Plísen bramborová možná léčba nebo konec rostlin?



K_R_T_E_K - (23) - 35.184 (?)
4.7.2011 21:26

Máte pravdu, na septoriozu opravdu Akrobat není, na tu je zapotřebí přípravek s mědí (kuprikol), chvilku mi trvalo než jsem to nastudoval. Všude je plno informací, ale některé dokážou být zavádějící.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 3.7.2011 9:55

Ona ta rostlina má vlastně již odslouženo, je stará půl roku a je vlastně již v důchodu. Jen není zatím nikdo kdo by ji vyhodil do popelnice. Snímek je víceméně pro porovnání jak pokračuje vývoj na listech.

To krtek-krtek - řekl bych že ani na jedné rostlině není plíseň (ťupky by řekl že je septorioza), a když pozorně prohlédnete listy se světlými čarami, tak tam patrně najdete nějaké breberušky které lozí v pletivu listů.

Přikládám ještě fotku plodů na kterých se objevila včera popisovaná choroba.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.7.2011 8:03

Pídil jsem a našel tady snímky a popis které by odpovídaly této chorobě. Jelikož je jen na jedné rostlině tak to vypadá na původ ze semene. Ošetření manganistanem draselným a modrou sklalicí, vzhledem k tomu že to není až tak vyjímečná odrůda, nebudu řešit a zvolím variantu zlikvidování rostliny spálením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
šípková Růženka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 144.178 (?), 13.7.2011 13:10

A nevíte prosím, co je tohle za chorobu?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
K_R_T_E_K - (23) - 35.184 (?), 4.7.2011 21:26

Máte pravdu, na septoriozu opravdu Akrobat není, na tu je zapotřebí přípravek s mědí (kuprikol), chvilku mi trvalo než jsem to nastudoval. Všude je plno informací, ale některé dokážou být zavádějící.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika