Kdy poprve presazovat sazenicky zeleniny



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 245.106 (?) 
11.3.2010 9:16

Zbytečný přepichovat 3X- někde slyšely a hurááá chytrý

bez toho 3x přepíchat by to asi nerostlo co

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 11.3.2010 9:20
Taky přeji hezký den.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 11.3.2010 9:41

Přeji taky hezký den, hned jak se ukáží první pravé lístky dávám sazeničky do plast.kelímků, stejných jak na fotu od Mirka a později až jsou rostliny větší do půllitrových.Rajčata posazuji pokaždé níž, odlomím třeba i pár lístků a zasypu.Vytvoří si bohaté kořeny.Tak že 2x.Pokud je delší zima, skleník nemám a nemůžu je dát do pařeniště, přesazuji někdy i potřetí.Hezký zasněžený den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.45 (?), 11.3.2010 12:46

Mám zdánlivě nesouvisející dotaz: na venkovním tržišti jsem objevil semena paprik, která jsem dlouho marně sháněl. Ovšem bylo -5 stupňů. Jsou semena náchylná na zmrznutí, dají se použít? Díky za názory.     I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.106 (?), 11.3.2010 15:52

teplota semenum paprik by neměla vadit-já je měl na balkoně od podimka až po únor a ted jsem je zasel a jaké mám pěkné rostlinky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.135 (?), 11.3.2010 19:56

Každý rok seju 15.3. a 1 x pikíruju ve fázi 1 páru pravých listu do dřevěné bedýnky z ovoce kde se vejde asi 30 - 40 rostlin. Ven vysazuji asi dle počasí do 10.5. V případě pěkného počasí je otužuji venku.Vysévat rajčata v lednu nebo unoru pokud to nemáte do vytápěného foliovníku nebo skleníku je zbytečné a pokud nemáte dobré světelné podmínky, tak se vám sazenice vytáhnou a jsou slabé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 11.3.2010 20:41

A když vyjmete např. rajčata z bedýnky tak přetrháte část kořenů, příp. opadá zemina z kořenů, rostlinu zasadíte do země, ona povadne a chvíli jí trvá než se vzpamatuje. Je to tak, že? Já ji vyndám z kelímku, aniž bych poškodil bal, zasadím do země a rostlina si toho ani "nevšimne".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 73.130 (?), 11.3.2010 20:55

Připadá mi, že rajče si nechá líbit dost. Asi před dvěma roky jsem zkusil přesadit (pomocí rýče) krásnou asi 1,5 m vysokou rostlinu z příliš husté výsadby do nádoby pod balkon. Asi dva dny stávkovala a já si říkal, jakou hloupost jsem udělal. Pak se ale listy zvedly a rostlina nádherně pokračovala v růstu i zrání. Ale jinak taky používám pro jistotu kelímky a různé květináče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.2 (?), 24.4.2014 13:41

Sice starý přízpěvek, ale čtu ho poprvé a zajímavý napad na hraní. Jen by mě zajímalo, zda se to pak vysazuje i s tímto vyrobeným sadbovačem. (neviděl bych v tom problém, papír budedosti rozmáčený). Fandím takovým blbinkám. Někdo vidí roličku a šup do koše, druhý mrkne a sadbovač je na světě - kdo si hraje nezlobí. Ale chce to čas - já vím. Hezké dny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika