Papriky - krabatění listů



K_R_T_E_K - (23) - 241.33 (?)
22.6.2010 9:07

Co může u paprik zapříčin černání listů? Co mám pod folii jsou v pohodě, ale na okraji, kde již nepřesahuje jsou na paprikách zčernalé lístky, takové zeleno šedo černo žilkaté. Zkusím to nafotit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Malina - (1) - 240.14 (?), 12.6.2010 15:00, zobrazeno: 38025x

Asi po 3 týdnech po vysazení parik do skleníku se začaly nově vyrostlé mladé listy krabatět a deformovat. Tyto deformované listy zůstávají malé. Zároveň celé rostliny paprik rostou velmi pomalu. Místo přírustků nových zdravých listů se na rostlinách neustále tvoří nové květy, které prozatím z důvodu velmi malých rostlin vyštipuji. Při prohlídce zkrabatěných listů i silnou lupou jsem nenašel zatím žádné škudce. Moc prosím o pomoc a radu.

list
list
list spodek
list spodek
listy
listy
listy2
listy2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.98 (?), 18.6.2010 17:20

Kdy papriky přihnojovat

Paprika, které nic nechybí márovné syte zelené listy.Když je ale list malý a žlutavý přidáme paprice hnojivo.Naopak zgrabetělý až kudrnatý list značí, že hnojiva je až příliš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 255.145 (?), 22.6.2010 6:27

Nesmíte už hnojit, protože krabatění listů je spojeno právě s přehnojením rostlin. Zalejte papriky konví, ve které jste rozpustili asi 10 dkg vápna a dobře větrejte skleník. Pozor taky na svilušky.Pravidelně rostliny kontrolujte a postřikem proti savým a žravým škůdcům stříkejte. Pak budete mít krásné a silné papriky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 83.218 (?), 22.6.2010 8:35

A jaký by byl Váš názor na papriky s kudrnatými listy v počtu pěti kusů ze čtyřiceti, což je můj případ? Škůdce jsem na těch pěti nenašla žádného. Nezdá se mi, že těchto pět paprik by bylo přehnojených a ostatní ne. 

Nicméně se mi tento fenomén u pár kusů paprik objevoval i loni. Vždycky po důkladné zálivce se postižené papriky vylepšily, ale jako první tyto kudrnaté hlásily, že asi zase chtějí vodu.

Žádná neuhynula, všechny plodily, jen mě průběžně tímto způsobem zlobily 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
K_R_T_E_K - (23) - 241.33 (?), 22.6.2010 9:07

Co může u paprik zapříčin černání listů? Co mám pod folii jsou v pohodě, ale na okraji, kde již nepřesahuje jsou na paprikách zčernalé lístky, takové zeleno šedo černo žilkaté. Zkusím to nafotit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.14 (?), 30.6.2010 9:45

U mě je ovšem hlavní problém, že papriky kromě zkrabatění listů zároveň nerostou a zakrňují. Předpoklad úrody je tak rovem téměř nule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.158 (?), 22.6.2010 9:14

Podívejte se tady. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 83.218 (?), 22.6.2010 9:53

Uf, to je hrůza. Díky pane Mirku za rozšíření vědomostí. O virus PVY se u mých paprik naštěstí loni ani letos asi nejednalo.  Loni jsem neměla ve foliáku žádné mšice, co by možné přenašeče viru, ani letos nemám. Letos jsem navíc proti mšicím podle rady paní Daniely z tohoto fóra, do rohu foliáku zasadila rostlinu konopí. Nevím, jestli to byla dobrá rada, nebo ne? Rostlina se rozrostla, překáží, stíní paprikám, pořád ji musím zmenšovat. Navíc tak strašně páchne, že se obávám, že nejen mšice, ale i ostatní opylovači mi teď do foliáku kvůli tomu zápachu nepůjdou. Vážně mi to dělá starost. Ve foliáku mi teď nezabzučí ani moucha, natož včelka.  Vytrhnout a vyhodit ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 22.6.2010 11:40

Vytrhnout, usušit a...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 65.167 (?), 22.6.2010 12:06

 ... a šup s ní třeba do bramboráků? Díky za radu, pane PP, to by nešlo, je technické, přesto králíkům a morčeti ty listy chutnají, zdá se. Mám dojem, že opravdu funguje jako účinný odpuzovač, bohužel i opylovačů . Ale vážně, umí někdo poradit, máte zkušenosti s tou odpudivostí pro opylovače?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika