Plisen rajcat?



host - 148.167 (?)
4.8.2011 9:00

Tak já už mám plíseň taky a to jsem stříkala 2x acrobat, ortivu,champion, ridomil a včera jsem půlku listů otrhala a znova postříkala ortivou. Asi už jen bojuju s časem a brzy bude po rejčatech. Člověk se piplá od února, před 14 dny jsem začla sklízet a už to plesnivý. Hrůza, je to škoda, ale víc pro to udělat neumím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 4.8.2011 8:30

Prubněte Ridomil Gold MZ Pepite, předloni mi pomohl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.167 (?), 4.8.2011 9:00

Tak já už mám plíseň taky a to jsem stříkala 2x acrobat, ortivu,champion, ridomil a včera jsem půlku listů otrhala a znova postříkala ortivou. Asi už jen bojuju s časem a brzy bude po rejčatech. Člověk se piplá od února, před 14 dny jsem začla sklízet a už to plesnivý. Hrůza, je to škoda, ale víc pro to udělat neumím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 181.66 (?), 4.8.2011 11:26
Ty nejvíce napadené listy celé vylámejte. Já jsem již listy od spodu vylámala všechny možná tak do metrové výšky. Nic se jim nestane a rajčata budou mít více sluníčka, jestli teda vůbec vysvitne. Už jsem to dělala vloni a bylo to v pohodě. Já jsem je stříkala asi 20.7. Ridomilem Gold a 2.8. jsem stříkala Ortivou. Jak píše Mirek s Ridomilem mám také dobrou zkušenost, Ortivu zkouším poprvé tak ještě nevím jak zabere. To počasí je šílené, včera krásně svítilo a dnes je zamračeno, asi bude zase pršet. Je to hrůza. OL u Ridomilu i Ortivy je myslím 3 dny. Tak to zkuste třeba se to zastaví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.21 (?), 4.8.2011 11:38

Este jedna vec, mam najprv otrhat napadnute listy a tak postriekat, alebo naopak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 181.66 (?), 4.8.2011 11:49
Ano, nejdříve otrhejte listy a ihned do popelnice nebo nějak zlikvidovat ať se plíseň nešíří. Pak teprve stříkejte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.146 (?), 4.8.2011 12:35

Mohou se konzumovat lehce napadnute plody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 4.8.2011 14:10

To nemyslíte vážně? Navíc si dávejte bacha na relativně zdravé plody. Nejlépe je rozkrojit je, nějaké to svinstvo může být i uvnitř aniž by byla plíseň na povrchu plodu znatelná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.56 (?), 4.8.2011 19:49

Mirku, von je opravdový gurmán , když mu to chutná, nechme ho . Viry, bakteri, plísně jsou pro tělo co...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 4.8.2011 21:57

Byli jsme dnes asi po třech dnech na zahradě sebrat úrodu rajčat na zpracování a měl jsem z toho trochu obavy (z plísně). Naštěstí to nedopadlo nejhůře a plíseň jsem objevil jen málo a navíc vypadala zaschlá. Nejvíce napadená odrůda byla Black Cherry (jedna rostlina, druhá kus vedle ne) a řekl bych že černé odrůdy jsou o mnoho náchylnější i na praskání (díky dešťům) již za zelena. Doufám že počasí i rostliny do zítřka vydrží abych je mohl ošetřit. Ridomil jsem již 3x za sezonu použil a tak chci vyskoušet Kocide 2000 (měď, kontaktní, OL=7 dní) nebo Bravo?

Všehochuť
Všehochuť
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.21 (?), 4.8.2011 22:43

Mirku, nadhera! P.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika