Jaká budete pěstovat rajčata v roce 2013?



host - 176.163 (?)
1.3.2013 18:39

Konečně mě došla poslední objednávka osiva, tak to letos jako novinky budou Delicious, Purple rusian, Anna rusian, Černý krym, Howard, Tolstoi a keřová Semarol. Z těch osvědčených u nás nejvíc chutná Ildi, Bejbino, Stupické, San Marzano a keřová Pavlína. A potom zbývá vyset zbytky z loňska. Takže opět platí věta příští rok tolik rajčat dávat nebudem. My jich opět máme víc. Ale už se těším zatím je na zahradě sníh ale na parapetu už přibývají kelímky Dana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 28.2.2013 9:52

Rostlina byla vitální (venku) silně vzrůstná, možná druhá nejvíce po Pollicinu... plody o něco menší než Bejbíno, takže skutečně cherry... bohužel až po prvním větším dešti)tuším přelom srpna-září) se projevila její jediná nectnost - začly praskat, jinak perfektní odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 28.2.2013 11:19

Hodně vzrůstná (ve skleníku), hodně plodná. Rajčátka asi 2,5-3cm, když se neutrhnou zavčasu tak dost praskají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 28.2.2013 14:00

Takže spíš do záhonu než do nádoby na dvorek, že.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 28.2.2013 14:17

Já letos kvůli nedostatku místa budu mít většinu rajčat v nádobách, mám na to ale 30l kbelíky, tak by to mělo stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 28.2.2013 14:32

Páni. A kde berete takové haldy zeminy? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 28.2.2013 14:52

Mám spoustu kompostu smiley...vysokých tyčkových budu mít asi 13-16 odrůd, od každé jeden kousek. Pár do skleníku, pár snad vmáčknu někam na záhon a do kbelíků jich zůstane 7-10kusů. Přemýšlela jsem že bych zkusila do jednoho kbelíku dát dvě rajčata... protože ani na ty kbelíky nebudu mít dost místa laugh laugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 28.2.2013 14:58

Já bych to nedělal, ono to rajče má překvapivě bohatý kořenový systém. To už by bylo lepší vést jednu rostlinu na dva výhony, což vám je ale na nic v případě, kdy tam chcete mít různé odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 28.2.2013 14:59

Místa máme taky málo. :-)  Budu muset rajčata šupat kolem plotu... a něco do nádob, ale myslela jsem spíš menší rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 23.65 (?), 28.2.2013 15:08

Já sázím běžně 3-4ks rajčat (nebo paprik) do 10L kontejnerů a úroda je vždy velmi dobrá. Koncem léta je musím zastřihovat (opakovaně) ve výši 2metrů. Na loňské fotografii je odrůda Spencer. 

Rajče Spencer
Rajče Spencer
Rajčata 2012
Rajčata 2012
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.163 (?), 1.3.2013 18:39

Konečně mě došla poslední objednávka osiva, tak to letos jako novinky budou Delicious, Purple rusian, Anna rusian, Černý krym, Howard, Tolstoi a keřová Semarol. Z těch osvědčených u nás nejvíc chutná Ildi, Bejbino, Stupické, San Marzano a keřová Pavlína. A potom zbývá vyset zbytky z loňska. Takže opět platí věta příští rok tolik rajčat dávat nebudem. My jich opět máme víc. Ale už se těším zatím je na zahradě sníh ale na parapetu už přibývají kelímky Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika