Papriky 2021



host - 94.169 (?)
19.1.2021 9:11

Dobrý den. Prosím p.HP jakou to koupil vyhřívací podložku a kde? Děkuji za odpověď

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 19.1.2021 8:26

Trošku zasáhnu do diskuze. Samozřejmě ze vzhledu semene je možné poznat částečně jeho kvalitu, ale už se nedá poznat jeho stáří. U papriky platí, že se stářím semen se klíčení zpožďuje. Dokonce se starší osiva sejí dřív, aby stejně vzešla. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2779) - 6.138 (?), 19.1.2021 8:55

Já měl na mysli když už je v sadbovníku delší dobu. Vycházím ze svého způsobu klíčení na buničině, kde na semínka vidím. Poněkud jsem zapomněl, že většina zahrádkářů klíčí semínka v substrátu, takže na ně není vidět. Omlouvám se.

Výběr semínek před vysetím je dost obtížný, právě z těch důvodů, které uvádíte. Vyřadit se dají jen ta malá, opravdu nějak zdeformovaná či podivně zabarvená. A navíc má člověk často k dispozici jen omezený počet, takže doufá v nejlepší bez ohledu na to, jak semínka vypadají.

Včera mi došla ta vyhřívací podložka. Tak jsem tam hned sadbovníky přenesl. Měřím teplotu uvnitř, pohybuje se mezi 25°C v noci a 28°C přes den v závislosti na teplotě v místnosti. Zároveň jsem vysel 16 už prošlých semínek Citriny a stejný počet stejně prošlých Amy. Pro jistotu po dvou semínkách v komůrce. K tomu jsem přidal 16 semínek z koupené špičaté kapie. Ty po jednom. Uvidím, jak si kdo povede. Jsou už pod světlem, takže nebudu muset přesazovat ty, které vyklíčí ihned, aby mohly na světlo. Pouze je zasypu.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.223 (?), 19.1.2021 9:31

To abych taky trochu pohnul. Možná dnes něco vyseji, ale jak se znám, tak to bude nejdřív za týden.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 211.23 (?), 19.1.2021 9:00

Ja som si koncom novembra objednala 15 odrôd zaujímavých chilli pre pestovanie v kvetináčoch, hoci nie sú u mňa papriky prioritou v pestovaní,, niečo som pokusne vysiala okolo 12. decembra, pred vysiatim som namočila na 12 hod. do kamilkového(heřmánkového) čaju a po vysiatí udržiavala teplotu 24-30 stupňov(možno namočiť aj do lignohumátu).Vysiala som do klasického výsevného substrátu. Do týždňa vyklíčili všetky na 100%.rastú v pohode, nepotrebujú tak prisvetľovať ako rajčiny. Pred týždňom som vysiala ďalšie odrody a už všetky tiež schádzajú, foto z dec.výsevov je pod príspevkom od.p Mima

 Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.169 (?), 19.1.2021 9:11

Dobrý den. Prosím p.HP jakou to koupil vyhřívací podložku a kde? Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2779) - 6.138 (?), 19.1.2021 17:35

Koupil jsem podložku Hortosol, výroba doufejme v Německu, přes Grow.cz. Rozměry 60 x 40 cm, vejdou se tam 3 sadbovače po 32 komůrkách, příkon 40W. Bez spínání a bez termoregulace. Vyhřívá prý infračerveně. Cena kolem tisíce. Termoregulace by zhruba přišla na další tisícovku.

Myslím, že se bude hodit i na rajčata, protože jsem viděl graf, který ukazoval rychlost klíčení a nejvyšší byla u 30°C. 

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2779) - 6.138 (?), 21.1.2021 12:22

Tak, další dvě loňské papriky jsou přemístěny na schodiště. Měly ještě listy, nejspíš i funkční, ale zamšicované až hanba. Tak jsou všechny ostříhány a zbaveny listí. Budu kontrolovat, zda na stoncích nezbyly nějaké mšice a pokud ano, celé je omyju Alpou francovkou. To už se osvědčilo. Přisypal jsem jim směs a přihnojil. Nevidím důvod, proč by neměly začít rašit, pokud jim nevyschly kořeny. Celkem 4: 2 Lungy F1 a 2 Citriny.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.223 (?), 21.1.2021 12:54

Tak jsem nevydržel a v úterý jsem dal naklíčit semena paprik Budu klíčit jen tak na vlhkém ubrousku a na substrát dám až naklíčená semena.Když budu už čtyř semen vidět klíčky, tak je dám do kelímku, tak jak jsem zvyklý pěstovat všechny sazenic. A šuo s nimi za okno. Sladké odrůdy mám Corno di Toro žluté a červené, Amy, Lydia a mírně pálivé Ilika a Black cherry všechno OP. Nakonec jsem přidal trochu víc pálivou hybridní Pálindu 2500 SHU, tvarově stejná jak alma, a Ilika. Prohídl jsem si ještě všechna další semena paprik co má, ale všechno je to ještě pálivější ne Pálinda (počínaje různým Jalapeni a konče 7 Pot Jonah Yellow s 1 000 000 SHU). Nakonec jsem si vybral ještě All Cristall, kterou jsem už pěstoval na balkoně v 5 l kbelíku. Její červené plody na zeleném podkladě listů vypadaly exkluzivně a pálivá byla také hodně, nedokážu to odhadnout, ale špetka do pokrmu stačila. Takže, když bude čas a nálada, tak All Cristall na balkóně.smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2779) - 6.138 (?), 25.1.2021 20:09

Tak, dnes jsem nakoupil a hned vysel poslední várku paprik. Koupil jsem, co bylo: Corno Rosso, Slávy F1, Cynthii F1 (prý nová odrůda) a Ornelu (exp.12/2020). Takže teď mám na vyhřívací dečce celkem 88 plných komůrek. Snad to bude při té mizerné klíčivosti stačit. Chtěl jsem je vysít dřív, ale nebyla semínka.

Musím ale říct, že ve vyšší teplotě - dečka to udržuje mezi 25 - 30°C - se mi skóre dost zlepšilo. Slávy F1 a Superamy F1 nebyly celou dobu klíčení na dečce, ale z 12 jich vyklíčilo 9 a 1 semínko má viditelně kořínek, ale černá, takže s ním už nepočítám. Čili zlepšení ze 42% na 75%. A Jabliny v tomtéž sadbovači už také začaly vystrkovat kořínky. Těm to vždycky trvalo nejdéle.

Ke svému zděšení jsem na povrchu substrátu u paprik objevil nějaká vajíčka. Tak jsem je hned zlikvidoval, ale nejspíš to byla jen špička ledovce. A propátrávat i rajčata je naprosto nemožné. Ano, občas se mi tu objeví černé mušky, nejspíš smutnice, ale jen minimum oproti dřívějším letům. Musí pocházet ze substrátu, který jsem nesterilizoval (v místnosti nejsou žádné pokojové rostliny) v blahém domnění, že Němci dělají vše důkladně. Nedělají. Teď už sterilizuji naprosto důsledně.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 211.23 (?), 26.1.2021 8:14

Milane, presne aj mne sa to stalo, smutnice sa mi objavili z prvých výsevov po presadení do profi Gramfloru, rozvešala som lepové dosky a každý ďalší substrát už sterilizujem, objednávala som ho ešte v novembri, počítam, že ho mali na predajni zrejme ešte od minulého roku. Ani reklamovať nebudem, lebo pri objednávaní mi poslali miesto výsevného a rezkovacieho s perlitom  (2ks +1ks s cocofibre-  70l mechy)všetok hrnkovací s ílom- to som im písala a hneď promptne zareagovali a poslali mi zdarma to čo som mala pôvodne objednané, s tým, žeto čo mám už doma, nemusím vrátiť. Takže mám doma 6 veľkých mechov, ktoré preventívne radšej sterilizujem.

                          Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika