Mulčování rajčat



host - 178.38 (?)
23.5.2015 7:25

Rajčata mulčujem trávou už několik let a s dobrými výsledky. U nás na JV Moravě bývá léto vyprahlé a líp se drží vláha. Trávy máme neúrekomwink Ano, kolem stonku trošku místa, stačí centimetr, jinak trávu stále přisýpáme, je tam pořád vrstva cca kolem 10cm.

Jako tyčky je nejlépe použít roxor. My máme dřevěné a nadávám každý rok, kdy se některá uhnilá zlomí i s rajčetemno Brácha má zmiňovaný roxor a tiše mu závidímwink A ukecávám muže, ať už ho také konečně koupí a nařežesmiley Konvalinka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 55.26 (?), 26.5.2009 22:32

Myslela jsem to takto: Posekám zahradu, koš s posekanou trávou odnesu na zahrádku, kde ji vysypu do řádků brambor nebo k rajčatům. Vzhledem k tomu, že na zahradě rostou sedmikrásky, tyto posléze vyklíčí a rostou již nejen na zahradě, ale i na zahrádce. A to já nechci. Ať si spánembohem zůstanou na zahradě, tam je mi to jedno, ale aby mi přidělávaly práci s pletím, tk to pr! :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.208 (?), 28.5.2009 10:43

A nemáte někdo zkušenosti s podsázením rajčat? Dala jsem mezi jednotlivá rajčata sazenice afrikánů, může to být k něčemu dobré a nebo naopak, nebudou si navzájem škodit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 23.5.2015 14:16

Letos jsem poprvé zasela na zkoušku v jedné části záhonu rajčat keříčkové fazole. Někde jsem to četla, tak zkusím. Jakési opodstatnění by to mělo v tom, že fazole vážou vzdušný dusík, který jinak musím dodávat a mohly by trochu zastiňovat záhon. My tu máme půdu chudou a kamenitou, takže i když k rajčatům při sázení přihazuju kompost, je to prostě málo. Jinak několikrát jsem v minulých letech vysadila bazalku, tu mi ale pravidelně spásli hovňousi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
giovanim - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 159.48 (?), 9.5.2015 12:22
tento rok asi aj ja skusim mulcovat paradajky a papriky pokosenou travou. Len sa obavam hnitia stoniek. Co poviete mam nechat okolo stoniek maly kruh nezamulcovany, alebo kludne dat travu okolo celej rastliny?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.130 (?), 22.5.2015 22:55

Taky budu letos mulčovat trávou, kolem stonku bych nechal pár volných cm, vrstvu dám ale jen tenkou, trávu kratší a jemnou, ty kopřivy (nasekaný) jsou taky dobrej nápad. Spíš mám problém s výškou tyčí u rajčat - spirály jsou hrozně krátký - bych potřebovat tak 3m na výšku a dřevěné tyče se lámou(uhnijí a rozviklají se)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.38 (?), 23.5.2015 7:25

Rajčata mulčujem trávou už několik let a s dobrými výsledky. U nás na JV Moravě bývá léto vyprahlé a líp se drží vláha. Trávy máme neúrekomwink Ano, kolem stonku trošku místa, stačí centimetr, jinak trávu stále přisýpáme, je tam pořád vrstva cca kolem 10cm.

Jako tyčky je nejlépe použít roxor. My máme dřevěné a nadávám každý rok, kdy se některá uhnilá zlomí i s rajčetemno Brácha má zmiňovaný roxor a tiše mu závidímwink A ukecávám muže, ať už ho také konečně koupí a nařežesmiley Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 94.99 (?), 23.5.2015 16:23

mate pravdu, spirala je kratka a draha. tento rok skusam bambusove tyce. lacny pevny prirodny material v roznych dlzkach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 153.201 (?), 23.5.2015 19:13

určite treba nechať nejaké miesto okolo stonky bez mulču, mám s tým vlastnú skúsenosť. Minulý rok som v skleníku obsypal okolo rastlín čerstvý mulč z kosačky - je to výborná vec, tráva sa začala postupne rozkladať (dobré hnojivo), všetko sa bujne rozrástlo, ale začali odhnívať stonky od zeme. Našťastie som nakoniec po odhrnutí mulču a vysušení stoniek väčšinu rastlín zachránil. Pozor ešte v oblastiach, kde sú problémy so slimákmi, radi sa držia v tomto mulči (potom sú obslintané a obžraté rastliny).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.133 (?), 23.5.2015 19:24

ak mate dostatok dusika v pode, tak by som ukoncil mulcovanie akonahle zacnu dozrievat prve plody. Inak mulcom prehnojite rastliny a bude problem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika