Paradajky pre r. 2024



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 183.132 (?)
30.3.2024 6:09

Májovky sa mi ešte za celého môjho života tak skoro už v marci nepodarilo nájsť. Najskôr okolo 15. apríla, keď bol dobrý rok. Zrelé rajčiny na okne som však mala raz už aj na Valentína a na Veľkú noc bežne. 


Milí priatelia, prajem vám všetkým krásne veľkonočné sviatky, úspechy v pestovaní a bohatú úrodu       Eva T.

29.3.2024
29.3.2024
Veľkonočné rajčinky
Veľkonočné rajčinky
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 183.132 (?), 30.3.2024 6:09

Májovky sa mi ešte za celého môjho života tak skoro už v marci nepodarilo nájsť. Najskôr okolo 15. apríla, keď bol dobrý rok. Zrelé rajčiny na okne som však mala raz už aj na Valentína a na Veľkú noc bežne. 


Milí priatelia, prajem vám všetkým krásne veľkonočné sviatky, úspechy v pestovaní a bohatú úrodu       Eva T.

29.3.2024
29.3.2024
Veľkonočné rajčinky
Veľkonočné rajčinky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2768) - 6.138 (?), 30.3.2024 23:59

Díky Evi. Nápodobně.

Není pochyb o tom, že tohle předjaří i jaro jsou výjimečné. Ty májovky o tom svědčí jednoznačně. U rajčat je to jen proto, žes tentokrát až tak moc nespěchala. wink

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MonikaP - (49) - 32.97 (?), 14.4.2024 22:30

Nádhera:)

Ja sa vytešujem, včera som prvý x v živote ochutnala Magliu Rosa a je výborná, som rada že som sa tu o nej dozvedela:) Neviem sa dokať dozretia prvej štartky, tú som tiež ešte nejedla. Niekde tu niekto v minulosti zmienil že u Maglie sa neodstraňujú výhonky z pazúch, prečo? Dwarf Purple Heart mám krásnu mocnú rastlinu ale ešte sa len robia puky. Mám rajčiny už dlhšie len vonku (ak hrozí mráz, schovávam ich) tak možno tomu dwarfu tie nočné nižšie teploty nesvedčia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2768) - 6.138 (?), 15.4.2024 0:28

Moniko, Startky jsou teď u mne doma nejplodnější (2 ze tří Bejbin mi mohutně napadly svilušky, takže skončily na balkóně). Jsem lajdák, tak je nechávám přezrát na keřích. Praskají, protože mají, oproti těm letním v zahradě, šlupičku jako dětskou prdelku. A já jim docela "podstrojuju", jak s vodou, tak s hnojením. Ale za daných podmínek mne překvapily vůní a chutí: prostě jsou to moje vlastní skutečná rajčata v březnu a dubnu. Dobrá, na mé stupnici chuti tak 5 - 6, ale to já považuju skoro za zázrak.

Maglia Rosa je rychle rostoucí determinant. Ze své zkušenosti řeknu, že nějaké to "umravnění" není v podmínkách domácího pěstování v kontejnerech vůbec na škodu. Je to o poměru dostupných živin, růstu a plození. Prostě ta zásada, že tyčkové vyštipovat, keříčkové ne, má své výjimky. A je na nás, jak je aplikujeme.

Purple Heart's DTM je někde kolem 70. Tedy žádný "spěchač", ale ani loudal. Tak vydržte. smiley

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MonikaP - (49) - 32.89 (?), 15.4.2024 12:05

Ďakujem:) tak som ju trošku umravnila a zakorením si ju. Mala aj u vás Maglia také na spálenie náchylnejšie listy? Aj keď som ju pomaly navykala tak tie listy miestami boli ako slnkom spálené, čo som pri štartke a DPHeart nemala. Inak tu mám úplnú džunglu, divím sa že to kvantum sadeníc ešte zvládam mať pod kontrolou :D už aby bol koniec mája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 95.82 (?), 21.4.2024 7:51

Pani Monika, MAGLIU ROSU aj PURPLE HEART DWARF má Milan odo mňa, M. R. som dostala pred 7 rokmi od Vladimíra a rýchlim ju odvtedy každoročne. v r. 2021z novembrového výsevu mi prvé plody dozreli už na Valentína.Teraz vysievam až v polovici decembra a prvé plody mi dozrievajú začiatkom apríla.  Maglia je semideterminantná a pri dobrej starostlivosti rodí až do mrazov. Občas ju treba umravniť. Je dobré jej aj urobiť z pletiva vonku nejakú ohrádku(kôš) - bude sa v ňom lepšie cítiť, keďže je pomerne krehká.Purple H je tiež pomerne úrodný indeterminatný dwarf ktorý pestujem od r. 2020,semienka mám z chorvátskeho eshopu..  Prajem veľa úspechov v pestovaní Eva T.

Maglia Rosa
Maglia Rosa
PURPLE H. Dwarf
PURPLE H. Dwarf
Purp. H. Dw.
Purp. H. Dw.
Purp. H. Dw.
Purp. H. Dw.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 95.82 (?), 21.4.2024 8:09

Táto úžasná trpaslíčka ma drží pri nálade aj v takomto počasí, včera cez obed som ju na chvíľu vyvetrala na čerstvom vzduchu(11 zrelých plodov naraz).  Štvrtok som si kúpila pre potešenie ešte túto magickú hortenziu(MAGICAL REVOLUTION BLUE) a kvitnú ešte na záhrade neskoršie tulipány- im chlad nevadí. Dúfam, že sa čoskoro počasie umravní Paradajky už oberám pravidelne. Eva T.

AUDREY´S  LOVE DW
AUDREY´S LOVE DW
AUDR.  LOVE
AUDR. LOVE
aprílová oberačka
aprílová oberačka
Stupice v skleníku.
Stupice v skleníku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 95.82 (?), 21.4.2024 8:18

Ešte jedna zaujímavá dwarfka mi už zarodila teraz v apríli, obrala som 4 pomerne veľké plody.  Eva T.

STONY B. H.
STONY B. H.
Srdce kam. potoka
Srdce kam. potoka
STONY BROOK HEART Dwarf
STONY BROOK HEART Dwarf
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MonikaP - (49) - 32.29 (?), 21.4.2024 23:57

Ďakujem pani Evka:) áno budem musieť nejako vylepšiť tú konštrukciu pri Maglia Rosa. Paráda že tak dlho vydržia. A je veľmi chutná. Už aby bolo teplejšie... Neviem sa dočkať keď pôjdu von, vo fóliovníku je ešte v noci na rajčiny príliš chladno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika