Problém se zemí z kompostu - předpěstování paprik a rajčat



karak - (4) - 194.33 (?)
9.4.2011 20:23
Dobrý den, sadbu jsem dal do země namíchanou zhruba z 1/2 zahr.subsrtátu a 1/2 kompostu (asi 4 roky rozleželý kompost, převážně z listí lípy a jasanu, část trávy a zem z truhlíků po muškátech). Po vzejití pravých lístků se u papriky kroutí listy a u rajčat zakrní vrchol a dál neroste. Čím to je způsobeno? Substrát je v pořádku, rostliny v něm rostou normálně, tak příliš silný kompost nebo něco jiného?Díky za odpovědi.
poškozené sazenice rajce a paprika
poškozené sazenice rajce a paprika
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
karak - (4) - 194.33 (?), 9.4.2011 20:23, zobrazeno: 30354x
Dobrý den, sadbu jsem dal do země namíchanou zhruba z 1/2 zahr.subsrtátu a 1/2 kompostu (asi 4 roky rozleželý kompost, převážně z listí lípy a jasanu, část trávy a zem z truhlíků po muškátech). Po vzejití pravých lístků se u papriky kroutí listy a u rajčat zakrní vrchol a dál neroste. Čím to je způsobeno? Substrát je v pořádku, rostliny v něm rostou normálně, tak příliš silný kompost nebo něco jiného?Díky za odpovědi.
poškozené sazenice rajce a paprika
poškozené sazenice rajce a paprika
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 217.147 (?), 9.4.2011 22:06

Ja to takto kombinujem a ani zdaleka nemam kompost 4 rocny. Pisete ze je tam cast travy. Nestriekali ste travu proti burine? Alebo ste nehnojili travu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.33 (?), 10.4.2011 9:07
Trávu v kompostu jsem stříkal asi před 2 roky Starane+Lontrel, ale v kompostu je trávy tak do 1/4 objemu. Rostlinám se první děložní lístky vyvíjejí normálně, až 1.pravé lístky se začínají kroutit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 10.4.2011 7:23
Já bych to tipl na "přehnojení" kompostem. Kompost (pokud je) používám až pro výsadbu na záhon. Pěstuji sazenice v substrátu a přihnojuji Kristalonem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
singularita - (6) - 218.138 (?), 10.4.2011 9:21
Dobrý deň prajem! No, vyzerá to, že ten substrát je príliš silný... alebo neprelievate ich náhodou viac ako treba? skúste pozrieť korienky v akom sú stave...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.33 (?), 10.4.2011 19:47
Kořínky paprik jsou normální, Kořínky rajčat jsou menší, dnes jsem je přesadil do jiné země.Zalévám vše normálně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 10.4.2011 20:01

Zkuste si na Googlu zadat choroby paprik možná tam něco najdete.Já mám taky papriky zasazené v kompostu, trochu písku, trochu rašeliny a trochu koupeného substrátu míchala jsem od oka a jsou v pohodě.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.90 (?), 10.4.2011 11:45
Mě slovo kompost děsí.Kdykoliv, ať z kopostéru, nebo jenom z ohrady, přehazovaný,přídavek bio na urychlení - smíchala jsem ho na záhonku s hlínou a vše uschlo, spálené,jako po Roundapu.Nastudováno kde co, po uplynutí 2 let už by v kompostu neměla být živiny, ale jenom jeho samotná struktura zlepšuje půdu tím, že dokáže vázat víc vody a je kypřejší Jedině na podzim zarýt do zemi, k čemuž se mi zdá vhodnější slamnatý hnůj.Jestli je kompost dobrý prý se určuje tak, že se do trochy kompostu zaseje řeřicha, ty drobné zelené lístečky.Pokud neuvadne, je dobrý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.147 (?), 10.4.2011 20:10

necudujte sa, kompost obsahuje tolko dusika ako mastalny hnoj (preratane na susinu). Ale zmiesanim so zeminou by nemal byt tak velky problem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 10.4.2011 21:41

Nemohu si pomoci, mně to poškození připadá jako po herbicidu. Přehnojení dusíkem nedělá kroucení srdíček, spíše by rostliny vadly na slunci, či zasychaly listy od okrajů. Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika