Kdy poprve presazovat sazenicky zeleniny



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 76.254 (?) 
28.2.2010 8:47

Ano, já s tím taky nemám dobré zkušenosti. Ani s tím Agroperlitem. Není nad klasický substrát pro výsevy a množení, to je jistota...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 214.235 (?), 28.2.2010 20:10

zahoďte to, myslím to vážně!!! koupil jsem to loni i se speciálním krytem, atd...

celkem asi 60 sazeniček jsem dělal a ANI JEDNA se nedala použít!!! chybí tomu výživa, vytahuje to extrémně do výšky a sazeničky jako nitky! opravdu, věřte mi, já to denně 3x hlídal, kropil, atd... a stejně to šlo do koše!!!

tyhle tablety to je vážně neštěstí... letos standardně zemina na výsev, průběžně přihnojit a není problém...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 5.3.2010 12:50

Ani nevíte, jak jste mne potěšil. Já jsem si myslla, že to neumím. Všude tablety chválí jako ten nejlepší způsob výsevu. U mě se osvědčily pouze na přepikýrování semenášků bramboříků. Jinak výsev ani náhodou. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 5.3.2010 12:55
Kdysi jsem je taky zkoušel a mmj. jsem zjistil jednu negativní věc. Povrch stále mokrých "jifin" se ochlazuje více než zemina v kořenáčku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.29 (?), 20.2.2014 11:34

Tak jsem v pulce unora vysel a rostlinky jedou opet hrozne nahoru  (5cm) a jsou tenke. Zatim maji delozni listecky. Az vyrostou nove listky, tak je presadim do velkych kelimku od jofurtu. Muzu je zasadit hluboko? Dat je treba o 3 niz nez jsou ted? Mam je na parapetu na vychodnim okne. Vysel jsem moc brzo?  Zalevam radeji mene.Diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 4.3.2010 18:14
Příklady mého přesazování rajčat. Tentokrát se jedná o keříčkovou balkonovku Vilma. Vyseta byla 26.12.09 a poprvé přepikýrována 24. ledna. Po tomto přesazení půjde definitivně do většího květináče cca za tři až čtyři týdny, kde už zůstane. Možná zasadím dvě rostliny do jednoho květináče - záleží na jeho velikosti.
rostlina od prvního přepikýrování
rostlina od prvního přepikýrování
..vyjmutí z kořenáčku
..vyjmutí z kořenáčku
....
....
..vložení do kelímku na dno
..vložení do kelímku na dno
...zasypání zeminou
...zasypání zeminou
a prolití vodou. Spodní lístky byly před zasypáním zeminou odstraněny.
a prolití vodou. Spodní lístky byly před zasypáním zeminou odstraněny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.10 (?), 5.3.2010 6:55

Máte krásné silné rostliny. Hnojíte nějak?? Pokud ano, tak čím, a jak často?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.12 (?), 5.3.2010 7:08
První "jemné" pohnojení provedu asi 14 dnů po prvním přepikýrování tekutým hnojivem které mám zrovinka po ruce (teď to bylo hnojivo na révu) a potom začnu zhruba každý týden přihnojovat (po 14 dnech od přesazení do bílých kelímků). Používám nejvíce Kristalon Start a později Plod a květ, občas provedu postřik hnojivem na list (na révu). Pokud rostliny zůstávají v květináčích, bez pravidelného hnojení se neobejdou. Hezký den. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.254 (?), 5.3.2010 10:28

dobrý den, konečné stanoviště tech rajčat je skleník??? Zarazila mne totiž doba výsevu - 26.12. Nedávno se zde vedla debata, že ani 10.04. není pozdě pro výsev rajčat, dokonce prý i při výsevu po 10.05. polní rajčata plodí zde zaznělo. Zde je vidět, že neexistuje žádný přesný recept, datum, kdy přesně sít, pikýrovat atd. Já taky papriky i rajčata pikýruju ca 3 týdny po výsevu. Seje ale začátkem únory papriky a začátkem března rajčata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.158 (?), 5.3.2010 12:24
Ne, skleník nemám. Jsou to malá balkonová keříčková rajčata (Vilma) a jejich stanoviště bude venkovní parapet, terasa nebo tak nějak. Prostě místo kam se dávají třeba muškáty. Koncem března půjdou do definitivního květináče a pokud to jen teploty dovolí tak přes den ven na sluníčko. Rajčata, která jsou určena ven, vysévám zhruba o měsíc později. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika