Melounoviště 2011



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?)
21.8.2011 18:11

Vylepšení počasí znamená nestíhání konzumace rychlezrajících melounů, začal jsem plody i rozdávat.  Přidávám pár dalších fotek. Před čtrnácti dny opět rostliny odkvetly a mají další spoustu malých plodů rostoucích o závod. Končí broskve, réva je též na vrcholu takže krom rajčat jsou melouny hlavním chodem. Každý den skonzumujeme zhruba jeden pěti až šestikilový plod.

bezsemenný Granat a cukrový Stříbrná hvězda
bezsemenný Granat a cukrový Stříbrná hvězda
Rafidan
Rafidan
zleva: no name, Celnolistnyj, Rafidan, Podarok Severu a Granat
zleva: no name, Celnolistnyj, Rafidan, Podarok Severu a Granat
zleva: Charleston Gray, Celnolistnyj, 2x Podarok Severu
zleva: Charleston Gray, Celnolistnyj, 2x Podarok Severu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 11.8.2011 20:12

Gratuluji k vysokohorskemu melounu, rozhodne muzete byt na sebe pysna

Jinak Mirku, kdyz jsem asi pred 5lety jen tak zkusil meloun - prakticky se clovek o nej nestaral, tak vyrazne lepe dozraly prave ty zelene melouny, pruhovane jsou jak se zda narocnejsi..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 17.8.2011 18:58

Oteplilo se a tady na políčku melouny doslova letí, na zahradě je po rostlinách.

Charleston Gray
Charleston Gray
šest různých odrůd
šest různých odrůd
devět dalších kousků
devět dalších kousků
Striped Klondike Blue Ribbon
Striped Klondike Blue Ribbon
Striped Klondike Blue Ribbon -  že by poškození od ptáků?
Striped Klondike Blue Ribbon - že by poškození od ptáků?
plod na povrchu bez zjevného poškození
plod na povrchu bez zjevného poškození
a uvnitř plíseň.
a uvnitř plíseň.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 17.8.2011 21:31

pekne Mirku, na zahrade Vam melouny odumrely?

jinak to poskozeni od ptaku je mozne..z kraje sezony jakmile lilky udelaly plody tak se do nic pustily straky a vypada to docela podobne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 17.8.2011 22:06

Byl jsem se tam dnes podívat a porost je tak ze dvou třetin na tabák, tady asi postřik na čerň okurkovou tolik nezabral. Plody jsou obnaženy a je jich tam asi 15 - 25 celkem slušných. Uvidím zda se porost dokáže alespoň trochu zmátořit aby měly melouny z čeho dozrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 18.8.2011 20:11

Tak jsem dnes sklidil zatím největší a nejsladší plod.

Bečka Medu - 10 kg
Bečka Medu - 10 kg

Pekingskaja radost delikatesnaja F1 - zatím nejsladší
Pekingskaja radost delikatesnaja F1 - zatím nejsladší
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 18.8.2011 20:18

teda Mirku, neda mi to a strhl jste me s sebou :D pristi rok si nakoupim take vice odrud - no tohle tema by se melo zakazat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 21.8.2011 18:11

Vylepšení počasí znamená nestíhání konzumace rychlezrajících melounů, začal jsem plody i rozdávat.  Přidávám pár dalších fotek. Před čtrnácti dny opět rostliny odkvetly a mají další spoustu malých plodů rostoucích o závod. Končí broskve, réva je též na vrcholu takže krom rajčat jsou melouny hlavním chodem. Každý den skonzumujeme zhruba jeden pěti až šestikilový plod.

bezsemenný Granat a cukrový Stříbrná hvězda
bezsemenný Granat a cukrový Stříbrná hvězda
Rafidan
Rafidan
zleva: no name, Celnolistnyj, Rafidan, Podarok Severu a Granat
zleva: no name, Celnolistnyj, Rafidan, Podarok Severu a Granat
zleva: Charleston Gray, Celnolistnyj, 2x Podarok Severu
zleva: Charleston Gray, Celnolistnyj, 2x Podarok Severu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 21.8.2011 21:41

no je to radost pohledet, kolik bylo zjara vubec melounovych sazenic?! :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 22.8.2011 7:43

Kolik zjara tak to už nevím, samozřejmě byla rezerva, ven jsem vysadil něco více než devadesát a do skleníku-foliáku dalších deset + dva cukrové. Až na vyjímky bylo vše roubováno, dalších zhruba čtyřicet jsem rozdal nebo vyhodil (tady už byla většina neroubovaných).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 22.8.2011 7:47

a jak to vypada s temi co rostou venku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika