Papriky a rajčata na balkon, přesadit?



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 5.149 (?)
18.4.2012 19:43

Jen jsem měl pocit, že v tomto vlákně se diskutuje o rajčatech a paprikách na balkon. Asi měl být Váš příspěvek uveden jinde, aby nemátl diskutující.

              Mr Big

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 105.83 (?), 15.4.2012 23:17

S tou teplotou je právě problém, níže jak na 23stupňů se nedostanu, bydlím v panelovém bytě a mám jen ten balkon. Co je přesadit rovnou do květináčů a truhlíků a mít je ten měsíc doma? Vím, budu mít zabráno půl pokoje, ale je to asi jediná varianta? Co myslíte?

ps: přihnojovat startem zeshora nebo zespoda? :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 5.149 (?), 16.4.2012 7:53

Optimální teplota pro pěstování paprik je uváděna 22-27°C ve dne a 16-18 °C v noci (teploty při kterých se tvoří nejvíce biomasy).Váš problém je v tom,  že teplotu máte optimální, ale světelné podmínky tomu neodpovídají. Pokud tomu dobře rozumím, tak přesazením do květináčů a truhlíků situaci jen zhoršíte.Růst se sice na nějaké tři čtyři dny pozastaví, ale pak bude nárust zeleně při teplotě 23°C ještě rychlejší, ale světelné podmínky budou horší, takže rostlinky se budou asi více vytahovat. Situace by byla jiná, kdyby byl už konec dubna nebo začátek května. S pohnojením nemám zkušenosti, sazenice nehnojím.

                                        Mr Big 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 16.4.2012 9:08

Papriky mám ve skleníku nebo pod polykarbonátem na schodišti kde klesají teploty až k desítce, ve skleníku i méně. Dal jsem je tam protože v teplém bytě se začaly vytahovat, tady je jim možná zima ale už začínají tvořit zálistky a květy. V kelímcích je držím až do výsadby, nemají s tím problém.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 5.149 (?), 16.4.2012 11:37

To je v pořádku, ve dne se prohřejí  (skleníkový efekt) a v noci schládnou, krátkodobě mohou schládnout i daleko pod 10 °C a nic se jim nestane. Na nekrytém balkoně je to jako venku. Když je chladno, tak je chladno celých 24 hodin.

              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.18 (?), 16.4.2012 18:45
tak ja nevim, jsem v tom ted zmaten. Co tedy delat? Nechat je v techto kelimkach 200ml a cekat az budou moci jit ven? Zalistky uz se mi take tvori, kvety ovsem ani nahodou. Je mozne ze jsem v mych bytovych podminkach zasel moc brzy?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 166.3 (?), 16.4.2012 21:11

na fotky od Mirka raději nekoukejte :)

on má myslím prosklené atrium, je tam dostatek světla a ideální teplota

v bytě se vám to nepovede, pokud nemáte extra prosvětlený pokoj kde nemusíte topit a můžete si dovolit tam mít těch dejme tomu 15 stupňů

v klasickém bytě když vysejete papriky v únoru tak máte akorát tak nitky... MÁLO světla a hlavně MOC tepla!!!

a Mirek je myslím vysévá snad už v lednu wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 17.4.2012 20:06

Klidně koukejte takto vypadají moje papriky vyseté 1.2.2012 v normálním obývacím pokoji navíc obývaného kojencem, takže teplota se pohybuje stále mezi 22 a 23°C. Některé už kvetou a dokonce mám pár malinkatých plodů. Odrůdy: Vlasta, Amy, Semaroh, Hamík


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 5.149 (?), 17.4.2012 21:27

A co dál?

         Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 18.4.2012 19:29

To je správn otázka. Počkám ještě týden a vyšoupnu je do nového skleníku k rajčatům, která tam už týden vegetují. Projistotu jsem natáhl před sklo ještě netkanou textýlii a zapálil petrolejku. Dnes ráno venku -6°C a ve skleníku +7°C

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 5.149 (?), 18.4.2012 19:43

Jen jsem měl pocit, že v tomto vlákně se diskutuje o rajčatech a paprikách na balkon. Asi měl být Váš příspěvek uveden jinde, aby nemátl diskutující.

              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika