Odrůdy rajčat, které už rozhodně nechci



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?) 
20.1.2022 9:35, zobrazeno: 22296x

Zakládám tohle vlákno jako zrcadlový odraz vlákna "Nejlepší rajčata", které mi po přečtení výběr nijak neusnadnilo. Je toho tolik, co se tam doporučuje, že si nejsem schopen vybrat. Tohle vlákno by mohlo pomoct při rozhodování, co určitě nepěstovat. Čili vyškrtávat seznamy odspodu. Je nabíledni, že aby bylo vlákno užitečné, je potřeba uvést detailní důvody.

Mým asi největším propadákem byl biftek Sto Pudov. Velmi dlouho zrálo, odolnost proti chorobám, hlavně PB, téměř na nule, chuť těch málo, která stihla dozrát, velmi nudná - snesla srovnání s lacinými supermarketovými. Velikost plodů není všechno. 

Ten druhý největší propadák byla odrůda Galant. Úplně totiž podlehla nejspíš Septorii, a to velice rychle. A to v roce, kdy PB nepřišla. Sice jsem z ní měl nějaká rajčata, chuťově tak za 4, ale její brzký skon ji vyřadil z mých plánů.

Další v pořadí nepodarků je Mountaineer Delight. Ve srovnání se svým "bratříčkem" Mountaineer Pride měl mnohem nižší vitalitu i plodnost. Chuť sice obstojná, ale dozrávání dlouhé a brzy zastavil růst. Je sice odolný proti PB, ale hůř odolává Septorii.

Milan HP

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 16.137 (?), 20.1.2022 9:53
U nás se neosvedcilo hlavně z chuťových důvodu indigo rose, valdo a Green zebra. Happy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 20.1.2022 14:27

Green Zebra mě loni také zklamala, bylo to moje první zelené rajče, tak jsem si říkala, že jen možná nepoznám, kdy je zralé, ale zkoušela jsem to poctivě a nenašla jsem uspokojivé stádium - buď zelené tvrdé nebo žluté blátivé bez chuti a ten přechod mezi tím taky žádný milý zážitek neposkytl. Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.227 (?), 20.1.2022 14:30

Pripojuji se ke Green Zebra ze stejnych duvodu.

Dovoluji si pridat Black Zebra - ma prilis silnou a tuhou slupku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zdenekfm - (25) - 155.253 (?), 20.1.2022 10:29

Možná jsem svým rostlinám nedal vše co potřebovala, ale tvale vyřazuji:
Sanka - nesplňovalo deklarovanou ranost, plody nevelké s žlutým límcem, průměrné chuti..
Black from Tula - přes několikeré postřiky brzká plíseň na rostlině, chuť mě neoslovila.
Brunito F1 - plíseň i když nepostupovala rychle, pomalé dozrávání, moučná chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 20.1.2022 12:33

Brunito vloni také zklamalo. Čekal jsem, že bude chutnat lépe, jako ta plochá, tmavá, žebernatá a drahá, co prodávají v zimě třeba v Lidlu. Jako jediná chutnají v zimě ostře rajčatově. Jaký je Niki Zel F1?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.227 (?), 20.1.2022 14:18

Black from Tula je u me skvele rajce, nikdy neplesnivelo. Vede se mu skvele pod strechou venku, naopak ve skleniku moc neplodi (asi problem s polinaci ve vedru). Stredne rane, pritom velke a vynikajici chuti. B mol: sklon k praskani slupky, cili je treba sklizet casto a nenechavat zrale plody dlouho na rostline.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.129 (?), 18.4.2023 23:55

Jo Brunito bylo zklamáním loni.Čekal jsem něco podobného, jako rajčata Primora, která jsou vysoce hodnocena.Primora byla výborná (ze semen rajčete koupené v Lidlu),ale velmi špatně snášela naše vlhké prostředí a velmi rychle chytala plíseň.Také velké plody se záhyby, kde se držela voda z dešťů-plody se brzy kazily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.227 (?), 20.1.2022 14:26

Tornado - silna slupka, mdla chut

Hillbilly - nedarilo se mu ve skleniku ani venku, malo kvetlo, nektere kvety srostle a uz to nerozchodily

Indigo Kumquat - spatne klicilo, pomaly rust, mizerna uroda

Indigo Rose - mdla chut

Montserrat - extremne pozdni, tedy pestovala bych v pripade, ze bych nevedela, co s mistem, protoze zacatkem zari prekvapilo a dalo nekolik vybornych plodu. Ale na takove primadony fakt nemam prostor.

Siberian - nepochopitelne pozdni a nezajimave rajce mdle chuti. Pestovala bych ho, kdyby splnilo tech ocekavanych 45-50 dnu do sklizne, pry ma byt totiz velmi rane. No, u me plodilo kincem cervence/zacatkem srpna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 20.1.2022 14:41

Milane, hezké téma! Jen nevím, jestli si tou obrácenou taktikou moc pomůžeš wink

Já třeba letos vyřazuju i poměrně chválené a oblíbené odrůdy:

Stupické - nejde mi, neroste, max 2 rajčata na vijanu

Mongolskyi Karlik - taky to s ním neumím, mám z něj opakovaně jen pár rajčat

Naopak nedám dopustit na Maglii Rosu, o které vím, žes jí vyřadil - loni jsem jí po dvou vlnách úrody doma za oknem v červnu přesunula na zahradu a dál plodila jak divá.

Jako úplné propadáky nicméně můžu označit u sebe tyto keříčkové:

Vilma - květy mi hromadně zasychají, co dozraje, nemá chuť

Azték - ani moc květů nenasazoval, chuť hrozná

a pro mizernou chuť i další: Bajaja, Rubínek, Minigold, Galera, Dalimil, Heartbreakers, Fantastico a Rentita (dvě poslední plodily bohatě, bohužel ale rajčata totálně bez chuti).

a přestává mě bavit Divoké červené - plody jak rybíz, rostlina ošklivá, nepřetržitě vypadá, že umírá, možná bych ale měla zkusit semena z jiného zdroje, kdosi kdesi tvrdil, že mu dorostou velikosti cherry    Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika