Kompostér



pirko - (49) - 187.37 (?)
31.3.2013 21:44

Kompostér může být jakákoliv nádoba, která musí zajistit, aby se posekaná tráva, kterou vložíte, zapařila, jinak trávu klidně dávejte na hromadu. Podmínkou pro správnou funkci komposteru je vkládat minimálně 15 cm vrstvu. Jinak budete mít slušné semeniště plevelu. Kompostery většinou bývají beze dna, je dobré vybavit vhodnou podlozkou, která zabrání vzlínání vody. Po zimě získáte suchý materiál, který lze bez problémů zarýt, jinak budete mít bažinu a s tou se špatně pracuje, výživná hodnota zůstává.Libor

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 47.105 (?), 31.3.2013 19:55, zobrazeno: 6384x

Dobrý den máte někdo zkušenost s výrobou kompostéru?Kdyby ano, mohl byste mi popsat jak děkuju moc... budu vděčný za každou radu díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 224.203 (?), 31.3.2013 21:29

Přiložím své kompostéry: úplně jednoduchá a levná konstrukce:

  1. V rozích čtyři kůly /nebo stromky - jsou trvanlivější :-)/
  2. Z kulatiny vystavěná "srubová" konstrukce. Netřeba v rozích "čepovat". Kulatina jakákoli, o průměru (5-) 10 (-15) cm. Nahoře v rozích provážu ke svislým kůlům provázkem či drátem.
  3. Dovnitř vkládám černou igelitovou plachtu, aby materiál nevypadával ven velkými mezerami mezi kulatinou. (Fólii používám jakoukoli, nemusí být neporušená).
  4. Můj obvyklý rozměr - dle použitého dříví: cca 1,5*2,5 m - a do výšky 1,5 m. Nněkdy přidávám ještě dodatečně: teď jsem u aktuálně plněné ohrady - na fotce v pozadí vpravo - už llehce nad 2 m (ale tam jde nyní jen kuchyňský odpad, takže se kyblík snadno vynese nahoru i po žebříčku).
  5. Když se mi zachce, tak starý kompostér rozeberu, kompost překátruji či rovnou použiji a kompostér mohu opět sestrojit vedle.

Systém mi plně vyhovuje, nehledám jiný.

Josef.

kompostéry typu Josef. :-)
kompostéry typu Josef. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.130 (?), 31.3.2013 22:05

Pane Josef, vaše kompostéry nemají chybu. V jednoduchosti je síla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pirko - (49) - 187.37 (?), 31.3.2013 21:44

Kompostér může být jakákoliv nádoba, která musí zajistit, aby se posekaná tráva, kterou vložíte, zapařila, jinak trávu klidně dávejte na hromadu. Podmínkou pro správnou funkci komposteru je vkládat minimálně 15 cm vrstvu. Jinak budete mít slušné semeniště plevelu. Kompostery většinou bývají beze dna, je dobré vybavit vhodnou podlozkou, která zabrání vzlínání vody. Po zimě získáte suchý materiál, který lze bez problémů zarýt, jinak budete mít bažinu a s tou se špatně pracuje, výživná hodnota zůstává.Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.105 (?), 1.4.2013 8:26

Všem moc děkuju za nápady... zřejmě použiju nápad pana Josef... děkuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 1.4.2013 20:57

zdravím, my máme na zahradě stočený dopravníkový pás a sešroubovaný šrouby s velkýma podložkama, proti zborcení pásu než se naplní, tak je uvnitř i vně několik párů trubek zaražených do země těsně u pásu a spojených dráty k sobě.Dávejte další nápady, jak si vyrábíte kompostéry, ty kupované nejsou prý nic moc a velké-které potřebuji-jsou moc drahé.A pásy se mi už trhají a chci také inovaci v kompostérech.Tak sem s nápady i fotkami nebo odkazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika