Papriky po 1 nebo 2 rostlinách?



Zdeni - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 107.254 (?)
14.3.2012 11:53

Chtěla jsem se zeptat na totéž -

AMY, Boneta, Vlasta byly vyseté do perlitu, jsou po 2 měsících slabé, malé, stále jen děl.lístky

PCR, Stalagnit, kapie z plodu z Kaufu jen namočené na bun.vatě a rovnou do substrátu už při malinkých klíčcích - krásné, silné.

Nevěděla jsem tedy, jestli je to odrůdou /ty prvé mám letos poprvé/, nebo perlitem,  ale zřejmě slabší jsou a proto je budu asi dávat podle zdejších doporučení po dvou. AMY, na kterou jsemsázela, je hodně špatná.   I v perlitu byly poch. přihnojované hněd.stimulátorem. a později Krystalonem start. /i když PCR bývá u prodejců taky po dvou.../

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 216.113 (?), 7.3.2012 21:58, zobrazeno: 15628x

Dobrý den,

mám otázku na zkušenější pěstitele paprik. Mám sazenice dávat po jedné nebo po dvou kusech? Babička dávala papriky vždy po 2 kusech. Ale nedávno mi jeden "zahradniík" říkal, že je lepší je dávat po jedné? Co je na to pravdy? Papriky jsem vyséval: Paprika žlutá banánový typ na pole, Paprika na pole EVA, Paprika na pole RUBÍNOVA a kozí rohy ARTIST. Děkuji vám za vaše názory a rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3250) - 5.149 (?), 7.3.2012 22:16

Dvě papriky vedle sebe se dávaly proto, aby jedna druhou podpírala. Já jsem s tím neměl dobré zkušenosti, protože vždy jedna přerostla tu druhou, takže už při výsadbě ta menší byla prakticky k ničemu. Podle mne je lepší při výsadbě dávat jednotlivé sazenice v hustším sponu. Možná má někdo jiné a lepší zkušenosti.

                                  Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 14.199 (?), 8.3.2012 6:25

Mám opačnou zkušenost. Teď sázím vše po dvou. Nezdá se, že by si rostliny nějak konkurovaly. Amy, Boneta, Vlasta, Mars, Pálivec, Beros. V našich podmínkách rostliny tak nenarostou, takže dvojice vypadá jako silný keřík. Po dvou sesazuji již při přepichování do kelímků. Sázet hustěji po jedné je taky na nic, jedna malá, druhá velká a spíše to vypadá, že si konkurují. Nepěstuji prakticky vůbec silnostěnné velkoplodé hybridy, protože mají malý výnos. Krásné velké výnosné hybridy Ing. Teclové vyžadují podle mne mimořádně dobré podmínky včetně světla a tepla. Urodí jeden, dva plody a dozrává to v září.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3250) - 5.149 (?), 8.3.2012 9:51

Také si nemyslím, že by si rostliny na záhoně nějak zvlášť konkurovaly. Ale když jsem pěstoval sazenice na prosklené verandě, tak jsem s dvojicí sazenic neměl žádný problém. Ale teď za oknem při šikmém světle jedna stíní druhou a ten rozdíl v růstu se za oknem stále prohlubuje a za ty cca čtyři měsíce opravdu ta druhá tam je jen do počtu.Kdybych chtěl sázet po dvou, tak to při výsadbě není pro mne žádný problém.To jen na doplnění.

              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 7.3.2012 22:26

"Polní" odrůdy a kozí rohy sázím v párech, velkopolodé, kvadratické, silnostěné odrůdy po jednom kuse.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.113 (?), 8.3.2012 7:28

Děkuji všem za reakce.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 233.253 (?), 8.3.2012 11:10

Přesně tak, jak píše pan Mirek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 12.3.2012 9:11

Také dřív po dvou, nyní po jedné, ale když jsem sadila 50.keřík, tak už pak po dvou.Rozdíl vidět moc nebyl, některé rostliny se pod váhou plodů kácely ať byly samy nebo ve dvojici.Letos mám něco za 60 Kč od ing.Teclové, má se k tomu dát 170 cm kolík.Že by až tak?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 12.3.2012 9:31

Mizerná klíčivost semen papriky Sluníčko za více než 60,- ká od této šlechtitelky rozhodla o tom že ty tři co vzešly budou po jedné rostlině frown.

Moje praxe viz v příspěvku výše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdeni - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 107.254 (?), 14.3.2012 11:53

Chtěla jsem se zeptat na totéž -

AMY, Boneta, Vlasta byly vyseté do perlitu, jsou po 2 měsících slabé, malé, stále jen děl.lístky

PCR, Stalagnit, kapie z plodu z Kaufu jen namočené na bun.vatě a rovnou do substrátu už při malinkých klíčcích - krásné, silné.

Nevěděla jsem tedy, jestli je to odrůdou /ty prvé mám letos poprvé/, nebo perlitem,  ale zřejmě slabší jsou a proto je budu asi dávat podle zdejších doporučení po dvou. AMY, na kterou jsemsázela, je hodně špatná.   I v perlitu byly poch. přihnojované hněd.stimulátorem. a později Krystalonem start. /i když PCR bývá u prodejců taky po dvou.../

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika