Odrůdy paprik



host - 237.253 (?)
20.2.2010 12:13

Loni koupená Andromeda mi vzešla 2 semínka ze 20, letos zakoupený Josef F1 5 semínek ze 20, týden nato zasetá Jiřka F1 vzchází lépe.

Vysévám každý rok stejně do kupovaného substrátu pro množení a výsev, letos jsem načala nový pytel /jiná šarže/. Může to být substrátem. Může to být inverzí, jak bylo uvedeno výše. Vím, že nejlepší by pro papriky byl inkubátor s termostatem se stálou teplotou. Pořizovat si ho pro svou potřebu nebudu. Koupím nová semínka a zaseju další dávku.   Jiřina          

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 20.2.2010 8:55

vysevam je doma do propareneho vysevniho substratu, zakryju sackem, dam si drevenou latku-mam toho vice nad topeni a blizko okna... pestuji mnoho odrud, jak venku tak ve skleniku-v univerzalnosti vyhravala nekolik let Fantazia-zatim neprekonana, dobra je i odruda Corno di Torro-na grilovani-velke dlouhe plody a vysoka rostlina, Jalapeno F1 je z palivych jasny vitez-je silnostenna a lze ji zapekat se syrem -nejlepe Nivou, tyto odrůdy jsou špičkami v našem dostupném sortimentu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 237.253 (?), 20.2.2010 12:13

Loni koupená Andromeda mi vzešla 2 semínka ze 20, letos zakoupený Josef F1 5 semínek ze 20, týden nato zasetá Jiřka F1 vzchází lépe.

Vysévám každý rok stejně do kupovaného substrátu pro množení a výsev, letos jsem načala nový pytel /jiná šarže/. Může to být substrátem. Může to být inverzí, jak bylo uvedeno výše. Vím, že nejlepší by pro papriky byl inkubátor s termostatem se stálou teplotou. Pořizovat si ho pro svou potřebu nebudu. Koupím nová semínka a zaseju další dávku.   Jiřina          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 20.2.2010 12:30

Osvědčil se mi tento postup. Pokud jsem vyséval do zeminy tak semínka uměla shnít. Jen místo papíru zakryji květináček kouskem skla nebo zaklopím kelímkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 20.2.2010 15:34
Dobrý den.Já seji papriky téměř výhradně od ing.Teclové.Odebírám vážené osivo už od založení její firmy.Jen jako doplnění pak některé jiné.Nejvíc se mi osvědčil výluh na 1-2 dny ve slaboučkém roztoku fungicidu, já používám nejvíc Acrobat, pak nechám semínka naklíčit v Petriho miskách nad radiátory. Připravím si nádoby s výsevním substrátem podle množství osiva a jakmile papriky začnou klíčit, pravidelně je na substrát umístím. Zasypu asi 1 cm a zaleji opět slaboučkým roztokem fungicidu. Nekupujeme Previcur, tak to dělám takto.Výhoda je v tom, že mám přehled o klíčení a tím o kvalitě budoucí sadby.Je to snad pracnější, ale v lednu je na podobné hrátky dost času. Do vzejití rostlinek nechám samozřejmě zakryté folií.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 20.2.2010 16:16
Ctěl bych se Vás ještě zeptat. Semínka dáte do misek jen volně a ona využijí vlhkosti v nich obsažené? Radiátory Vám jedou nonstop? Jak jsem již výše uvedl využívám postup Ing. Teclové, osvědčil se mi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 20.2.2010 16:54
Ustříhnu si kolečko z buničité vaty, rozhodím semínka a opatrně zaleji, aby se nespláchla. Semínka klíčí velmi ochotně a ta, která spolupracují málo, jdou bez milosti pryč.Nad radiátory máme perforované poličky, na kterých jsou misky i potom truhlíčky.Radiátory jedou pořád, substrát má kolem 26 st.C.Po přepikýrování manžel nad radiátory umístí zvlášť vyrobená plata a tam sadba zůstává do doby, než jde do lodžie. Když byly u nás 26st.mrazy, v lodžii nemrzlo, byly tam+2-3 st.C.A dá se velmi dobře větrat. MH.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 20.2.2010 18:08
Děkuji za info.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.135 (?), 21.2.2010 16:18

Pár let pěstuji Amy, ktera má tu výhodu, že není F1 a tak každý rok vyberu tu nějvětší papriku, kterou si nechám na semeno, dozraje až do uplně červené barvy.Z toho mám každoročně výborné rostliny i urodu.Amy je opravdu dobrá.Toto nelze dělat u paprik F1.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 252.250 (?), 21.2.2010 20:27

Taky pro klíčení používám radiátor. Přesněji - položím na něho desku. Na ni kelímky a přikryju sáčkem. Zhruba za hodinu se prohřeje deska o něco později i kelímky se substrátem a semínka do 7 - 10 dnů vzejdou bez problémů. Začal jsem to tak dělat kvůli odrůdám Meika a Bajka, které mě při normální teplotě nikdy nevzešly.A až po radě, že potřebují více tepla vzklíčily. Jinak ve fóliáku letos pěstuji mé osvědčené i některé nové odrudy: Theos, Samuray, Festos, Isis, Bianca, Fortuna, Adam, Pirouet, Hamík, Snow, Century, Beladona no a již zmíněné Meika a Bajka. Zkrátka snažím se využít všech barev, aby to na stole pěkně vypadalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.54 (?), 7.3.2010 11:36

Zdravím,

tak jsem letos nasela papriky LUNGY F1 a nestačím zírat. Vylezly rajčata. Stalo se Vám to taky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika