Kdy poprve presazovat sazenicky zeleniny



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?) 
5.3.2010 12:27
Nebyl jsem přihlášený, takže ještě foto.
Tohle jsem nově zbudoval a právě tady je přísada. Situováno na jih.
Tohle jsem nově zbudoval a právě tady je přísada. Situováno na jih.
... a ještě nějaké rajčata a papriky.
... a ještě nějaké rajčata a papriky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Lenpel - (49) - 0.235 (?), 6.3.2010 8:51

Dobrý den, teď se zeptám asi úplně blbě, taky mám připravené ty půllitrové kelímky na přesazení, ale mám průhledné, vadí to?Vím když množim obyčejné muškáty a dám je do tmavého hrnku s vodou, mají rychleji pěkné kořeny. Ovlivňuje to i ty rajčata?Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 6.3.2010 9:48
Tak to Vám nepovím. Snad jen víc poroste na stěnách kelímku (zevnitř) řasa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.101 (?), 6.3.2010 20:11

Pěstoval jsem sazenice rajčat u v průhledných petkách a narostla tam zelená řasa nebo mech. Na funkci růstu rajčete to nemělo vliv. Snad jen to bylo výhodnější v tom, že jsem pozoroval mladou žížalu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.195 (?), 8.3.2010 17:53

teda vůbec nechápu proč přesazujete rajčata 2x -já to dělám už 25let stejně a máme rajčat až až, vyseju je koncem ledna a až mají pravé lístky tak je přepíchám do velkých kelímků od jogurtu (cca 0,5l) a nechám až do poloviny května ve skleníku (nebo za oknem) a potom rovnou na stanoviště a vydrží plodit dokud nepomrznou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.12 (?), 8.3.2010 18:11
Po vzejití pikýruji do sadbovače, potom do kelímků a z kelímků do květináčů nebo do země (podle toho zda jde o balkonové nebo tyčkové (keříčkové) rajče. Tzn. že 3x, skleník nemám, za oknem si půllitrové kelímky nedokážu představit. pokud by se jednalo o pět sazenic tak snad, ale je jich více.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.195 (?), 8.3.2010 18:42

ale proč zasít potom do sadbovačů a potom do kelímků a potom n a záhon-jediné co na tom je je zbytečná práce přesazování navíc NIC VÍC NIC MÍŇ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.12 (?), 8.3.2010 20:41
Zbytečná? Proč? Já tím přesazením sazenice "utápím" jak potřebuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 8.3.2010 20:51
tak ja vzdycky delala takto... vysela seminka az pak uz meli nekolik poschodi listu a bylo jim tesno, tak jsem je presadila do velkych kelimku nebo rovnou do truhliku a prisypovala zeminu a pak skoro uz zacinali kvest, tak do zeme... ale letos zkousim piplacku a pikyruji a pikyruji.. hledam prave rozdil mezi tim..tak jsem zvedava zda to nejak na urode pujde poznat... a kdyz ne.. tak znovu zacinam se starym zpusobem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.211 (?), 10.3.2010 23:25
Já po vzejití malých rostlinek přepichuji do sadbovačů vlastní výroby: Schovávám roličky od toaletního papíru, ty zmáčknu na plocho, pak je přeložím ještě jednou po délce, takže už nemají kulatý průměr ale hranatý. Pak ještě roličku ohnu (pomocí pravítka) na jedné straně cca. 2,5 cm a nůžkami prostřihnu 4x až k ohybu.Složím prostřižené konce jako když se zavírá krabice a přelepím žlutou lepenkou.A je z toho sadbovač do kterého pikýruji vzešlé rostlinky rajčat.Jsou všechny stejné a dobře se složí do plastových misek po pečivu nebo masu.Po 4 týdnech přesadím do kelímku asi jako pan Mirek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika