysoké a silné, o týždeň ich už presadím na balkón a na strechu, každú do 20-litrovej nádoby s vopred prekyprenou a prehnojenou zemou.

Mini San Mazzo sú už tiež veľké, ešte ale nemajú puky, všetky ostatné odrody ešte majú čas, ako som aj plánoval, dával som ich klíčiť neskôr, nechcem mať už v auguste staré vyčerpané rastliny.

Dúfam, že tento rok bude lepšie počasie, než to príšerné daždivé počasie v roku 2014.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 216.105 (?), 6.4.2015 6:00
Dobre rano. Planoval jsem si uzasnou rajcatovou sezonu, nez me firma na zacatku brezna poslala do Australii, ze ktere jsem se vratil predevcirem. Musim rict, ze jsem jen s frustraci procital mistni fora :) Momentalni stav: Pred odjezdem jsem do polykarbonatoveho skleniku vysel do 10 radku 10 odrud rajcat. Kupodivu v kazdem radku vyrostla nejaka rajcata. Ale ke dnesnimu dni ma vetsina jen delozni listky, takze nevim, jestli se jeste a kdy rozjedou.. Kazdopadne mam v zasobe zhruba 20 Philovit a asi 7 Phantasii. Od kazde jsem vysel jedno seminko a pak rizkoval. Nastesti se mi o ne starala manzelka s tchanovcema, zatimco jsem byl pryc. Nanestesti nemaji jizni okna a radi zatahuji zaluzie. Takze je ted vse vytahle, ale to snad zpravim a mozna budu jeste i dal rizkovat.. No a jelikoz jsem sel tu philovitu uz davno, tak na jednom rizku dorostla dve (zbytek vijanu jsem zastipl) cervena rajcata. Ten jsem nechal doma ve sklenici s vodou, takze druha pulka zrani plodu probihala ciste na vode.. Snad tam ale budou vitalni seminka (doma jsem byl na otocku, dneska vecer se tam vracim). Ty se pokusim v nejblizsich dnes zasit po tom, co zfermentuju duzinu semen. Semen asi nebude, kolik bych si pral, ale vsechny kytky z nich hodlam vysadit na zahradu trochu vice nahusto a ke konci sezony je budu pri pripadnem nedostatku srazek vice kropit vodou. Timto stylem chci vyselektovat plodneho a odolneho potomka a po pristich nekolik generaci jej stabilizovat. Otazka je, jestli z tech par (30?) rostlin nejaky kandidat vzejde.. To same bych pak pristi sezony zkousel s Phantasii a Crimson Crush. Verim, ze by se mohlo podarit tato rajcata dehybridizovat v rozumne forme, ktera bude celkem resistentni plisnim a zaroven i plodna. Netvrdim, ze budu nutne uspesny. Ale bude me to bavit a kdyz se zadari, rad pomuzu lidstvu :)) PS. Pisu tak brzo, protoze mam asi trosku rozhozene biorytmy a nemuzu uz spat..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 6.4.2015 6:04

A co nějaká semena z Austrálie?

                      Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 216.105 (?), 6.4.2015 6:13
Meli tam takova cherry svetle oranzova rajcatka. Realne jsem nad nima uvazoval, ale chutove nakonec nebyla to nejlepsi, co jsem kdy jedl. Navic nechtelo se mi to moc pasovat pres hranice a chci se zamerit na ty resistentni odrudy.. Zbytek rajcat vypadal na trzich "normalne" a chutove to nebyla super vyhra, ikdyz byla o dost cervenejsi nez to, co se prodava v supermarketech u nas. Kdyz to shrnu: myslim, ze tam nemaji nic moc extra oproti nam tady (ale bohuzel me nenapadlo to googlit, kdyz uz jsem tam byl). Za tri tydny tam ale poleti kolegove, tak jeste pogooglim. Rozhodne to neni spatny napad. EDIT: at nepridavam zbytecne novy prispevek. Zkousel jsem objednat Crimson crush sazenice, ale bohuzel je neposilaji mimo UK.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 8.4.2015 18:05

Stále více je těch, kteří se snaží vypěstovat si svá rajčata (plno začátečníků se objevuje u zde na Zahrada.cz. Někdy ani nemají zahradu a pěstují svá rajčata na balkonech, lodžiích, na střechách a v předzahrádkách v plastových nádobách. Problémem stále zůstává jaké odrůdy pěstovat. Nabízená balkonová rajčata mají sice plody chutné, ale jsou malá a úroda je minimální. Na balkóně lze pěstovat také klasická tyčková  (vyrostou i více než dva metry) nebo keříčková rajčata (jsou rozkladité), ale chce to mít dobře propracovný systém uchycení a vyvazování stonků s rajčaty. V poslední době se ve světě objevila nová kategorie rajčat vhodných do nádob, říká se jim Trpaslíci (Dwarves). Jsou to většinou rajčata svým růstem podobná rajčatům tyčkovým (indeterminantní), ale jejich růst je zhruba poloviční (krátká vzdálenost mezi listy). Při stejném počtu květenství mají tyto rostliny poloviční výšku (cca 70 cm), mají dvojnásobnou tloušťku stonků,  jejich vyvázání je vzhldem k tloušťce a výšce snadné. Zálistky se nevyštipují. Velikost plodů je normální a začínají se také objevovat trpaslíci s plody velikosti biftekových rajčat.
Rozhodl jsem se, že tato rajčata vyzkouším na své zahradě ve volné půdě (na lodžii nemám místo, budu tam pěstovat jen čtyři rostliny v kbelících- normální tyčková cherry). Doufám, že se mně osvědčí po všech stránkách (i chutí), a že je budu moci vám všem doporučit pro pěstování.
Pro letošní rok jsem si vybral a máím sazenice těchto odrůd:
Big Green Dwarf- zelené rajče 100- 150 g
Golden Dwarf Champion- žluté rajče 30- 100 g
Dwarf Blazing Beauty- oranžové rajče, 70- 180 g
Perth Pride- tmavě fialové rajče,  50- 120 g
Mountain Princess- červené rajče, 60- 120 g
leeping Lady- hnědé rajče, 30-100 g
Sumertime Sunrise- žluté rajče, 100-200 g
Sweet Adelaide-růžové rajče, 70- 200 g
Wherokowhai- žluté trajče s červenými pruhy
           Vladimír
PS.: Ještě pár obrázkú z Tomatoville: Rostliny a plody Dwrf Blazing Beauty, rostlina a plody Sweet Scarlet. První obrázek není DBB ale SS.

Dwar Blazing Beauty
Dwar Blazing Beauty
Dwarf Blazing Beauty-plody
Dwarf Blazing Beauty-plody
Sweet Scarlet- plody
Sweet Scarlet- plody
Dwarf Blazing Beauty
Dwarf Blazing Beauty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 8.4.2015 19:15

zajimava paleta odrud, no jsem zvedav jak pochodíte, ja bifteky jiz nepestuji, nebot praskani kolem stopky je jev, ktery rajcatum neodpoustim

jeste bych se chtel tímto optat na odrudu Bajaja, vyrobce pise, ze rostlina naplodí stovky ks rajčat, má s ním někdo zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika