Mohu již přenést do skleníku?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 28.103 (?) 
9.4.2023 14:13, zobrazeno: 19435x

Zdravím myslíte, že mohu přenést sazenice do skleníku a nechat je tam přes noc když nemrzne? Jde o okurky, cukety, dýně, melouny a papriky. Rajčata tam nechávám už delší dobu a přežívají teploty blízké k nule. Když má mrznout tak ale je odnáším dom. Skleník není vytápěný. Děkuji =)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 9.4.2023 15:25
Já měl dnes ve skleníku pouze 0,5 nad nulou a otužilé sazenice rajčat to zvládnou, u ostatního nevím, protože nikdy sazenice nejsou z mého neodborného pěstování tak velké, aby na záhon a nebo do skleníku příliš kvaltovaly. Nicméně zatím venku rostou pouze ředkvičky. Na druhou stanu okurky seté na Marka pod netkanou taky ledacos vydržely...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 9.4.2023 17:16

Dělejete jak myslíte, sice to přežijou, ale neprospěje jim to. Určitě ne tykvovitým, ty nastydnou a zastaví se ve vývoji..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.29 (?), 9.4.2023 17:51

Co všichni máte s tím nastydnutím? :D

Samozřejmě, že je můžete dát do skleníku. V dubnu tam mám už natrvalo vysazeny okurky, a každoročně předpěstovávám ostatní dýně. Žádný vývoj se jim nikdy nezastavil, přestože teploty často klesají blízko k 0. Pro případ mrazu je ve skleníku teplovzdušný ventilátor. Podle počasí jdou mezi začátkem a půlí května pěkné silné dýně ze skleníku ven na záhon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 9.4.2023 18:12

A to je zase to, co se tu opakuje neustále. JÁ hrdina problém nemám, nikdy mi to nezmrzlo, vy ostatní jste nýmandi, že nedáváte rajčata v půli dubna na záhon. Akorát zapomene napsat, že žije v severní Itálii v Pádské nížině. Ať si s tím tazatel dělá co chce, otužuje okurky mrazem a podobné hovadiny. Já píšu svou zkušenost podpořenou obecně známými informacemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.29 (?), 9.4.2023 18:45

Tady nikdo v půli dubna rajčata ven nevysazuje, jak jste na takovou kravinu přišel? Proč nazýváte ostatní nýmandy? Nerozumím vám. Napsal jsem pouze svoji každoroční zkušenost s předpěstováním dýní v dubnu ve skleníku, stejně tak tam mám rajčata a řízky fíků. Dělá to tak mnoho lidí, které znám. Dělá to tak i mnoho lidí zde na fóru. To, že vy skleník nemáte a nepředpěstováváte v něm, vás neopravňuje tu předvádět svou agresivitu vůči těm, co tu zkušenost mají. Hm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 9.4.2023 19:22

Nerozumíte ani trochu. Jestli popisujete TAKOVOU zkušenost, pak musíte napsat kde to místo pěstování je, to je totiž nejpodstatnější část té informace. Já ostatní nýmandy nenazývám. to opravdu nechápete. Skleník mám, nevytápěný a s ním i zkušenosti s pěstováním sadby v něm. Například letos jsem tam nasypal před 14 dny ředkvičky a sotva vylezlé lístky se krčí u země. A nerostou. A to je zelenina poměrně dost chladu odolná. Vysočina, 550 mnm, severní úbočí Křemešníka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 28.103 (?), 9.4.2023 19:56

Mohu ještě dotaz na případnou zkušenost s plodinami: Mochyně, lilek český, celer a květák? Celer a květák jsem tam dnes odnesl, u ostatních váhám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.75 (?), 9.4.2023 20:15

Malá poznámka k celeru - pokud mu bude chladno, tak neutvoří bulvy, ale vykvete (loni se to stalo sousedovi, co spěchal s výsadbou).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.35 (?), 9.4.2023 21:27

To potvrzuji, taky se mi to stalo. Celer chlad vydrzi, ale pak kde do kvetu, takze ven zasadne az po zmrzlych

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika