Pěstování rajčat 2013



Marie 60 - (26) - 141.8 (?)
22.5.2013 17:03

Jsem zvědavá, jaké to bude s tou plísní.Na bramborách, v předešlých létech na tom samém místě, jsem se s plísní nesetkala, vlastně jsem nasadila brambory do nasečené trávy z předešlého roku a pak trávu přidávala k vylezlým bramborám.Letos jsem zkusila nasadit z nedostátku místa i rajčata, přidala jsem trochu zeminy do jámky při sazení.Mám spíš obavy, že rajčata, pokud rychle nevyrostou, tak budou zarostlé těma bramborama, ale ty pak lehnou a rajče poroste do výšky, tak snad k tomu nedojde.Jinak brambory už mi kvetou.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 132.254 (?), 12.5.2013 9:32

Konečně přikládám fotku ze včerejška, možná někoho zlákám k pěstování v příštím roce, už se nemůžu dočkat, jak budou chutnat. smiley

Balkónové rajče Heartbreakers Vita
Balkónové rajče Heartbreakers Vita
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 12.5.2013 10:54

Moc pěkné, blahopřeji!yes Vypadá to že tato odrůda bude kompaktní a skvěle se hodící pro pěstování v nádobách. Já je mám ještě malé, teprve kvete, možná nějaký malý plůdek. Tvarově se plod podobá Tomatoberry, pokud by tak i chutnalo tak by to bylo skvělé.

A co ostatní odrůdy, jak se daří?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 132.254 (?), 12.5.2013 12:27

Jednu Děvočku a Tomatoberry mám v květináči (vysazeny koncem dubna), další vysazeny ke chráněné zdi spolu s Kumatem a Mini San Marzanem 1.května, ostatní čekají na výsadbu na pole. Semínka jsem vysévala 14.3., po měsíci jsem je přemístila i s kelímky do pařeniště. Musím říct, že tam se jim dařilo skvěle. Kumato je z nich takové nejtmavší. Tento víkend celý prší, tak se výsadba posunuje na další, to už snad bude hezky. Přísady mám zdá se mi přerostlé, ale budou otužilé, některé přechovávám stále v pařeništi, ostatní co se nevejdou jsou venku pod přístřeškem už asi 3 týdny.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie 60 - (26) - 141.8 (?), 12.5.2013 18:28

Pročítala jsem si teď příspěvky o rajčatech tady a jsem překvápená, kolik druhů pěstujete.Vloni jsem nesadila žádné, ale ty obchodové se nedají jíst, tak letos mám už nasazené, semeno jsem koupila v OBI, nemám žádné zvlaštní o kterých píšete, jen Ildi žluté, o tom jsem tady četla, že by mělo být dobré.Pak mám Titan a Hildares, co mi o nich řeknete, znáte je?Mám je vysázené už venku asi 10dnů, ve foliovým tunelu, prozatím,pak budou odkryté.Vysazené jsou na hrůbku z trávy přidávané pár let, je tam přidané i trocha zeminy a slepičince, z boku jsou nasazené brambory, tak jsem zvědavá, jaká bude úroda.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 12.5.2013 18:47

odrůda Titan je keříková, takže se nevyštipuje, ani nedává k tyči, ale já sem k nim přesto dala vždy krátký klacík a trochu svázala.Keřík je totiž dost poléhavý.Odrůda je spíše náchylnější k plísni, a rádi ji odspodu ožírají slimáci.Lépe by jí bylo, kdyby byla zvrchu krytá, jinak je potřeba postřik proti plísni.Jinak rajčata sou chutná, velmi pevná a vydrží dlouho při skladování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 12.5.2013 18:55

Pěstovat brambory pod rajčaty mi nepřijde zrovna vhodné. Budete muset pečlivě ošetřovat proti plísni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie 60 - (26) - 141.8 (?), 22.5.2013 17:03

Jsem zvědavá, jaké to bude s tou plísní.Na bramborách, v předešlých létech na tom samém místě, jsem se s plísní nesetkala, vlastně jsem nasadila brambory do nasečené trávy z předešlého roku a pak trávu přidávala k vylezlým bramborám.Letos jsem zkusila nasadit z nedostátku místa i rajčata, přidala jsem trochu zeminy do jámky při sazení.Mám spíš obavy, že rajčata, pokud rychle nevyrostou, tak budou zarostlé těma bramborama, ale ty pak lehnou a rajče poroste do výšky, tak snad k tomu nedojde.Jinak brambory už mi kvetou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie 60 - (26) - 141.8 (?), 24.9.2013 10:09

S mým nápadem, pěstovat na hrůbku z trávy a přidáním malého množství zeminy o kterém jsem už tady psala, jsem spokojená.Hrůbek má asi délku 3m, nasadila jsem nahoru po délce rajčata, po delších okrajích brambory a na kraje šířky cukety.Proti plísní jsem stříkala jednou a to spíš preventivně.S úrodou jsem spokojená, ještě pořád zrají rajčata, brambory jsou sklízené a cukety ještě stále sklízím.Ctěla jsem založit nové téma na pěstování zeleniny při nedostátku místa, ale nějak se mi nepodařilo najít, kde toto téma založit, tak jsem přidala k mému příspěvku z jara.










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 2.2.2013 14:29

Pre toho kto nema na vysev truhliky, celkom dobry napad. Kazdopadne asi bude treba pouzit hranate pet flase.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rudolfhary - (15) - 86.27 (?), 5.2.2013 9:06

Já teda používám seříznuté krabičky od mléka a to jak na výšku tak na stojato a nemůžu si to vynachválit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika